1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Банирани корисници

Дискусија во 'За форумот' започната од Mihajlo, 29 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Ај ве молам банирајте го Z8UNET ...
     
  2. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Јас имам прашање, што е со оние корисници т.н.тролчиња што не можат да се договорат сами со себе колку години имаат, па во секое мислење им стои различна возраст?

    Јас разбирам дека бараат мислење, сакаат совети, не дека ми смета нивната возраст, ама поради таа причина не ги сфаќам сериозно...
     
    На maca99 и Roxanne им се допаѓа ова.
  3. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Ми падна во очи мислењето, зашто на почетокот го прочитав ова

    Изледа треба белја да направиш ако сакаш да те бришат.
    Вака.. мислам дека би било фер ако некој се покае што се зачленил да постои можност да му се избришат мислењата. Ако е преголема работа за админите да бришат, тогаш треба да се воведе опција членот сам да си брише мислења. Ако може на јутјуб, глобална мрежа да си избришеш сам коментар, зошто да не можеш тука? :) Нели форумов би требало да е демократски?
     
    На RockNroLLGirL, Sara123, Shpagetta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647

    можеби и јас се каам поради некои мои напишани мислење , но сепак сум против тоа да може членот сам да си ги брише мислењата, бидејќи форумов ќе стане лом паланка :D

    _________________________
    I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me
     
    На IvanaMkd му/ѝ се допаѓа ова.
  5. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Па еве, јас не зборувам за себе, не би бришела ништо, ама зошто лом? Некој ако те цитирал, нека си стои цитираното од него. А со твоите постови слично како на јутјуб. И на некои странски форуми сум забележала вака, стои пост а нема мислење. Некој можеби се разочарал, се покајал.. Некој пораснал :D
    Тоа би било само опција. Кога може некои мислења да се бришат, зошто да не може за некој што ќе побара?
     
  6. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Се согласувам. Претерува аман. |(
     
  7. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Ако не се за оваа тема такви како georgnicos , вчера со приближно 40 , денес со 22 години ( а и како да не се доволни неговите постови сами по себе :D ) ... не знам ...
     
  8. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Oкеј незнам дали ова што ми се дешава е само на мене, али ме адна за пријател некоја си женска mk.baby и ми прати порака здр, нова сум може ли да се пишеме, случајно те аднав. И јас си викам ок, и и пратив порака може само фемина не е место за детално запознавање, ако имаш прашања за форумот кажи ми. И кога добивам пораки од моите предходни пријатели и они ми викаат Елена зошто си ни ја пратила поракава да не си згрешила нешто и јас и враќам на една извини можда сум згрешила јас и одам и на другата да и пишам, кога гледам и на неа и се пратила истата порака што ја пратив како извинување. Сега не ми е јасно, да не сум стиснала нешто, да не има таква опција... Сега се избрукав пред сите :tmi:
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ако добро те разбрав, да, има таква опција.
    Кога испраќаш ЛП горе десно имаш:
    Групи:
    Администратори
    Глобални модератори
    Модератори

    Е сега, претпоставувам дека во ти имаш група плус: Пријатели, па случајно си кликнала таму, и пораката им се пратила на сите твои пријатели. Исто така ако кликнеш пример на Администратори, пораката им се праќа на администраторите итн.

    И штом ти стигне така несоодветна порака пријави ја на извичникот :)
     
  10. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Што чекате за банирање на sexygege ?????????
     
    На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Мислам дека би требало да ја банирате Salfetka оти како прво нова е, и одма почнала да напаѓа феминки а и да ипраќа лични пораки од типот: оди обесисе! фрли удај се! Мое мислење е дека треба што поскоро да се банира.
     
  12. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Можеби не сум таа која треба да каже али би било добро да ја проверите ова близначка некако девојкава премногу е дрска и нема добри мислења според мене :^)

    profil/bliznacka/
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^се сложувам, кога веќе напна со тоа мислењата и профилите, и не се разбира од НЕ...редно е еден бан....на одредено време додека се смири и заборави
     
    На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Само затоа ли треба да се банира, според вас? :^)
     
    На Lov3 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^спомнав на одреден период недела-две да се смири малце, ако модератор,администратор рече неможе...зарем цел месец/година треба да напнуваш? :^)
     
  16. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Сноу квин тоа што ти си влегла во конфликт со неа, не е доволна причина да ја напишеш тука. И јас сум имала конфликти овде, па никогаш не сум пишала да се банира. На, крај краева подобро се’ во една тема да коментира, отколку да ги полни темите со глупи коментари.
     
    На Alesii, x.Daisy.x, Lov3 и 5 други им се допаѓа ова.
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ддеее брее, само дадовме предлог,за да се смири работава, не да ја банираат за стално. замислете на сите предлози во темава да се демантира и дискутира, јас со предлогот не ја банирам

    конфликт? јас не сум влегла со неа во кофликт...погледни и самата:

    помислив може девојката има некој проблем...па да и се излезе во пресрет-ако е работата нож под грло што се вели
    а она арогантно одговара
    ако сакав ќе одговорев, ама не вреди џабе...само ќе се редат офф топици
     
  18. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Значи, Сноу ти да не и реплицираше, таа немаше ни да ти врати. Еве, претходно пишале дека не можат да се избришат коментарите, таа беше упорна, ок, ама не мора сите да и реплицираат. Може и мене не ми се допаѓа тоа што ти, ивана и грлмири за 10 мин. напишете 10 страни во темата мудри мисли итн и тоа едно мислење само за една реченица, а има опција редактирај и можете повеќе такви мудрости да ставете во едно мислење,па не го правете тоа туку се натпреварувате која поскоро ќе напише. И што сега требаа јас да ве предложам за бан?
     
    На zalosna, Hipster, kristince51 и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^тоа е исто како да се каже дека во тема на дискусија по нечив пост ако ти постои опција за измени, наместо одговор да одам на опцијата.....и мене многу работи не ми се свиѓаат на форумов па си ќутам, и на сите други форумџики не им се свиѓаат многу други работи па никому ништо.
    луѓе овде сме да комуницираме, ова не е војска, дајте малце light...од глушец правиме слон
     
  20. bliznacka

    bliznacka Нов член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    37
    Добро бе снежна кралице, па не го тупи до толку во сите теми во подфорумот со мене се занимаваш, не знам во што ти е проблемот :^) Веќе реков дека ми кажаа каде може да се реши и готово. А на темата доби такви реплики, (кои не беа нешто помалку дрски од твоите) затоа што пет пати ми кажуваш за нешто што веќе поназад ми го објаснија, додека јас чекав одговор од некој што може да го реши тоа што ми треба. А дали си ме предложила ти или некој друг на оваа тема воопшто не ме тангира, мене друго ме интересира тука.
    Затоа ајт сега толку од мене доста ти беше, најди си некој друг :)
     
    На zalosna, crtanfilm и Danilela им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.