1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за годишнина

Дискусија во 'Врски' започната од iv4ence, 15 декември 2009.

  1. iv4ence

    iv4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    тој е типично сериозен несака мечиња несака ланчиња ..... ???? :? :? :? :? :? :? :?
     
  2. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Под „година“ имаш предвид годишнина или нова година? :)

    Пиши па ќе измислиме нешто ;)
     
  3. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Можеби ке можам да ти помогнам зашто јас и дечко ми денес славиме година од врска и му купив новчаник.Внатре му ставив моја слика и чоколадно срце Милка.
    Доколку не ти се допаѓа идејата со новчаникот можес да му подариш некој убав каиш, саат или пак има интересни сребрени алки доколку сака тоа.
    Се надевам дека ти помогнав барем малку
     
    На Petra3 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 1Kalina

    1Kalina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    3
    Zosto ne napravis karikatura ili portret od vas dvajcata? Nema da te cini skapo, mislam deka vo ramstor karikaturite gi crtaat za 500 denari, a podarokot ke bide mnogu traen i originalen. Sepak najvazno od se e da se sakate. Ubavo da si pominete i neka vi se mnozat godinite ;) pozdrav
     
    На Menasss, srcekrsacka и AhThatFemaleProblems им се допаѓа ова.
  5. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Многу ми се свиѓа идејата за карикатура. Јас со дечко ми идам 7 години па за годишниниве сум му купувала: рамка, пирс, џемпер, перниче, пораки на порцелан.... Во секој случај најважно е да си поминете убаво и да му подариш од срце. Поздрав
     
  6. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    podarokot e najmala sitnica no ti najmnogu bi znaela sto saka toj i sto najmnogu ke go iznenadi sepak najbitno e taa vecer da si ja pominete nezaboravno so sreka :P
     
  7. iv4ence

    iv4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    falaaaa :)))) 8) interesni ideeiii
     
  8. MissM

    MissM Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    hmmmm mislam deka mnogu idei za podarok mozete da dobiete ako go zemete predvid horoskopskiot znak na maskoto ili zenskoto :)) taka mislam nema nikogas da utnete :))))
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. eci18

    eci18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site ... mi treba pomos od vas..so deckomi u sabota pravime 3 godini a jas sum u dilema neznam kakov poklon da mu kupam ve molam da mi predlozite nekolku ideii odnapred vi blagodaram


    Falaaa na site interesni se ideive
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    leleleeee top e toa so karikaturata :)jas toa ke mu go podaram koga ke se vselime zaedno :D
     
  11. MaloToo

    MaloToo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    еееее Да тоа ми треба и мене со дечкоми сме заедно 1 година ова ни е прва годишнина и нз што да му подарам па затоа ве молам Хелп ми :( Нз ств мислам да му купам рачен часовник но само тоа поклон за годишнина ми изгледа малку....па многупати ми спомнувасе сакал ноф новчаник па си велеф да купам нофчаник а во него да ставам слика од мене и него но и тоа е премалку а да ги купам двете работи заедно .... нз не се носеле две :( :( :worried:hock: нз ств со да му подарам.....Хелппп ми треба одговор неделава најкасно :( :(
     
    На Petra3 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    Dadov slicen predlog za sv.valentin, ama ke go predlozam pak: nova dolna obleka, ubavo vino, prigotvete sami ili kupete nekoja hrana, sveki da ima se razbira, a ako smetate deka e malku kupete nekoja sitnica, ama veruvajte se ova sto go spomenav ke go stavi vo senka poklonot sto ke go kupite i mnogu poveke ke mu znaci vremeto pominato so vas, toa ke bide najubaviot i nezaboravniot poklon za nego :)
     
    На Petra3 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    јас на дечко ми за годишнината му купив метална плоска за алкохол, таббакера и феноменален нож ( луд си е по такви работи) и падна во несвест коа виде.. пробај да одбереш нешто поврзано со тоа што го интересира.. година дена е доволно за да знаеш отприлика што му се допаѓа
    друга опција е нешто сама да му направиш.. најмил подарок од дечкото ми е рамка од бамбус и во неа нацртани ние двајцата поради тоа што сам го има направено... убаво е да му покажеш некому дека ти знали со тоа што ќе му подариш нешто околу кое си се потрудила. не е убаво да знаеш дека ти го подарил првото нешто што му паднало под рака в продавница
     
  14. MaloToo

    MaloToo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Фала ви на сите....Но дали мислите за она дека не се носат две работи е такаа или нема вз???

    ....Иии што мислите да му подарам рачен часовник и едно чоколадо ппо можнст во вид на срце ??
    Нззз ств збунета сум а времето се ближи :(((
     
  15. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    :) Среда со дечко ми правиме две години и насликав цртеж со наши портрети, само го однесов на урамување. 2 години немав фатено темпери в рака, како прваче се чувствував :D
     
    На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    mene mnogu ubav podarok mi e nekoja kosula so elek, ili pak kravata(ako e tip sto nosi)
     
    На Petra3 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Nema vrska , Toa e taka oti nekoj nema so da praj si izmisluva gluposti inace dobra idea ;)
     
  18. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    па можес да му купиш убав паричник..да му го пратиш по брза пошта а во паричникот да има на ливче напишано време и место...организирај некаде масажа за двајца или џакузи...и појави се таму и чекај..еве ти една креативна идеа :)
     
    На Petra3, maleckataa и eutixismena им се допаѓа ова.
  19. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    Јас сум во врска 3 год. и навистина незнаев што да му подарам за денот на вљубените. Купив албум ама албум во кој се лепат сликите и беше како од папирус (ама далеку од тоа) и многу убаво изработен однадвор. Внатре залепив седумнаесет заеднички слики од сите значајни моменти заедно, најдов неколку поеми на интернет и напомена не го пополнив целиот албум на крај напишав се надевам дека ке имаме уште многу заеднички слики дечко ми беше воодушевен затоа што беше пресреќен што сум вложила толку време...се надевам дека ке ви помогне :)
     
    На Milica 199, Menasss, Umbrella22 и 4 други им се допаѓа ова.
  20. taznickaimilicka

    taznickaimilicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    25
    ili pak moze nesto izgravirno koe bi ja oznavilo vasata ljubov,nekoj predmet izgraviran so vas datum slika recenica sto ve opisuva itn