1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Па како што велиш сакаш да биде поголемо, зошто не му припремаш некоја вечера само за вас? :wasntme:
    Дома кај тебе може, секако ако си сама. А ако не, можеш да побараш во некој ресторант. И исто така можеш да му купиш часовник, пријатно да се изненади. ^_^
    Се надевам ти се допаѓа идејата. :hai:
     
  2. moniii.s

    moniii.s Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    hmm 16 god pa i spremanjeto vecera ne mi e bas jaka strana :/
     
  3. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    На профилот ти пишува 19 па за тоа ова ти го кажав. :)
    А за на 16 години, исто така можеш да му купиш часовник. Секако дека нема од оние што се над 2000, има убави часовници и до 500.
     
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Во право си, за се разговараме директно, само за ова се мислев за да не го разочарам бидејќи уште лани сакаше да ми купи привезок. Ама сепак ќе сфати дека така е подобро, од саканиот и еден цвет скинат од некаде (не купен) е најдраг. :) Инаку одиме на одмор во Парга, веќе ни е уплатено ама за џепарац ја планира цела августска плата. :D Јас уште си собирам. :) Во секој случај патување е попаметно отколку скап поклон ако имаме пари. :) Фала ти, се гледа дека имаме слично размислување ама сепак сакав да слушнам и совет. :* Поздрав до тебе. :hai:
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Машките не сакаат баш мечиња, срциња и сл, особено не на 21год, така што гледај нешто малце посериозно да е, новчаник со ваша слика внатре, книга, дрес, кошула... и ако сакаш нешто романтично плус направи цеде од вашите песни и тие што ги сака тој, одете пешки до Водно навечер(малце авантура), колаж од слики ваши... и не заборавај картичка со убава порака (твоја) :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Купи му блуза или саат за рака.
     
  7. n.n.123

    n.n.123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Девојќи многу ми е итно за роденденски подарок , дали знаете негде дали има(доколку има во скопјево) да прават мали статуи . Пред некое време прочитав на хрватски форум за "оскар за најдобар дечко " и добра е таа идеа но незнам дали би имало такво нешто во скопје. Не е за мене за другарка ми е .. Ве молам ако знаете некој да изработува такво нешто нека ми одговори што е можно побрзо , фала ви однапред :D :*
     
  8. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Мече и срце си му купила, а диносаурс со глава од петел камо? :o
    Ту бе, јас да бев на местото од дечко - ти ќе почнев да рикам, за на крај сите медведи и срциња да ги прегрнам од тага, дур се стуткувам во креветот.

    Мислам ало џевојко! :fubar: 21 факинг година ќе праи фраерот, :^) а се кладам дека сешто си добила за возврат бил еден топло - скиселен осмех и фала од чиста култура.

    Башка, можам да замислам дур д*кал тоа се комплет било фрлано у шкаф со брзина на светлината, или веќе све то одавно има завршено у некоја канта. :tmi:
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Ако Најдеш нешто такво те молам известиме
     
    На n.n.123 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. n.n.123

    n.n.123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3

    Конечно најдов!! Оди во Рамстор трговскиот и на самиот влез(главниот) до лифт скалите има како штанд и тука изработуваат не се оскари но пехари се и може да се играфира на пехарот каков текст сакаш таков :rofl:
     
  11. kafee

    kafee Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    некое скромно изненадување, што мислиш дека ќе ја направи среќна :D :D
     
  12. kafee

    kafee Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    се слуша дека од часовникот, колку што повеќе време поминува, така и љубовта згаснува, мислам дека часовник не е добра идеја, а ни вечера штом имаш 16 години, најдобро ќе биде да ни пишеш нешто повеќе за тоа каков човек е, кое му е хоби, што сака..до колку пари да е:)
    и дали повеќе сакаш изненадувања(доколку е романтичен, би можело изненадување) или поклон.
     
  13. Gulumse-kaderine

    Gulumse-kaderine Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    Девојки помогнете ми и мене. За некој ден на моето момче му е роденден, заедно сме скоро 2 години па незнам што би можела да му подарам. Му имам подарувано, кошули, чоколади, романтични вечери, подвезици итн се тоа за годишнини, родендени и др. Лани за неговиот роденден напишав 100 причини зошто го сакам и секоја причина беше напишана на посебно ливче, спакувани во кутивче со панделка. За годинава немам идеи па ако може дајте ми вие некоја :)
     
  14. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Како да не, глупости живи. Колку часовници му имам купено јас на дечко ми, па еве до Октомври веќе одеме 2 години. Не се потпирајте на се што ќе ви кажат или ќе прочитате од интернет. ;)
     
    На naturally му/ѝ се допаѓа ова.
  15. n.n.123

    n.n.123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Епа јас на мојот за роденден му купив часовник но не раскинавме , а он мене кога ми купи за годишнина после 2 месеци раскинавме ама после се смиривме за неполн месец :P . Незнам за вас каква ќе ви е среќата јас не верувам во такви работи можеш да му купиш тоа штом имаш 16 или пак некоја блуза ....
     
  16. a.nobe

    a.nobe Нов член

    Се зачлени на:
    5 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Devojki bi mi pomognale neznam shto da mu kupam za rodenden za 1 ipol nedela ima rodenden 1 god sme vo vrska ali neznam shto da mu kupammm pomognetee mislenje da mi kazete [mod-kirilica:aoi1rpvk][/mod-kirilica:aoi1rpvk]
     
  17. a.nobe

    a.nobe Нов член

    Се зачлени на:
    5 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    девојки помогнете незнам што да му купам за роденден на дечко ми 1 година сме во врска за една ипол недела му е роденденн
     
  18. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Извинете што сум офф топик али сакм да ве прашам за мислене што мислите за подарокот кој го наумив ,за месец имаме годишнина и му земав блузче,на куси ракави е
    и планирам да му земам мирис ,ваков или некој друго од 1000 данри ... и некоја бомбоњера во вид на срце и порака ,што мислите ? :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

    • bluza.jpg.jpg
      bluza.jpg.jpg
      Големина на фајлот:
      243,1 KB
      Прегледи:
      172
    • giordani-man2.jpg
      giordani-man2.jpg
      Големина на фајлот:
      28,1 KB
      Прегледи:
      172
  19. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    http://www.femina.mk/забава/хороскоп/подарок-според-хороскопскиот-знак :)
     
  20. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    А зошто На пример наместо парфем не му земеш од овие тексас бермуди како што се модерни сега .. баш убаво би одговарале со маичката .. Мислам ова само предлог несакам нешто да те премислувам ти најубаво си го знаеш неговиот вкус :D