1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. Lutki4ka

    Lutki4ka Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    Slednava nedela na decko mi mu e rodenden imam edna ideja za poklon no sepak sakam i vase mislenje :) sakam da mu kupam solja od real (znaci premnogu go saka REAL) i slika zaednicka vo ramaka vo srce stavena i kako vodicka vnatre so srcenca taka nesto. P.S. OSUM MESECI SME VO VRSKA! So mislite ?? :^) :*
     
  2. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    на дечко ми му се ближи роденденот...заедно сме 2 години, планирам да му купам ланче,торта во форма на срце и уште нешто...но несакам само така да му ги дадам туку сакам некако да го изненадам кај него дома ...сакам да биде нешто убаво, романтично, да се воодушеви, ве молам помогнете
     
  3. frida.kahlo

    frida.kahlo Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Каде можам да го најдам парфемов...?
     

    Прикачени фајлови:

  4. darling69

    darling69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    фала богу најдов тема на форумов за мојот проблем. со дечкото идам скоро две години и сега му се ближи роденден и ми се испоналути како јас сум мислела поефтин поклон да купувам. значи никој не му бара поклон од 4500 денари да ми купува па за после да ми префрла како јас не сум сакала да трошам толку пари. Ова е веке чест проблем и не знам што им стана на машкиве!!! Не е се у поклоните и парите!!! и не знам стварно што да му земам има се, освен да ја поднови облеката ама многу е прибирлив за машко!!!
     
  5. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Јас на ваков невоспитан ни Милка чоколадо не би му купила а не па а мислам од кај да најдам пари за поскап поклон зошто и тој мене ми купил таков. Поклонот не е нати го -дај ми го , па колку ти си потрошил да треба и јас да потрошам особено ако е свесен дека јас немам неговата финансиска моќ. Ако е прав дечко ке каже -Фала ништо не треба или ептен ако несакаш со празни раце да си ке најде било што најскромно низ град. Мочко еден невоспитан уште ке се буни и ке става на кантар колку купил и колку потрошил. Мене дечко ми вака да ми се испонаша за некој роденден или било каков настан од таков калибар сериозно ке си размислам дали би сакала да останам во врска со него.
     
    На Anna-Banana, senza.parole, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Дарлинг каде го најде бе дечково , не сакал евтин поклон . |( Како така се осмели да праша за цена ? Па и лут оти не е поскапо . Каде му се културата и воспитувањето ?
    Џабе ти купувал толку скап поклон кога не е од срце .

    Јас искрено да сум на твое место ќе му ги вратам сите подароци и ќе му дадам на знаење веќе никогаш да не купува штом за него не е гест да го израдуваш саканиот туку да му пишеш борч што треба да го врати . :^)
     
    На Twinkles и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. darling69

    darling69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    сите негови поклони биле од срце и од љубов, ама у вакви ситуации коа јас гледам да не трошам толку пари на поклони он добива сила и одма кажува колку што како....
     
  8. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Ахам значи подарок од срце и со љубов е кога некој ќе ти се налути и ќе те стави во незгодна положба оти немаш доволно финансии да му вратиш оти тој имал пари да купи скап подарок . :^)

    Подарок од љубов е кога си пишуваш рецки и правиш пресметки дали си ги повратил парите што си ги потрошил за саканиот кога ти ќе добиеш подарок од него ? Ако случајно не се совпаднат пресметките тогаш ќе има кавги и лутења :o Може и фискална од подарокот да му дадеш за да се раздужите поштено :D

    Секогаш сум купувала подароци според финансиите со кои сум располагала и со желба да го израдувам оној за кој купувам . Некогаш скапи, некогаш поевтини но никогаш не сум размислувала дали тоа ќе ми се врати .Кога се дава се дава од срце , ако се подарува со вакви намери тогаш е подобро воопшто да не подаруваш .
     
    На darling69 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Aleliii

    Aleliii Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки, итно ми треба помош за подарок за матура на дечко ми( знам дека не одговара на оваа тема но неможам да најдам тема како подарокот). Ве молам некој предлог, а да не биде златна/сребрена алка или ланче, благодарам.
     
  10. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Низ овие 70тина страни има сигурно минимум 50 предлози. Разгледајте, гарантирам дека ќе најдете нешто!
     
  11. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    355
    Зарем и такви имало? Знам многу женски што ја гледаат материјалната страна, ама за машко немав слушнато.
    Одсекогаш сум купувала поефтини подароци, но чести, не секој месец но знам да изненадам со ситница.
    Досега сешто имам и купено и добиено, но оваа година или некоја кошула или пак машинка за бричење. Има уште месец дена, има време .
     
  12. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Има време за роденденот на дечко ми ама морав да прашам за женско мислење. :lol: Да се консултирам на неутрален и објективен терен.

    Сакам за роденденот на дечко ми како изненадување да му закажам во некој салон на масажа. Што мислите? Добро е или премногу откачено? :wasntme: Да кажам дека дечко ми сака многу да го масирам ама секако јас не знам професионално иако се испраксирав веќе. :lol: И сега финтава е што ми има спомнато еднаш дека сака да оди на професионална масажа. Ама јас намерно му мрчам, се мрштам и му се правам демек љубоморна, како не демек не може друго женско да те чепка. :D А нема врска. Знам дека се изненади од мојата реакција и малку како да се натажи, веќе се помири дека нема да оди, жал ми е ама морам така за да го изненадам за роденденот. Така уште повеќе мило ќе му биде.

    Што мислите? А и ако знае некој каде да закажам во кое студио, какви масажи има, која е најдобра, цени.. Некој со слично искуство? Било каква информација би ми била добредојдена зашто навистина не сум запознаена со ова.

    И секако ќе му земам уште нешто. Планирам каиш, зашто сака добри каиши, а и збореше пред некое време за тоа. И еден ликер од чоколадо што долго време го меркаме, кој ќе биде само за нас двајца. Сакаме да испробуваме различни и необични пијалоци. Тоа ни стана хоби. :lol:
     
  13. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    2.378
    Идејата ти е супер, верувај дека многу ќе се израдува. И јас на дечко ми му имав купено купон од келепур за масажа на грб и раце, саат време, го отпечатив купонот и му го ставив внатре во поклонот...кога го виде , реакцијата му беше ко на мало дете, се прерадува :rofl: ....можеш да видиш на некоја од страниве со купони за попуст, сигурно ќе најдеш нешто убаво....и после масажата се зафркававме, ми вика да видиш какво беше девојшето што ме масираше :rofl:
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Daydream супер ти е идејата! Инаку, на Групер имаш постојано попусти на масажи, со чоколадо, со есенцијални масла... :)
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  15. laurast

    laurast Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Немам ама баш никаква идеја што да му купам следниот месец му е роденден...му имам купувано облека . Тој на мене ми купи мобилен е сега сакам и јас така нешто поскапо но бидејќи е во странство периодов ќе треба да можам да го пратам по пошта подарокот, истовремено му е и матура и веќе главата ме фати мислејќи што да купам :(
     
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    laurast Часовник, новчаник, мп4, ако носи вратоврска има комплет со уште нешто во дуки и дасо...
     
  17. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    незнам каде да го поставам прашањево но ми треба идеја за поклон за матура (дечкото на сестра ми е матурант а во врска се 1 година) ;) :$
     
  18. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    Jaс се решив да му земам лептир машна, начекав пред некое време. Со лептир машната, едно cd од Дарко Рундек и нешто литро ракија или рум, да се напиеме! :D
    Или ако не земе до тогаш слушалки, планирам такви да му земам.. Гејмер. :D
     
  19. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Ќе може ли некоја да ми пише ЛП да ја прашам нешто во врска со подароци :)
    Се извинувам,за офтопик.
     
  20. Tiniiic

    Tiniiic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Девојки ми треба ваша помош,немам многу време :( Утре му е на дечко ми роденден е сега јас купив веќе чоколадна тортичка во форма на срце и на неа пишува среќен роденден и сега сакам вечерва да го изненадам со тоа да седиме до 12 саат вечер и ке претрчам до дома ке го излажам нешто и ке искочам со тортичката и свеќички е сеа освен ова изненадување ке морам и подарок да му дадам ама незнам што и незнам кога да го купам и дали утре да му го дадам подарокот или вечер со изненадувањето заедно :^)
    Иначе од подароци му имам купувано: рачен часовник,новчаник, милки чоколади со пораки,перниче во форма на срце,рамка со наша слика....(11 месеци одиме)
    А и нешто поевтино да биде...
    Идеииииииииии!???