INSANITY workout

Дискусија во 'Фитнес' започната од ivana20190, 23 јуни 2012.

 1. Loly77

  Loly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  111
  Неколку пати имам почнато со програмава и по една недела или две максимум се откажувам :worried:hock: Сепак морам да кажам дека и за тоа време има резултати. Но кога ќе се натрупаат и други обврски и немав време но и немав волја :|
  Сакав да ве прашам, на самиот почеток кога почнувавте со програмава, издржувавте до крај?
  Јас неможам... Знам дека тоа е бидејќи не бев доволно физички активна, но ете ќе успеам да издржам 30 мин и последните 10-15 мин неможам повеќе. Неможам воздух да земам.
  Се надевам понатаму подобро ќе биде. :?:
   
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  ^ На почеток е тешко,кондиција немаш затоа,ама после тоа ќе издржуваш до крај :D Пробај цело видео да го истераш,не мора секоја вежба до минутка,само по неколку пати додека се навикнеш,па после се ќе си накачуваш.
  Туку,јас се ќе издржам,ама овие склековите не се прават луѓе,неможам да се подигнам,како труп сум,а малку пробам,се слепувам за подот.Така да ваљда не пречи ако не ги правам :D
  Лудило е програмата инаку :D
   
  На Loly77 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.113
  Допаѓања:
  3.733
  Ја симнувам програмава и како што немам кондиција ќе си цркнам а? :D
  Сакам само затегнување, не и слабеење. Ќе видиме дали и колку ќе издржам. :D
   
 4. Candice.S

  Candice.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  50
  Женски а што е разликата помеѓу овој програм и PX 90?
  Oва е повеќе за слабеење а другава програма е повеќе за мускули ?
   
 5. StefChef

  StefChef Нов член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  480
  Исхраната кажува дали ќе ослабнеш или ќе добиеш мускули,било која програма ќе функционира ако исхраната е во ред.
  Инсанити е повеќе за кондиција и издржливост,П90х е за сила,издржливост и добивање мускули.
  И од двете добиваш добро нема да погрешиш.
   
 6. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Јас пак ги имам симнато и двете, едното пред година дена а ова пред 7 месеци.
  Од вчера почнав ама немам ич кондиција.
  Реално не се некои тешки вежби сами по себе но имаат интензитет. Јас како што нема мрднато од кревет едно добри шест месеци мислам дека ми е подобра варијанта да почнам со овие бидеќи како што е напишано погоре се за издржливост и кондиција кои јас ги немам :tmi:
  Е сеа имате постирано линк http://www.femina.mk/out/?id=10ecf3bde3 ... ies-burned
  со објаснување дека половина од ова се согоруваат калории за секој тренинг посебно.
  некако е многу со ова првово Fit test да се согорат околу 250 и нешто калории или пак грешам?
  Се моли XMaN да се јави :D

  Јас вчера издржав само десет минути од видеото.
  Денес пак почнав од него ама почесто правев одмор од некои 15-30 секунди.
  Лесно го поминав загревањето и истегнувањето а она што успеав да го постигнам е:
  Switch kiks: 50+60
  Power jacks: 30+25
  Power knees: 30+30
  Power jumps:15+15
  Globe jumps: 20+20
  И тука прекинав, што од вчера што од денес нозете поточно мускулите над колениците многу ме болат кога се симнувам по скали.
  Планирам утре да го почнам пак видево и да одам до крај само незнам како ке бидам со време.
  И плус имам направено 50squats и 45 секунди wall-sit и вчера и денес.
  Овие 30 дневниве предизвици не ми се проблем од денес ќе почнам да ги рачунам и ке ги правам по распоредот, ама ова колку ме препотува и изморува тоа чудо.
  Ич немам кондиција :(
   
  На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  126
  зошто кога ги вежбам вежбите ме боли цело стопало ?? баш ме интересира :?:
   
 8. StefChef

  StefChef Нов член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  480
  Зашто е со висок интензитет и досега телото не ти било научено на таков стрес и нормално е да чувстуваш болка,оваа програма не е за почетници и за луѓе што лежеле и немале никаква активност иако така се маркетира дека за 60 дена ќе ослабнеш,што е вистина ако исхраната ти е средена....
   
 9. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  172
  барав нешто на youtube и го најдов ова
  http://www.youtube.com/watch?v=xfpMD4-KmlA
  го пробав,вчера еднаш и денес еднаш..
  мислите дека за отприлика 1 месец ќе има резултати? :)
   
 10. DAngel

  DAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  1.748
  Мислам дека не е толку до интензитетот колку што е до тоа што не се прават правилно вежбите. Пинк Енџл, би ти препорачала да ја прекинеш програмата додека не ти помине болката во стапалото. Болка во мускулите е сосема ок, ама болка во лигаментите, или онаа болка како коските да те болат е знак на повреда. Ако ја почнеш повторно подоцна обиди се да ги правиш вежбите што е можно поправилно. И јас ја прекинав програмата од исти причини (болка во коленото која не ми изгледаше баш наивна).
  Инаку јас се подготвував за програмата, бев во одлична форма, вежбав некое време пред тоа со зголемување на интензитетот, и на крај пак се повредив.
  Инаку, имам вежбано и други програми со висок интензитет, ама такви кои убаво ти објаснуваат на што треба да обратиш внимание и каде најверојатно грешиш и освен болка во мускулите немам почувствувано ни еден знак на повреда.
  Не се сеќавам да приметив некои промени со програмава, макар да не знам ни колку ја вежбав (мислам дека беше некој краток период), макар да за истиот тој период со други програми имам приметено видливи промени (можеби било до периодот)
  Од мое лично искуство не ја препорачувам програмата.
   
 11. QueenofPentacles

  QueenofPentacles Нов член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  29
  Здраво, јас сум нова на форумов :) Сега видов дека има ваква тема, па сакав да споделам. Со Insanity ова ми е трета недела, ниту еден ден не сум испуштила, ги правам сите вежби и секој ден се трудам поправилно да бидат направени. На почетокот само ми беа проблем склековите, буквално ниту еден не можев да направам, сега и тие ги правам. Мускулите ми се зацврстени поготово на рацете и на нозете (како машки да ми стануваат). Немам проблеми со тежината имам 55кг на 160цм. Ја започнав програмава бидејќи сакам да се зацврстам, а имам и стомаче што никако никогаш не можам да го симнам. Не држам никакви диети само одбегнувам индустриски преработена и мрсна храна, а за вода минимум 2.5 литри, во лето многу повеќе. Е сега доколку има некој искуство со вежбиве ако може да ми одговори дали ке го симнам стомачево или само мускули ке се направам? :)
   
 12. fitness-girl

  fitness-girl Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  5
  QueenofPentacles јас го завршив првиот месец и сега од понеделник почнувам Recovery week стомакот многу ми е намален а исто така и задникот. Не држам некоја посебна диета само јадам здрава храна. се немам мерено дали имам изгубено некој килограм но мене резултатот на вага не ми е важен,треба само уште малце да ги ослабнам нозете и задникот :D мн сум возбудена и едвај чекам да го почнам вториот месец. :)
   
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  3.824
  Пол:
  Женски
  И јас ги симнав сите вчера, па од утре здравје боже ќе почнам.
  Се надевам ќе се затегнам и ќе им кажам чао на спојлерите. :hai:
   
 14. QueenofPentacles

  QueenofPentacles Нов член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  29
  Фала ти fitness-girl, ќе продолжам со програмава, па ќе ви кажам резултати за некое време. Ни јас не се мерам на вага, единствено се сликав кога почнав и кога ќе го завршам месецов ќе се сликам пак за да го видам прогресот :) Со среќа Monna.Monna и сестра ми од денес ќе почне :)
   
  На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  3.824
  Пол:
  Женски
  Денеска ко за прв ден беше добро, не ми беше нешто напорно зашто вежбам и фитнес и аеробик, ќе видиме од утре тоа кардиото. :lol: Само по тие рипањата не сум многу. :D
  Резултатите:
  Switch kicks-46
  Power jacks-53
  Power knees-80
  Globe jumps-30
  Suicide jumps-30
  Push-up jacks-9
  Low plank oblique-40
   
 16. Betta

  Betta Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Леле страшна работа, јас едвај до пола стигнав со Фит тестот :( ептен немам кондиција и додека подскокнував си го осекав стомакот како си подрипнува со мене и градите па и дури гушичката, ама не се откажувам ке пробам оваа недела само фит тестот да го вежбам додека не добијам кондиција инаку и јас би сакала да симнам едно 10 кг.
   
 17. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  298
  Пол:
  Машки
  Здраво,

  Дали има начин да се набави оваа програма кај нас, по можност во близина на Скопје, бидејки видов линк на форумов од некој торрант или како се пишува сајт, ама не им верувам заради вируси.

  Поздрав.
   
 18. Betta

  Betta Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Јас ја симнав од дадениот торент и нема вирус,проверено :)
   
 19. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  636
  Се симнува , се надевам нема да бидам со јазикот надвор после 10мин :D
   
 20. Metal9Girl

  Metal9Girl Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Јас ги правам веќе 3 недела и навистина има резултати,баш приметувам и фармерките што предходно ми биле таман сеа ми се малце широчки.Нормално е да неможеш да ги завршиш до крај од првиот ден ама после 1 недела се ќе биде океј :) Со среќа на ситее :*
   

Сподели ја оваа страница