1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Па незнам дали ми му ги погодила ,некој друг предлог наместо парфем .Некако парфемот ми е клише,хмм :(
     
  2. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски

    Можеш да му земеш нешто што него собено го интересира, нешто што се однесува нанего, на пр ако сака коли или мотори можеш да му купиш некоја такваинтересна играчка, ако сака книги купи му книга, ако сака спорт и активно спортува купи му некој дрес од тимот за кој навива или крпа, или фудбал баскет... малку размисли и гледај кон што е ориентиран и сигурна сум дека ќе направиш одличен избор, па чекам да ни кажеш што си купила. :) Поздрав :hai:
     
  3. malamoja

    malamoja Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Ве молам помогнете ми..му имам поклонето слика од нас, кошула, часовник..сакам нешто да му подарам вредно и убаво ве молам за совет
     
  4. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    што ми препорачувате за подарок за мм??
    ии помош ако можи за торта некоја секси да биди, лесна за јадење и не овошна ама чекор по чекор да ми напишите или видео ако најдете.. не најдов ваква тема затоа тука прашувам:)
    не сум искусна ама ќе се обидам плис хелп
     
  5. girl001

    girl001 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Каде можам да купам машки кожен новчаник ама да е квалитетен?? Роденден му е на дечкоми...
    Ве молам за предлози... :)
     
  6. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас на дечко ми му купив многу убав новчаник од „ГОРИЦА“ од ГТЦ- Скопје. Преубав е и го носи постојано, и му направив сет, јас сакав колан и само коланот беше 1000 денари, само новчаникот беше 1000 денари, а ако ги земеш заедно како сет ги добиваш за 1300 денари, па јас си ги купив како сет. Кожни се и многу се добри, скоро година дена го носи дечко ми и гајле нема.
    Само јас земав без такво за закопчување, па од искуство би ти препорачала да си земеш со закопчување побрибрано изгледа.
    Поззз се надевам ти помогнав. :hai:
     
  7. orchid28

    orchid28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Мала помош девојки..немам поим што да му купам за роденден...некој предлог за нешто практично и корисно што ќе го подсеќа на мене и долго ќе го употребува ???
     
  8. moniii.s

    moniii.s Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    за некое време на дечко ми му е роденден планирам да купам торта у форма на срце мече некое или др.украс и сеа нз уште што друго. ..блуза некоја да му купам што мислите? иначе ќњ купам и свекички и ќе направам срце со нив на некое тивко место бе сум одлучила и тортата со мечето и другиот поклон шо ќе го купам во. средина на срцето ќе ги ставам..ај некој совет за што друго да му купам освен колекции и саат :/ иначе. 21 год праи ...
     
  9. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    И на мојот дечко му иде роденден, ама на мене не ми треба подарок туку нешто како честитка незнам како да му честитам некој нека ми пише ЛП или овде да напише или да ми најде некое текстче за среќен роденден а може да ми препорача и страна за вакви работи. Благодарам однапред.
     
  10. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Мој предлог за сите што барате нешто уникатно побарајте на фб M's Engravings-рачно гравирање,има преубави работи,девојката што ги изработува навистина знае да ги направи феноменални изработките,што знам мене многу повеќе ми се допаѓа така нешто по оригинално отколку оние секојдневни поклони,се зависи од вкусовите на партнерот,ама ете нешто што јас ви би предложила :)
     
  11. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Предлог за роденден за партнер?



    1 година во врска, информатичар,спортист....

    Давани поклони: часовник,блуза,новчаник,вино,мече,чаша со слика од двајцата,парфем...

    Не сакам да правам романтична вечера...
    :)
     
  12. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Комплет маичка и боксерки,кошула,дуксер,некоја интересна торта..можеби нешто од ова :)
     
  13. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    ќе сака некој да ми помогне во лп нешто? ми треба совет :)
     
  14. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    предлог торта за роденден на дечко? 26 прави инаку...и заедно сме 2 години и некој месец...ќе ме збудали...не е човек што сака мн внимание да привлекува ама јас сакам да му докажам дека луѓето се грижат за него, го сакаат и дека сепак вниманието значи љубов... мн е повлечен во себе во последнава година, пред се поради несреќа во фамилијата, и на се е веќе апатичен...како да не сака да се радува...а сакам барем да го насмеам убаво
     
  15. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.237
    Допаѓања:
    7.955
    Пол:
    Женски
    Maz mi naskoro pravi 30, edna drugarka mu kupila na drug drugar tabla jajca neli 30 jajca ima i napisala na jajcata sreken rodenden haha :) interesna ideja za zafrkavanje.
     
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    во о ла ла прават доста интересни по нарачка, види тука може ќе добиеш идеја https://www.facebook.com/pages/O-la-la/140529089377608
    Штом е таков, претпоставувам и дека е скромен, така што гледај да му купиш нешто што повеќе ќе го погодиш, отколку саат и сл. Можеш да организираш одење некаде со друштвото негово, пр. Крушево, Матка... :)
     
  17. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Ја би вака нешто.
    Само нз како сама би го направила ова.
     

    Прикачени фајлови:

    На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Да, го имав ова дадено како предлог, инаку може доле послужавник а на другите спратови само картони, Лентите за машни се продаваат во цвеќарници. Прво се врзуваат лимените во круг и после со подолга лента преку целото. :)
     
    На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Јас мојов ќе го носам на вечера :) доволна е пажња :)
    Избoр, тивка музика која ќе не прати во текот на целата вечер :nod:
    Ај доста му е, догодина пак ќе му е 8)
    [​IMG]
     
    На elisabeta и Elence93 им се допаѓа ова.
  20. Matee

    Matee Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    3
    Да ве прашам каде има убави машки паричници и колку им е цената? :?: