1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aloe vera за подобрување на имунитет

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од newring86, 5 ноември 2010.

  1. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Hipihop кажи од каде и колку пари го купи, одма да го купам и јас да почнам да пијам.

    Инаку за зајакнување на имунитет, ми кажаа дека мноооогу помага чај од оригано. Ми рекоа дека чуда правел, па ке видиме. Јас почнав да го пијам, по 2 чаши во денот. Пијам и пастили од ехинацеа (за подобрување на имунитет) и б-комплекс (за помалку нервози :D ) .
     
    На Alex.T и Hopihop им се допаѓа ова.
  2. Hopihop

    Hopihop Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    4
    Јас го купив од аптека, поточно од Europharm, ги има насекаде низ Скопје, иначе џусот е 1290ден. а има и гел (и тој се пие исто) тој е 1000ден и стварно не занм освен цената што е разликата и тие во аптеката не знаеја да ми кажат. Јас ќе го испијам прво овај па после ќе побарам од тој што го кажуваат сите тој во жолтата туба, ако знае некој каде има да се купи таков, а тие пастилите можат да се најдат во секоја аптека и на приватно одат и колку пари се ако може да ми кажиш, а за чајот мислам дека најубави се на Алкалоид зошто сите други се со додадени вештачки бои и ароми,а ако имаш пиј и планински чај.

    Позззззз.........
     
  3. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Фала ти многу!
    Пастилите се на Dr. Theiss од Зегин ги купив 99 денари, внатре има 22, а дневно се зимаат по 3-4 пастили.
    Чај од оригано правам, од обично оригано, во јадење што се става. Поубаво е така, отколку во филтер кесички.
    Планински си купувам од кај еден дедо од пазарчето буњаковец, секогаш има убав чај.
     
    На Hopihop му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас пиев чај Имуновит, 100% ехинацеа и почна да ми се лоши и повраќа, и имав силни болки во стомакот и желудникот. Прекинав да го пијам. Ке си купам алое, само никако да најдам претставник на Форевер Ливин... :?:
     
  5. Hopihop

    Hopihop Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    4
    Е ајде ако најдеш кажи,да знам за друг пат.............

    Фала.....
     
  6. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Застапништвото на forever living се наоѓа на улица Владимир Комаров бб, во населба Аеродром. Ако незнаете каде е, побарајте на google maps. Мислам дека може и од таму да се купат производите.
     
    На Hopihop му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    Од алое вера гелот колку се пие дневно, се раствара ли со нешто?
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    Јас мојот го ставам во растворена шумлива таблета со витамин Ц или калциум и не се ни приметува, инаку го пијам веке 2 години и ми отвара апетит, а за имунитетот немам појма дали помага, ама во секој случај здраво е многу. Мојот е некој италијански, зелено шишенце од 500мл (некоја си фирма ЕСИ, а на шишето пишува Алое Вера ЕСИ) :)
     
  9. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Алое вера напиток може да се направи од цвеќето од листовите. Знам дека се меша со мед и некакво кафе, има горчлив вкус и верувам дека е покорисно од овие што ги купуваме.
     
    На Simona809 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. dora5

    dora5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    aloe vera

    devojki citav deka aloe verata e mn zdrava ,gel od aloe vera pomagalo pri hpv i mn dr infekcii.dalis te koristele aloe vera i kako i kolku pari e ?pozdrav
     
  11. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    ова растение има чудесна моќ
     
  12. snezance

    snezance Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    И на мене ми го препорачаа алое за хпв со висок степен на ризик сакам да те прашам откако го пиеш и сите други работи за подобрување за имунитетот што стана со CIN1 иCIN2 дали има можност за лечење или сепак мора на ласерски третман за отстранување или киротажа
     
  13. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Јас до сега го немам конзумирано орално, а се кандисувам веќе една година....немукает бре :tmi:

    Сакав да кажам дека скоро во секоја аптека може да се набави, како џус, како гел...има повеќе производители, знам дека го има во коминација со нони исто така, а иако искрено не сум приметила ама верувам дека барем во поголемите маркети може да се начека исто.

    И ко што напиша некој погоре, навистина е чудотворно растение, мене алоето многу ми делува во козметички препарати, абе благодет ми е за кожава :) Познавам особа што го има пиено џусот, неколку месеци константно и без никакви комбинации со лекови, и бидејќи имаше проблемот со масни топчиња, наслаги во градите ( да ме утепаш медицински не ми текнуваат како се викаат) ги излечи со 100 % ефикасност. ;)

    Значи цури, алоето на маса и локајте :D
     
  14. Eleni73

    Eleni73 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    Би сакала да ве замолам да ми кажете како се употребува гелот алое forever:)))
     
  15. nelka

    nelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Јас го пијам пола чаша ракиена наутро пред јадење и пола навечер пред јадење.Да ви кажам стварно е несто феноменално за здравјето и ви го препорачувам на сите.
     
  16. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Pijam skoro 10 dena 2 pati vo denot,i zabelezuvam ogromni promeni na kozata na liceto(imam kako lisai suvi crveni delovi) koi sega mi isceznaa i verovatno e od aloeto...pozitivno sum iznenadena od ova rastenie :)

    [mod-kirilica:hyrz8vz0][/mod-kirilica:hyrz8vz0]
     
  17. sonjar

    sonjar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Јас го пијам пола чаша ракиена наутро пред јадење.Феноменално е за здравјето и ви го препорачувам на сите. Повеќе информации за производите на Форевер Ливинг на следниот линк http://www.facebook.com/pages/Forever-L ... 6352318854 .
     
  18. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Еве еден домашен лек за ХПВ и ЦИН:

    300 грама листови од алое се мелат, се додава 100 грама цикорија и 100 грама црвен кантарион, 1 литар вино и 1 литар ракија. Се оставаат да отстојат 2 недели, се цеди и му се додава тегла мед. Секој ден се конзумираат по 2-3 лажици.
    Во замена за свежите листови од алое, се користат проверени алое производи.
     
  19. kucence

    kucence Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Јас користам и му нудам на они што сакаат да купуваат производи од Алое вера ,задоволна сум многу пишете ви стојам на располагање позз
     
  20. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
    kolku cini gelot od aloe vera ? i dali ste stretnale sirup od kambuha i kolku cini?velat deka e mn dobar za hpv.pozdrav