1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. Kasandra123

    Kasandra123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    22
    Роденденски подарок

    Сакам да ве прашам дали знае некој како се движат цените на поголемите ташни за машки во Аdidas,Nike ? За подарок ми е , за во среда :?:
     
  2. lotosovo.cvetce

    lotosovo.cvetce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Роденденски подарок


    Јас му имам подарено карикатура на мојот дечко, во рамстор, ме чинеше 500 денари,ама само со молив цртано, а ако сакаш и боја, тогаш чини 1200 денари само еден лик ! Се надевам ти помогнав :)
     
  3. Sofi-80

    Sofi-80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Што да му подарам???

    јас и мојот дечко имаме по 14 години,сега му се ближи роденденот и незнам што да му подарам ве молам дајте некој совет?! :D
     
  4. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Роденденски подарок

    Здраво девојки. :D
    На дечко ми му се ближи 16-тиот роденден, а воедно и на исти ден правиме 9 месеци од врскава.
    Сега, јас се мислам дали да му купам некое ланче. Вака нешто, или други модели ако најдам:
    [​IMG]
    Дали знаете одприлика како се движат цените за ваквите сребрени ланчиња? Од Охрид сум, па ако некоја знае конкретно за во градов, многу би ми било од помош.
    Или ако имате друга идеја за поклон, слободно кажете. Тој сака зелени работи, слуша најчесто реге, го интересира велосипедизмот и така ..

    Благодарам однапред. :)
     
  5. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Роденденски подарок

    Јас да ве прашам... Не е за роденденски подарок, но е за подарок на мојот сакан... Мислам дека не е до толку битно да е роденденски... Сакам да му подарам, комлет гаки и маица и да не бидат 2 работи и кондоми( :P )... Е проблем ми е.. Сакам интересни маички кај има и гаки... Несакам она стандард црна, бела и сива маица, сакам нешто црвено, или зелена или љиљакова, ма се само да не е од овие стандардниве... Каде да барам? Мислев за Extreme Intimo, се надевам дека ќе најдам таму, но не би ми дошле лошо и други идеи ваши, ако не најдам, фала однапред :)
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    Побарај во сите продавници каде шт држат долен веш за ажи.Нема шанси да не најдеш нешто такво.
     
  7. Srcka3

    Srcka3 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Роденденски подарок

    Здраво Женски јас сум овде нова ако можете да ми помогните сакам дечкоми да го изненадам со нешто необично нема никаков повод , онака сакам да му приредам нешто ? Благодарам Однапред поздрав
     
  8. O.Mally

    O.Mally Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    11
    Роденденски подарок

    Всушност тоа и е одлична идеја! :) Баш се двоумев што да му купам онака без повод ^^ Само проблем ми е не сум од Скопје па да ме насочиш кога се тука (уметниците :) ) кога да поминам и колку време им треба и каде се наоѓаат поточно :) Фала многу :inlove:
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    Карикаурите се многу убави подароци (но ептен ако славеникот не ги сака-тоа е др.муабет)
    А и добра идеа е да му купам на дечко ми :)
     
  10. mila.7

    mila.7 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Роденденски подарок

    Вака карикатурите во рамстор се 500 ден. и ако сакаш да ја урамат се плаќа + 750 ден. А ако сакаш карикатура на 2ца тогаш е 1000 (се на се 1750). И јас сакам на дечкоми да му купам една ваква :)

    Инаку да не знаете на друго место каде прават карикатури??
     
  11. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    И се ближи роденденот на идната ми свекрва.Сакам да и подарам нешто а незнам што?
    Мислење? :?:
     
  12. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Роденденски подарок

    ^ Можеш некој украс за во домот, пример ваза. Или пак некоја убава чинија за овошје, само гледај да одговара со амбиентот и начинот на кој е уреден домот. :!:
    Ако сакаш можеш да и` купиш нешто лично за неа, но незнам каква е и какви работи сака.
    Размисли си или пак прашај го дечко ти нешто ако им треба, мислам дека ќе ти биде тоа од голема помош. :)
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    Ај пукајте со предлози, зш мене главата ми пукна од мислење. |(
    Не одиме (сеуште), ама многу сме блиски. :wasntme:
    За едно 3-4 дена му се ближи 18-ката, и сакам да го изненадам со нешто интересно, ама сепак да не биде апла романтикус. :)
    Ако не ми текне нешто асално, ќе му дадам пари и благо, и јас во мини пакОвање, е така! :devil:
     
  14. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Роденденски подарок

    Јас би купила нешто лично за неа, а не за домот.
    Можеби обетки или ланче, накит ја прави секоја жена среќна... Сигурно си приметила дали сака нападен или по нежен накит?!
    Отиди во Dyberg Kern - имаат попусти и прекрасни работи.
    Убави се, и класа се :)
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  15. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    ако е загреан за фудбал можеш да му купиш дрес од омилениот тим.
    можеш да му купиш некој убав шал на пример. :?: на друго баш и не ми текнува
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    тоа + статуетка од копачка со плочка на неа на која ќе пишува пример>
    среќен роденден од Mishela
    15.01.2012
     
  17. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Роденденски подарок

    Малечка фудбалска топка од омилениот клуб (ги има во повеќето бутици за спортска опрема), а проверено многу се радуваат на торта со знакот на омилениот фудбалски тим ;)
     
  18. Aglaja

    Aglaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    24
    Роденденски подарок


    една одлична работа во моментов е токму ЕП во ракомет и кога би била во можност да му набавиш едно тикетче дури и фејк ( онака, твое креативно, виповско ), па на крајот остане само за спомен, па употребиш зборовно совршенство, на пример, може сум шворц со пари, ама ти ги купив нашиве ракометари, ем ќе има смеење, ем блискоста нема да остане само на блискост. :lol:
     
  19. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Роденденски подарок

    Aglaja мене некако глупа ми е идејата да му дава фејк тикет за ЕП :worried:
    Најпрво ке се израдува дечкото па после кога ке му каже дека фејк верувам дека ем ке се усрами ем ке се изнервира. Подобро нека купи една торта-вистинска отколку лажно изпринтано ливче демек тикет за еп.
    Или ете сега во ракометарската еуфорија може да му купи дрес.
    За зимово и шал со ракавици добро би му дошол.
    Или некој комплет со парфем во Авон има добри и не се скапи.
     
  20. WhoisShe

    WhoisShe Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Роденденски подарок

    Му се наближува 19ката , сакам да му купам нешто убаво , заедно сме 6 месеци . Се мислам за бразлетна од злато или бело злато и кутија чоколатца :) Што мислите да не е премногу или премалку ? :?: :|