1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cin 2

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од simona.a, 23 март 2010.

  1. ANITA5

    ANITA5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    13
    еееееее девојки мои морам да ви кажам дека малку се испревртија работите на подобро :) така да биопсијата помина малку болно ама не е страшно :!: и така да вчера го земав и ЧУДО имам само лесна дисплазија :clap: и бев пресрекна кога ми рекоа дека е чудо дека се подобрила состојбата и дека нема да се оди на операција ми препишаа терапија повеке витаминска и вагинални и после 4 месеци да се видиме на контрола :up: значи девојки мои не се плашете и фала ви на сите на подршката и на сите ви посакувам со лесно и ве сакам :*
     
  2. taska

    taska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    еееееееееееееееее многу ми е мило :rofl: :clap:
     
  3. ANITA5

    ANITA5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    13
    ТАСКА :* ДАЈ НЕКОИ ИНФОРМАЦИИ за Равенсара ,вагитории :?: :*
     
  4. taska

    taska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    jas nemav nikakov efekt , pak si ostana cin 1 , ko sekoi vagnaleti so gi stavav do sega , nisto promena ne osetiv. sega stavam albothyl , pa ce vidam :) ti sto n paravi ?
     
  5. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас прочитав на еден форум за некоја што го излечила цинот.
    Земала таблети APISEPT кои се фактички за лижење, од златна пчела биле бла бла, арно ама таа ги потопила малку и ги искористила како вагиналетки. И и поминал цинот. Планирам јас после овие на база на кантарион да пробам со тие, па ќе видиме. Инаку пијам имунаце, витамин ц, зелен чај, овошје зеленчук...и деновиве ќе си земам таблети од бета каротен. :hai: Па да видиме дали на следна контрола ќе имам пак цин 1.

    Еве се инаку тие http://petarstefanov.tripod.com/id13.html
     
  6. taska

    taska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    и јас истите работи како тебе ги земав и земам , кантарион вагиналетките си ги ставам и онака од време на време , и бета каротен и ц вит и здрава исхрана , и никаков ефект од нисто бе ми се појави дури цин2 , ајде после алботилот це ги пробам и овие штом се на природна база , само незнам како ќе се растопуваат доле :D поздрав
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    И покрај сето тоа, здрава искрана и витамини, појде на цин 2? :o Е сега се уплашив искрено.
     
  8. ANITA5

    ANITA5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    13
    Taska ma :^) zasto be neam nikakov efekt od site tie apcinja ,vaginalni ,vitamini :^) auuuuu sto cin ke beshe ovaj :( nz veke sto da zeam se otruv i celo vreme stavav samo vaginaleti :( helppp...i pozzzzzz za site :*


    [mod-kirilica:35lxuvlj][/mod-kirilica:35lxuvlj]
     
  9. taska

    taska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    леле луѓе и јас навистина незнаам што да кажам , веќе не ни размислувам |( , кога ќе дојде време за пап ќе се тресам :sweat: ама сега неможам , малку искулирајте , земаме све што треба , се што кажал доктор плус алтернатива плус исхрана витамини , а стесот што го трпиме не ни е у корист затоа опуштете се и нне мислете на тоа ,размилувајте позитивно :) поздрав :*
     
  10. ANITA5

    ANITA5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    13
    навистина ум заникаде
    неам сила веке де цин2 па цин 1 па анксиозност :( од што попрво да се лекувам :(
    поззз за сите :*
     
  11. rennata

    rennata Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    поздрав до сите.
    мене мие дијагностициран CIN II и после сите дополнителни испитувања имам закажано конизација кај Др.Костадинов во СИСТИНА.Дали некој што поминал низ ова може да ми каже како оди самата постапка,и како е во периодот на заздравување?
    поздрав
     
  12. lileee

    lileee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    13
    нема ништо да правиш попрво како ќе се лечи едното така и другото ќе помине поздравче :^)
     
  13. mande111

    mande111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2
    и јас имам цин2 и високоризичен хпв ми рекоа за конизација но прво ме прашаа дали имам родено и бидејки немам ми рекоа најдобро би било прво да останам бремена па потоа конизација.Ова ми го кажаа 3 доктори,бидејки после порагајот се прочистувала крвта и во 70% од случаите со цин 2 исчезнувал сам по себе а ти имас родено рената или???
     
  14. rennata

    rennata Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    здраво манде,
    да,јас имам две ќерки,меѓутоа во текот на разговорот со др-от,ми го поставија истото прашање.дали имам родено.не сакав да навлегувам повеќе во дискусијата зашто разговаравме по телефон.
    јас веќе договорив,негде средина на февруари.зависно од тоа кога ќе ми заврши циклусот.
     
  15. mande111

    mande111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2
    Значи ми препорачуваш Ренатче прво да си родам ?
     
  16. ANITA5

    ANITA5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    13
    роди си манде :) и после се ке биде во ред :*
     
  17. rennata

    rennata Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    манде,ако ти кажале така,сигурно знаат што зборат.утре или у понеделник треба да се видам со др-от да договориме дата за интервенцијата,и баш ќе прашам од кои причини ме праша дали имам родено.дали има врска со изборот на видот на интервенција,или е во прашање ова што викаш ти.
    како и да е,пишувам штом се вратам!поздравче :rofl:
     
  18. mande111

    mande111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2
    Ренатче душо што направи???? Значи ум немам во главава денеска беше една пријателка и ми каза дека имала конизација направено и дека одма после тоа останала бремена.Ми вика поарно оди конизација направиси нема врска тоа со бременоста.Инаку таа одела кај Таше во Бт и ништо, зенава е русинка и заминала таму и одма и рекле да направи конизација и таа таму се направи.И сега јас што да мислам кога сите различно ми казуваат ccccccccccc.Те чекам да ми одговориш.Поздрав
     
  19. rennata

    rennata Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    манде ,денес бев на договор,ако е све како треба,а мора да биде така :) понеделник сабајле е мојот ден :rofl: се надевам дека ќе пишам,колку лесно и убаво сум поминала!!!!
     
  20. mande111

    mande111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2

    :* :* :* Ajde stegam palci :* :* :*