1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    мислам дека не глупо добра идеа ти е тоа лани си било за лани оваа година си е за оваа година ;)
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    eloves и јас мислам дека не е добра идејата. Ако веќе сакаш да го импресионираш, пробај сп нешто пооригинално. Купи му нешто за раденденот нешто практично и направи цеде од песни што те потсеќаат на него, или со дискографија од некој што го сака, маичка испринтај му и сл... :)
     
  3. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Ако добро сфатив вие повеќе не сте заедно, така?
    Епа тогаш зошто ти воопшто би му купила поклон, дури па и на него би пишувало "те сакам"?
    Како и да е, тоа си е твој избор.

    А што се однесува за поклонот, зошто да биде ист како минатиот роденден? Ако веќе сакаш и си решила нешто да му поклониш нека биде нешто симболично колку да види дека си се сетила на него и неговиот роденден. Најверојатно го знаеш па ќе ти текне нешто да му купиш. Нешто од облека, незнам, парфем, некој добар привезок, нешто поврзано со спортот што му е омилен (ако има омилен спорт) итн...

    Има многу ситници со кои ќе добие многу поубав впечаток, отколку да му поклониш ист поклон.
     
  4. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    ПА не е баш ист, а и веќе не сме заедно. Сепак само се сетив на таа идеја не реков дека тоа ќе го направам. А навистина идеја друга немам. Тоа со цедето и со песни дефинитивно не. Тј слуша англиски песни а јас од англиски не сум боожавал повеќе сум по турските и српските. А несакам да го импресионира туку мал знак на внимание дека сум се сетила. Ама немам друга идеја освен срцето. ОСвен тоа не е ист сличен е подарокот.
     
  5. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Ако не сте заедно, доволен знак за внимание може да биде и една телефонска порака..
     
    На Twinkles и Daydream им се допаѓа ова.
  6. plava.90

    plava.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    497
    Пол:
    Женски
    Предлог идеи за роденденски подарок за дечкоми наскоро слави 25 години, нешто креативно сакам со неговиот омилен фудбалски тим во план ми е таква торта со лого ....но да има уште нешто, да не е гардероба или парфеми, колекции.... ;)
     
  7. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Можете да купите маичка и да испринтате слика со некоја кул порака или нешто што сака.
    plava.90 можеш наместо тоа да му купиш дрес и торта од лименки пива. Пиши на гугл beer cake, навистина има интересни. (плус доаѓаат утакмици за следење, ќе ги искористи сите :D )
     
  8. plava.90

    plava.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    497
    Пол:
    Женски
    јака идеја за beer cake :D :D само не знам дали ќе најдам вакво нешо готово или ке треба да го составам јас сама со лименки :) фала тии :)
     
  9. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.904
    Допаѓања:
    30.648
    Пол:
    Женски
    Јас планирам да му купам таблет,ама не ми се верува дека ќе соберам пари.За 1 месец му е роденден...па ако не ви е тешко,предложете нешто. :)
     
  10. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.290
    Пол:
    Женски
    Не е нешто сложено..купи 10 лименки пиво и реди ги како на сликава :)
     

    Прикачени фајлови:

    • beer cake.jpg
      beer cake.jpg
      Големина на фајлот:
      161 KB
      Прегледи:
      93
  11. plava.90

    plava.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    497
    Пол:
    Женски
    да во цвеќара можат да ми го подготват исто :)
     
  12. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Ми треба поклон за роденденот на дечко ми- полни 18 години и не знам што да купам стварно.

    Еве некои подароци што досега му ги имам подарено
    новчаник
    плишани перничиња, мечиња глупости
    милки бла бла
    блуза
    шал
    он мене- ланченца, албум со слики заеднички, плишани играчки, парфем, плик ташна, кристална топка (како сувенири што се со вода)

    Е сега, не знам дали да му направам таква сложувалка со наша фотографија, нешто да му испринтам со КК Партизан Белград (пошто е гробар)-маица пример, рамка со наша слика- да не е малце глупо пошто ми изгледа малце како поклон за годишнина :sweat: парфем да му купам нешто, торта/тортичка во форма на срце со убава порака... Сакам да има нешто што ќе му остане и ќе го потсетува, што знам немам никакви идеии. Што мислите вие?? :sweat:
     
  13. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас мислам рамката да ја оставиш за месец или слично, али другото ти е супер! Или можеш да му испринташ маичка со некоја кул слика што ја лајкнал таму кај нив, или па дрес ако најдеш. Во секој случај, ќе му се допадне :)
     
  14. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    хаха јас му поклонив на дечкоми без некој посебен повод и ги исфрли шо ќе речела мајкаму ко ќе ги видела ццц :lol:
     
  15. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    и на мојот дечко му се ближи роденденот во овие три ипол години незнам шо се му немам даено и сега сакав нешто поедноставно...му порачав колекција за бричење пошто парфеми и такви работи му имам многу давано...и ми дојде супер идеа да направам cup cake колку што ќе полни години на секоја по една свеќа и уште некој поклон...
    а можи и вака нешто како на сликава само каде да најдам букви има по слаткариве или џамбо некаде?
     

    Прикачени фајлови:

  16. bart.simpson

    bart.simpson Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Каде може да најдам некого што црта карикатури и по која цена???
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Во Рамстор на приземје од страната на Тренд. А за цените не знам, од 1000 нагоре мислам сигурно, зависи од големината на карикатурата.
     
    На bart.simpson му/ѝ се допаѓа ова.
  18. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    Вака, роденденот не му е сега за брзо но што е ке си дојде. Само да земам во предвид отприлика па да ве прашам реков.
    За матурата се беше спремен и му недостигаше лептир машна, ме праша и мене дали имам нешто како платно или што и да е што може да употреби но немав. На крај позајми од кај некој другар.
    Е па сега случајно разгледувајќи во женска продавница случајно видов дека има и мал дел каде што се продаваат машки новчаници, каиши, сетови и машни.
    Размислувам дали да го чувам тоа и уште нешто за роденден(торта од пиво на пример), или да му ја земам некој викенд кога ке е тука да му ја подарам(од дневницата зашо и почнав да работам) а и од неговата прва дневница јас добив поклон.
    Што ме советувате?
     
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.297
    Допаѓања:
    83.253
    Пол:
    Женски
    A4 формат мислам дека е над 600 денари ако сакаш само негова слика т.е од лице е 600 денари со молив изработена.Оваа ми е информација од пред 2 -3месеци
     
    На bart.simpson му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Deja Vu, гооолема грешка, стално ги мешам. :lol: