1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LC Waikiki

Дискусија во 'Мода и стил' започната од nata38, 4 октомври 2015.

  1. nata38

    nata38 Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Што мислите за овој бренд?Дали сте купиле нешто?
    Какви се цените и квалитетот на робата?
    Дали е добра услугата и односот на вработените?
     
  2. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто ама скоро секогаш ја заобиколувам во широк лак продавницава.
    Влегов можеби само два три пати и тоа на почетокот кога се отвори онаа во сити мол, и забележав доста работи што сум ги гледава на други места, ама тука се со повискоа цена и сменета етикета.
    Платнени патичиња со истиот квалитет и дезен само сто пати поскапи.

    И дали е до мене или не знам, што и да фатам имаше напукани цени, можеби и така сум го погодила периодот кога немало попусти. Обична маичка, со 3/4 ракавчиња, тенка,без никако детаљ на не за 700/800 денари. А си влегов во Бершка и за тие пари купив три кошули на попуст по 250 денари ( кои прво имаа цена од 1299) и ден денес ги носам.
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Убави работи имаат, ама бројчињата... Во машкиот дел блузи малечки што и на женско би му биле тесни, едвај сум си нашол маица по кратки минатиот пат, фармерки исто само малечки бројчиња... А да, како и секаде така и тука, елечињата се поскапи од јакните.
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.819
    Допаѓања:
    102.680
    Пол:
    Женски
    Мене воопшто не ми се допаѓа облеката за возрасни , за тие пари мислам на др место поубави работи можат да се најдат , а за деца работите им се прекрасни , ќерка ми има неколку фустанчиња од овде :)
     
    На simoncelicius, Sky-butterfly и Ketchup им се допаѓа ова.
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Пред некое време го отворија кај нас, гардероба се наоѓа по мој вкус нешто, ама е прескапо, си купив од Турција само корсет на попуст, кој засега се покажа одличен :)
     
  6. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Мене ми се допаѓа затоа што е единствена продавница тука каде живеам од тој самоуслужувачки тип.
    Не поднесувам некој да оди по мене и да ми стои за вратот така да избегнувам малите бутици секогаш, освен кога барам нешто конкретно па од врата ги прашувам.
    Ретки се, многу ретки услужљиви продавачи, па во градов ваикики ме опушта. :)
    За деца има повеќе избор неголи во Скопје и се согласувам дека им се слатки работите, посебно за девојчињата.
    И за себе можам да најдам нешто секогаш. Секоја среда има нешто на попуст па и така начекам нешто.
     
    На LittlePinky, crazylady, PUPICA и 8 други им се допаѓа ова.
  7. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Имам доста паρчиња облеκа за децава од овој бρенд но κупени од стρанство и задоволна сум од κвалитетот.
     
  8. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Неколку ствари имам купено, ама квалитетот некако не ми се погоди изгледа.
    ПРво купив едни слатки патичиња со цветови, ама после недела дена почнаа да се однесуваат како кинески. :rofl:
    Имам замерка дека одделот за труднички им е недоволно снабден.
     
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.425
    Пол:
    Женски
    Неодамна се отвори Бт, при прво влегвање бенд едни чизмички и ги купив, не беа прескапи, скоро во сите продавници кај шо имаше слични беа исто пари. Засега добро се држат едино многу се валкаат ама тоа е зошто јас со овај чурук материјал ги избрав, а можеше поинаку :lol:
    Во врска со чевли цените ми се движат исто ко на др места, во блузи, џемпери, маици се слично како теранова, а се останато е мн поскапо него другите места. Некои работи кога ги гледам ми се плачи кога ќе забележам цената после то. :sweat:
     
  10. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    1.685
    Пол:
    Женски
    Мислам дека за машките е далеку поквалитетна облеката одколку за женските, очекував поубав избор на фармерки и поквалитетни сите се ликрести меки ко хеланки, панталоните мислам дека едно перење и ќе ми обелат. Блузите се ок но ретко шо стои добро, а цените се малце и високи. По други дуќани има подобри за тие пари.
     
  11. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Честопати кога сум во близина поминувам за да разгледам што има ново во сезоната, но никогаш не ме привлекло посебно некое парче облека за да се одлучам да го купам. Носам мал број гардероба, па и таа што ја имаат како најмала (блузи, кошули, џемпери) иако е струкирана за мене е сепак голема и тоа ме одвраќа од намерата да изберам нешто по мој стил. Од целиот асортиман, би ги издвоила кошулите и џемперите, но поради несоодветноста на бројот се чувствувам како хендикепирана што не можам да си се почестам со ново есенско парче од овој асортиман. Во однос на цените, се согласувам дека се прилично високи, а дали го оправдуваат квалитетот и јас се прашувам.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Не ми се свиѓа. Ни модели ни квалитет.
     
    На Oscar Lady, wanderlust и referentka им се допаѓа ова.
  13. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    партали,квалитет никаков,материјалот ужас
     
    На wanderlust и referentka им се допаѓа ова.
  14. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.239
    Несредено
    Напишале цена 399 денари а на рафтот само едни тенки маички се 399 се останато е скапо
    Видете ја робата на страната на ваикики и ќе видите колку вреди оваа овде.
    Но, најбитно е кога во тема ќе напишеш дека од Ваикики е.
    Е...не викам дека не е...ама сите имаме очи...
     
    На crazylady и Ketchup им се допаѓа ова.
  15. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    83.252
    Пол:
    Женски
    Изгледа сум единствена што ми се допаѓа и што ми се погодила гардеробата што ја имам купено од Waikiki :lol:
    Неколку маички на кратки ,кошули на долги ,за него панталони,кошула,елек ... значи се ми е преубаво :)
    Цените се малку надуени да но може да се начека попуст :)
     
    На crazylady, mode-kristina, ennaz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Јас сум прилично задоволна и од квалитет и од цени. Пазарам многу често таму, особено за малиот. Досега се што сум купила, значи дали за мене, за мм или за малиот, ми се погодило. Не мрднува ни боја ни форма со перење. Цените се ок, пристапни за тој квалитет што го нуди. Кога ќе размислам подобро, одамна не сум влегла во друга продавница за облека. Факт е дека прилично брзо се троши она што го носат, па затоа изгледа како да нема ништо ново донесено. Инаку чевли не купувам во Ваикики, пошто со гаранција се кинески.
     
    На crazylady, PUPICA, IronLady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    За мене немам ништо купено зашто и нема ништо по ној вкус. Додека бев бремена повеќе пати барав нешто убаво како за на работа, некоја сукња, блуза или кошулка за бремени, а најчесто имаат само од оние со сликички со бебенце напред. Значи изборот за трудници им е никаков.

    Но затоа од детскиот дел сум презадоволна. Ептен им се фраерски колекциите, колоритни и со убави апликации (за разлика од турските апликации што ги има по пазариве), а квалитетот е одличен.
     
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Може да се најде нешто убаво не дека не може,и некако парталана ми е некако :/ ама стално "копам" и наоѓам нешто
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Не сум пазарувала за мене.
     
  20. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    На почетокот кога се отвори купив две џемперчиња,добри се еве уште ги носам .. Од ваикики во Турција имам купено чизми и исто така сум задоволна .. На татко ми му купив две маици од тие покрут материјал со јаки ама ете тој не е задоволен вели две три носења и се прават за нигде