1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доделено Balea млеко, шампон и балсам за сува и оштетена коса

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 10 ноември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    За повеќе информации: dm на Фемина: консултации, подароци, рецензии

    Доделуваме комплет производи за нега на сува и оштетена коса, со манго и алое вера. Колекцијата се состои од:
    • Balea млеко за сува и оштетена коса;
    • Balea шампон за сува и оштетена коса;
    • Balea балсам за сува и оштетена коса.
    [​IMG]

    Доколку би сакале да напишете рецензија, Ве молиме кликнете „Ми се допаѓа“ на ова мислење.
     
    На Leat, ANGIE1, miss.real и 141 други им се допаѓа ова.
  2. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.236
    Допаѓања:
    7.955
    Пол:
    Женски
    Одличен роденденски подарок за мене и мојата коса :rofl:
     
    На jagodka.18 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.736
    Допаѓања:
    24.492
    Шампонот го имам користено и сум многу задоволна, ми ја врати косата во живот. Би сакала да ги пробам и балсамот и млекото :)
     
    На jagodka.18 и TheSecret им се допаѓа ова.
  4. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Зимата само што не дошла, ниските температури влијаат на косата, дополнителна нега и е потребна на мојата коса :D
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Е баш ова и треба на мојата коса! :angel:
     
    На pilenka и jagodka.18 им се допаѓа ова.
  6. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Јас имам голема мака со мојата оштетена коса,така што ќе гледам под итно да го пробам овие производи!:!:И мислам дека е добро тоа што на форумот се појави ваква шанса за запознавање и купување на произвидите за нега на коса на ДМ Маркет:hug::l:
     
    На ivona29 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Совршено за мојата сува коса! :)
     
  8. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Како верен корисник на производите на Балеа, ги имам испробано скоро сите шампони, но од овој сум посебно задоволна. Ја прави косата мека и нежна, а воедно е нежен со скалпот. Исто така презадоволна сум и од млекото за коса, има прекрасен мирис и ефект. Среќна сум што производите на ДМ ги има во Македонија, конечно најдов козметика што ми одговара :) :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.935
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Совршено!
     
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Балеа шампоните и регенераторите ја оправија мојата безживотна и сламеста коса која ја добив поради тоа што бев плава. Со повеќето шампони за сува и оштетена коса ми се појавуваше првут, шампоните на Балеа ми делуваат магично, ми ја прават свилена, мека и миризлива, ја регенерираат а воопшто не ја мрсат. Не сум помислила дека може некој шампон да ми годи олку, моментално го користам тој со мирис на јагода Limited Edition. Кога и да се враќам од град накај дома не можам да не ѕирнам во ДМ ако имам повеќе време, навика ми стана. Навистина располага со се што и е потребно на една жена и претставува вистинска зараза за нас. Мојот иден сопруг се моли да не отворат и во неговата населба, ќе сум го банкротирала ако сум имала таму. :D Навистина сум среќна што се отвори вакво нешто кај нас, ниедна дрогерија не може да се спореди со ДМ. И не претерувам, навистина го обожавам и што и да кажам малку е! :inlove:
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Mnogu cesto sum slusala,citala,gledala rezultati a nikako da go kupam a znam deka i e potrebno bas ova na mojava kosa.
    Kako malo dete sonuvas i gledas dodeka drugite uzivaat za eden den i za mene bide realnost-te cekam :l: :D malce i jas da se razubavam so kosava :)
     
    На pilenka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Искрено никогаш ги немам користено шампоните на Балеа, а во потрага сум за совршениот шампон за мојата коса. Имам многу сува кожа а со тоа и коса и до сега не можел ниту еден шампон да ми се погоди. Тоа е тоа што мене ми треба!!
     
  13. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Одлична идеја, за пофалба! :clap:

    Значи кога и да влезам во ДМ ги меркам овие производи за коса, посебно Balea млекото за сува и оштетена коса преубаво ми мириса и мислам дека баш би ми одговарало.
     
  14. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Ги користев млекото и регенераторот,шампонот повеќе одговараше на косата на ќерка ми.Одлични се за тие пари.Мирис кој се задржува што лично ми е многу важно и квалитетна нега.

    [​IMG]
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Немам користено шампон од Балеа, би сакала да им дадам шанса. Млекото за сува коса посебно ме привлече, гледам го фалите и низ темиве. Ако не го добијам сигурно ќе го купам.
    Инаку ја поздравувам идејата и сметам дека е одличен маркетинг на ДМ, одлична идеја како да бидете поблиску до купувачите, а верувајте на форумов сме искрени во пофалбите и критиките на козметичките производи. :)
     
    На sleepingbeauty и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.
  16. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Совршено :D И треба промена на мојава коса
     
  17. elka.timova

    elka.timova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Dosega sum koristela poveke proizvodi na Balea. Prekrasni se i i pomagaat na mojata kosa zosto imam nekoj cuden vid.
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Вреди да им се даде шанса. Мојата коса ќе биде негувана и убава. Баш тоа ми треба.
     
  19. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Досега не сум имала прилика да ги користам шампоните на Balea, но имам слушнато доста пофални зборови, а овие производи баш добро би ми дошле за мојата оштетена коса. Кога одам во Скопје не пропуштам да го посетам dm и да си се подновам со прекрасните производи.
     
  20. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас досега немам користено производи на Балеа, пошто во мојот град нема ДМ маркет, па би сакала да ги добијам и да станам редовен корисник на вашите производи, и да видам дали ќе и одговараат на мојата коса :)
     
    На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.