1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комплименти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 29 март 2010.

  1. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Dali vi znacat komplimentite?dali maskite so delat komplimenti,se poceneti kaj devojkite?
     
  2. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Нормално дека сакам да добивам комплименти од спротивниот пол и не верувам дека има некоја девојка на која не и годи тоа.Но далеку од тоа дека машките кои делат комплименти ќе ги ценам повеќе или пак ќе пројдат полесно.Има многу други квалитети кои треба да ги поседува некое машко за да ми го привлече вниманито.А така популарно нареченото „симнување ѕвезди“ мене ме асоцира на осмооделенци :lol: На тие години ми беше интересно.
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Дечко ми ретко ми дава комплименти, а многу повеќе кажува погледот отколку компиментот, ослабев неколку кила и си облеков тесни фармерчиња а на дечко ми очи му излегоа од зјапање. Викендов кога отидов кај него се намонтирав, ја навиткав косата, се нашминкав , се дотерав и само што влегов кај него прво ме загледуваше па наеднаш стана од фотеља ме крена и директно во спална :D
    Сакам да кажам дека искрените реакции и погледот кажуваат повеќе од зборот, бидејќи некогаш некој намерно знае со комплименти да мачка очи.
    А комплименти и критики добивам од другарки или другари и тоа најчесто ако се немаме видено подолго време па одма забележуваат промени.
     
    На aNy-to му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Ми годи да слушам комплименти,но сепак не се дигам до небо ;) Не ги ценам повеќе машките кои делат комплименти,туку тие што ќе се покажат на дело.Е сега ако е комбинација од двете нема да ми смета :lol:
     
  5. laurenconrad

    laurenconrad Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Абе како што има една група на FB - Ќе ти ги симне сите ѕвезди и после со месечината по глава :D
    Така да јас не им придавам многу големо значење на комплиментите. Битно е ти самата да се чувствуваш убаво и убава иии животот ќе ти биде убав! :mrgreen:
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Сакам кога ми даваат комплименти, ама такви што држат место :) Убаво се чувствувам кога ми ласкаат, ама не придавам големо значење.
     
  7. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Kој не сака комплименти и ми значат секако :D :D ;)
     
  8. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Без комплименти, ништо не направивме :lol: :lol: :lol: Јас си сакам така повеќе пати во денот да си добијам комплименти за повеќе работи :D :D :D А, имам и среќа што дечко ми е тип што многу убаво зборува и уште поубаво дејствува ;)
     
  9. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Кој не сака да добива комплименти? Секако, искрените и не претераните се најдраги. И не мора да значи дека кое момче дава повеќе комплименти е поценето кај девојките, не дека не паѓаме на зборови, ама сепак - се со усул :D
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сакам да добивам комплименти, кој не? Но секако со мерка.
    Истото го мислам.
     
  11. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Се согласувам со постот над мене. Јас исто како и сите сакам комплименти, но тогаш кога сметам дека стварно сум направила или сум постигнала нешто за пофалба. А некој да ми се умилкува со тоа што ќе ми дели комплименти не сакам. И исто така не сакам кога некој преценува нешто.
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Никој нема да ме придобие ако ми дели комплименти со тони!Ниту пак јас не делам комплименти за џабе, тие треба да се искрени, за постигнато нешто, ако навистина имаш нешто убаво облечено и слично.А не леел што убава си денес(секој ден со ред). Тоа веќе губи од реалност и вредност.
     
  13. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Jas mislam deka deckoto mora da ni dava komplimenti,no sepak golema uloga ima i prvata reakcija na deckoto koga ke ve vidi i se voodusevuva vo sebe toa se primetuva,e togas ne mora da dade kompliment samite znaeme sto misli :)
     
  14. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    :up: :clap:
     
  15. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Секако дека сакам комплименти, ама делата повеќе зборуваат....Кога ќе забележам како ме гледа-точно знам што мисли!
     
  16. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    :lol: :lol: :lol: srcka si kate :clap: :clap: :clap: stvarno ne e interesno ako ista licnost sekoj den ti dava komplimenti,togas nesto ne e vo red neli? :roll:
     
  17. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Тогаш Бона се гледа дека е неискрено, и веќе станува рутина, чекаш да те пофали, ама не е тоа-тоа! Комплиментите не за џабе се комплименти, со заслуга треба да се делат. Се знае, секоја жена очекува комплимент посебно од маж, и мажите сакаат кога некој ги фали, ама послатко и погордо ако се искрени :!:
     
  18. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    убаво е да се слушне комплимент од машко.
    инаку и тие што даваат комплименти и оние другите ги ценам подеднакво сеедно ми е :)
     
  19. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Секако дека ми годат комплименти и обожавам да ги слушам, меѓутоа не мислам дека машките кои даваат комплименти се поценети од спротивниот пол. Тоа е индивидуално :)
    Постојат комплименти од личности кои едвај чекам да ги слушнам и многу им се радувам, и безначајни комплименти од луѓе кои не ми значат. Сеедно, ги сакам комплиментите (посебно оние од дечко ми ) :D
     
  20. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Секако дека ми годат комплиментите и сакам да ги слушам често :) Не сакам многу многу симињање ѕвезди,а за среќа и дечко ми не е многу слаткоречит :D Си кажува обично:Многу си ми убава.Искрено и сосема доволно. :) A кога е во прашање изгледот за излегување или нешто посебно,погледот и рацете не му седат мирни :D :D А таа слика вреди илјада зборови :D