ТЕМА: Роденденски подарок за партнерот

Мислење 22 Мар 2010, 22:34

KAko не,мене дечко ми уште првата година ми даде часовник како поклон па еве предолго сме заедно.Терај таму што ти се сака да му купиш.Баш во тоа не верувам,еве ти едно такво искуство,и нон стоп и сега го носам,менувам,па ништо од тие бабини деветини.
Аватар на корисникот
kate21

Жолто цветче
 
318612820
Мислења: 4210
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Мислење 22 Мар 2010, 22:39

фала кате,абе ја и така мислев да си терам по мое,ама еднаш фативме муабет и он ми спомна као на неколку негови другари им се десило да и купат часовник на девојката па потоа да раскинат-ама сепак си викав до луѓето е, не до саатот бе бог да чува :x
Аватар на корисникот
awalktoremember

Фем почетничка
 
10
Мислења: 16
Зачленет: 22 Мар 2010, 22:11

Мислење 22 Мар 2010, 22:42

imam edno drugarce koe nabrzo mu e rodenden .... tuka e najteskiot del saka iznenaduvanja a mene se so mi teknuva e nekako bezvezno i detinesto :? a sakam da mu napram nekoe dobro iznenaduvanje zs mi se ima najdeno dovolno pati do sega :D pls za vasi mislenja
Аватар на корисникот
BlueEye

Сино цветче
 
187
Мислења: 322
Зачленет: 24 Јан 2010, 21:40
Јас сум една од оние личности кои едноставно не можат а да не најдат задоволство во животот, па дури и кога ќе се случи нешто лошо.

Мислење 22 Мар 2010, 22:44

awalktoremember напиша:фала кате,абе ја и така мислев да си терам по мое,ама еднаш фативме муабет и он ми спомна као на неколку негови другари им се десило да и купат часовник на девојката па потоа да раскинат-ама сепак си викав до луѓето е, не до саатот бе бог да чува :x

Ич немој да се секираш,врската зависи од вас двајца а не од поклоните,посебно не од часовникот.И јас сум слушнала демек ти се одбројувале минутите во врската,затоа не се давало часовник.Ама еве ти реков,мојата врска трае повеќе од седум години..каде е тука тоа :roll:
Аватар на корисникот
kate21

Жолто цветче
 
318612820
Мислења: 4210
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Мислење 22 Мар 2010, 22:46

хухуху...епа сеа ке му купам саааааааат :D :lol: :lol: :lol:
Аватар на корисникот
awalktoremember

Фем почетничка
 
10
Мислења: 16
Зачленет: 22 Мар 2010, 22:11

Мислење 22 Мар 2010, 23:21

Ако е фан на некој фудбалски клуб, убав поклон е да се купи дрес од истиот :) Барем јас мислам така :) Му купив на дечко ми за роденден и немате појма колку му се израдува :)
Аватар на корисникот
Unfaithful18

Жолто цветче
 
951489
Мислења: 2367
Зачленет: 11 Јан 2010, 14:57
... И бричот падна на колена пред зборот. Те преколнувам кажи како да се наострам како тебе. Сакам да колам без да пуштам крв...


Слика

Мислење 27 Мар 2010, 03:07

Unfaithful18 напиша:Ако е фан на некој фудбалски клуб, убав поклон е да се купи дрес од истиот :) Барем јас мислам така :) Му купив на дечко ми за роденден и немате појма колку му се израдува :)

eden od retkite e negleda fudbal
saka boks no pred nekoe vreme dobi poklon bokserdki narakvici :(
Аватар на корисникот
BlueEye

Сино цветче
 
187
Мислења: 322
Зачленет: 24 Јан 2010, 21:40
Јас сум една од оние личности кои едноставно не можат а да не најдат задоволство во животот, па дури и кога ќе се случи нешто лошо.

Мислење 27 Мар 2010, 03:15

Toa so satot kako podarok definitivno nema vrska zasto jas na decko mi mu pokloniv sat uste pred 5 godini :P
A lani za rodenden,zasto vise snemav idei za poklon,mu napraviv torta i staviv 26 svecicki,i taka so torta i zapaleni sveci mu go cestitav rodendenot i bese stvarno iznenaden :D
Аватар на корисникот
elygj

Сино цветче
 
6123
Мислења: 447
Зачленет: 24 Фев 2010, 22:29
Nisto ne e tolku ednostavno da ne mozeme da go iskomplicirame!!!

Мислење 30 Мар 2010, 23:12

elygj напиша:,mu napraviv torta i staviv 26 svecicki,i taka so torta i zapaleni sveci mu go cestitav rodendenot i bese stvarno iznenaden :D

dobra idea e ova samo ute nesto aj po vase mislenje so kakva slika da bidi vi kazav deka go saka boksot :D
Аватар на корисникот
BlueEye

Сино цветче
 
187
Мислења: 322
Зачленет: 24 Јан 2010, 21:40
Јас сум една од оние личности кои едноставно не можат а да не најдат задоволство во животот, па дури и кога ќе се случи нешто лошо.

Мислење 02 Апр 2010, 12:35

:) koga sme veke kaj iznenaduvanjata, bi sakala da ve zamolam da mi dadete idea za iznenaduvanje bez nikakov povod...ednostavno sakam da mu pokazam deka mi znaci i deka go sakam.Inaku od neodamna sme vo vrska no prethodno bevme najdobri drugari, sto znaci dovolno go poznavam i znam deka ne saka iznenaduvanja no sepak bi sakala da podgotvam nekoe malo slatko iznenaduvanje na koe nema da moze da mu odolee i koe se nadevam ne bi go voznemirilo :D
Аватар на корисникот
guardian

Фем почетничка
 
36
Мислења: 14
Зачленет: 27 Дек 2009, 12:12

Врати се на Врски

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Viktorijaaa5 и 16 гости