1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Играње“ (треперење) на окото

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од enca.69, 8 јануари 2010.

  1. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    за жал јас за паѓање на заби во сон знам дека тоа означува смрт...ако боли забот тогаш тоа претставува смрт на некој близок,а ако не те боли тогаш ќе почине некој што ти е познат...
    Немаше потреба да го барам ова во соновникот знам дека тоа претставува,бидејќи така останало од старо време...прашајте некој постар истово ќе ви го каже :oops: ;(
     
  2. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    :clap: :clap: :clap: Браво,трипати ура за трепетникот :lol: Само се надевам дека нема да ти здосадиме со прсшања,ама ти сама си кажа дека го имаш :lol: Инаку и на мене мноооооогу често ми треперат и окото,и прсти,а денес ми трепереше долната усна,а како што прочитав значи дека ке слушнам добра вест.За чудо,денес еден пријател ме разбуди со убава вест,нешто во врска со работа,па... се надевам дека ке излезе нешто добро :D A ако почне и нешто друго да ми трепери,обавезно ке те прашам :lol: :lol: :lol: :up:
     
    На Moni Montana му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    И мене ми се случува да ми игра окото и тоа во последно време се почесто ама и порано истото се случувало и заприметив дека е на нервна база.Во моментот кога се изнервирам тоа почнува да игра ама во истата секунда порано ми беше чудно но сега се навикнав така да не го зарецкувам ;)
    ПОЗДРАВ И НЕ СЕ СЕКИРАЈ СЕКАКО Е ПЕРИОД НЕКОЈ СТРЕСЕН А КАКО И НЕ БИ БИЛ КОЈ ОД НАС ИМА "МИРЕН ЖИВОТ"
     
  4. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Не верувам дека ќе ми здосадите-затоа јас и самата се *издадов* :D
    Продолжете со прашања-бидејќи јас си мислев дека само мене ми трепка нешто...
     
  5. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    lady-sweet,еве ме мене пак со прашање :) Овие два дена ми трепери палецот од левата рака и дланката,а мислам дека и десната дланка,ама помалце,Па ако не ти е тешко да ми кажеш дали пишува нешто за тоа,ме копка многу,сакам да знам што значи :D И десното око ми трепка,ама за тоа знам што значи,па ако и ова другото се погоди добро,може и на мене конечно ке ми се насмевне среќата :) Позз...
     
  6. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    :arrow: за палецот од левата рака пишува дека ќе се скараш(степаш) со некој непријател ..левата дланка ако ти затрепере :arrow: :D сите желби ќе ти се исполнат ;)
    а десната дланка :arrow: ќе направиш некоја добра работа... ;)
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    ajde za mene...da mi pises.... :lol: :lol:
    desnoto oko doooooooooooolgo vreme mi igra sto vika toj tefterot
    levo oko ...aj i za ova kolku da si znam ;) :lol: :lol:
     
  8. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    ovie odgovorigi imas malce pogore.... i toa ne e smo obi4en tefter... :!:
     
  9. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    lele nemoj da mi se lutis :( se nasaliv za tefterot....deka taka gi vikaat vo makedonskite narodni prikazni...i vo toj kontekst i e salata ....bas me zacudi deka knigata ima se i sesto i zatoa i ti pisav da mi pises.....ama mi fati kusur odma pa ti :o
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    leleeeeeeeeeee srcka ne sum videla deka si mi odgovorila izvini ;) a deka veruvam zzatoa i ti pisav...inaku na mene najcesto krajot na desnoto oko mi igra....ako ne ti e tesko, i ako ne mi se lutis za salata...aj pisi mi...pa ke te gnjavam uste...
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    a znae li nekoj sto znaci kratko zuenje vo levoto uvo? imam slusnato deka e sreka, no nekako ne ispagalo taka :D
     
  12. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    вака пишува за тоа.....
    крајот на десното око ако ти заигра ќе имаш некоја добивка,корист од нешто... ;) нема лутење,don't worry.. :up:
     
  13. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    ако ти писне левото уво од внатре---поради некоја лоша вест,неубава :? ќе се натажиш......ТАКА КАЖЕ ТЕФТЕР :roll: ;(
     
  14. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    te molam kazi mi sto znaci da ti treperi veke so denovi dolnata trpavica na levoto oko bas od levata strana
    fala pozz
     
  15. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    :arrow: долната трепавица на левото око ако ти трепери,пишува дека ќе се спријателиш со некого или ќе бидеш од некого пријатно почестен-(чест некој ќе ти направи) ;)
     
  16. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    fala ti mnogu :)
     
  17. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    ах срцка срцка уште ми немаш простено за тефтерот :( :lol: ај сега зирни капакот на десното око , т.е делот над окото до коската горе ми трепери...ваљда ко капак ќе се води... :roll: поздрав
     
  18. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    ;) простено ти е чедо,не се секирај :D јас не им замерувам на девојкиве од форумов :up:
    туку за капакот на окото нема ле :roll: ,,,има само за десното око и за крајот на десното око :? нззз
    да не е крајот на десното око??---- :arrow: ако е тоа,ќе имаш добивка т.е. корист од нешто...
     
  19. ververichka

    ververichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Дали во трепетникот пишува што значи кога ти игра брадата? :) Малку необично, ама лично кај мене
    секогаш има некое значење треперењето, што понекогаш ме фаќа страв :worried:ilent:
    Однапред благодарам поззззз
     
  20. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    да и тоа го пишува :$
    ако ти заигра брадата...
    со многу луѓе ќе се сретнеш кои ќе те советуваат со добри совети... :P (превод од српски...вака некако е :rofl: )