Jавен оглас за вработување во Македонски шуми

Дискусија во 'Барање работа' започната од Katiija, 3 јуни 2013.

  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    2.685
    Допаѓања:
    4.951
    Пол:
    Женски
    Дали навистина огласот е продолжен до 29.06 и дајте линк каде пишува за тоа?
     
  2. deliza

    deliza Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    88
    И јас слушнав за ова и баш преска отворив на нивната веб страна но нема никаква информација дека рокот е продолжен, односно уште си стои дека е до 22.06.

    http://www.mkdsumi.com.mk/aktuelnosti.php?a=27&page=8
     
  3. SparkyAngel

    SparkyAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    847
    Допаѓања:
    1.004
    Пол:
    Женски
    Дали е информиран некој, кога ке дадат фидбек? До кога ке биде селекцијата? Кога ќе ги објават првичните резултати?
     
  4. babaDara

    babaDara Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Женски
    Да и мене ме интересира кога ќе дадат резултати. Што мислите ќе палат врски, можеби и однаперд се примени луѓево а ние си се надеваме.
     
  5. babaDara

    babaDara Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Женски
    Да и мене ме интересира кога ќе дадат резултати. Што мислите ќе палат врски, можеби и однаперд се примени луѓево а ние си се надеваме.
     
  6. SparkyAngel

    SparkyAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    847
    Допаѓања:
    1.004
    Пол:
    Женски
    Неоспорно е дека дел така ке влезат. Аман више од тие врски! Да се надеваме дека бодирањето ке биде како на рекламите што одеа. Се надевам дека се ќе помине во ред. И дека и ние обичните смртници што немаме врски дека ке добиеме позитивни резултати :)
     
  7. anggell

    anggell Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    552
    Тешко за нас обичните смртници, место нема :D , ќе си чекаме и ќе се надеваме, и покрај се, сметам дека и ова ќе биде ептен изманипулирано, барем нека се сожалат на тие што стварно се во многу тешка ситуација, а ги има многуууу :(
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ana-banana

    ana-banana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    469
    Дечко ми аплицираше и доби архивско бројче 14500 значи тој е по ред 14500 кој поднел документи, а тоа беше негде средина на јуни, а до крај којзнае колку поднеле документи. Се сомневам дека реално ќе се гледа, во општината од каде е дечко ми направиле список кои луѓе ќе бидат вработени и ги испратиле во влада тоа е од сигурни извори :devil:
    Му кажаа нему в лице дека тој нема да влезе во овие :x
     
  9. anggell

    anggell Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    552
    Срамота и греота е ова, претеризам, па подобро и да не ги пуштаат тие глупи огласи, колку од овие што се пријавени трпат за леб, буквално немаат леб да јадат, и јас се пријавив ама знам дека ништо од бизнисот :D , немам ниту врски, ортоми, гајтани, а ни ладало т.е книшка. Барем еднаш нека биде како што треба во оваа ска*ана држава, нека помогнат на тие што најмногу треба, жално и бедно е ова :devil: :@
     
    На ana-banana и vinozito1 им се допаѓа ова.
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    2.685
    Допаѓања:
    4.951
    Пол:
    Женски
    Има ли некој било каква информација во врска со изборот за македонски шуми, помина доста време а ништо не изјавуваат, до кога ќе биде изборот, што се очекува и сл.?
     
  11. Sherryl

    Sherryl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    109
    најверојатно оние што ќе бидат примени веќе знаат...... кој дава државна работа на “обични смртници“ |(
     
    На SparkyAngel, anggell, vinozito1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. ana-banana

    ana-banana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    469
    Неофицијално дознавме дека дури во септември ќе одлучуваат, а дали е навистина така незнам :)
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  13. babaDara

    babaDara Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Женски
    Септември? Денеска кажаа дека малку конкурирале со високо образование? Што сега ќе чекаат да аплицираат со високо образование? Искрено јас кога подавав документи аплицираше и ќоро и сакато. Мислам пак треба да има некоја селекција. Ќе не викаат на интервју или едноставно ќе одлучат.
     
  14. SparkyAngel

    SparkyAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    847
    Допаѓања:
    1.004
    Пол:
    Женски
    Што стана со огласов? Прелиминарни резултати, кога ке почнат да викаат за интервјуа?
    Има ли абер да известат, чисто колку луѓето да си знаат? Имате некоја информација, неофицијална? :wasntme:
     
  15. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    2.685
    Допаѓања:
    4.951
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека чекаат да заборавиме дека сме конкурирале на огласот за да можат да си пикнат нивни луѓе а никој да не примети.
    Да беше ова сериозно до сега ќе известеа како тече постапката и во колку круга ќе се вработуваат, зашто вака е многу несериозно, толку невработени да исчекуваат а никој од никаде да не известува.
     
    На vinozito1, peterpan30 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  16. peterpan30

    peterpan30 Нов член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    4
    тие ги пикаат своите луге а потоа пуштаат конкурс за вработување а лугето кои треба да се влезени на работа веке работаат Ч)
     
  17. EMA2

    EMA2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    32
    Имате ли некаква информација за огласов |( Јас разбрав дека има некоја селекција извршено како ,,најтесна,, ама ништо нема никаде објавено.
    Да не знаете кога ќе има официјални разултати барем отприлика :lol:
     
  18. Silver.E

    Silver.E Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    1.872
    Допаѓања:
    2.786
    На двајца мои пријатели им се јавија дека биле избрани, баш завчера. :o

    Како тоа на некому се јавиле, а некој поим си нема? Изгледа зошто овие двајца се вработени со партиска книшка. :x
    Однапред се знаеше за огласов, се со местенки, да не ја вреѓам државава... :swear: :swear: :swear:
     
    На anggell и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  19. SparkyAngel

    SparkyAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    847
    Допаѓања:
    1.004
    Пол:
    Женски

    Озбилно!?? :o Има ли нешто во државава што НЕ е наместено?! |(
    А сигурна си дека пријателиве твои се со партискии книшки? Или се рандом луѓе? Се надевам дека допрва почнува јавањето на тие што стварно заслужуваат да бидат избрани.
     
  20. Silver.E

    Silver.E Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    1.872
    Допаѓања:
    2.786
    Ти пишав во инбокс...
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница