1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машките членови на форумот и категоријата „Секс“

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 24 јуни 2010.

?

Ви пречат ли машките коментари во категоријата Секс?

  1. Да

    369 глас(а)
    31,6%
  2. Не

    798 глас(а)
    68,4%
  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Форумот е за женски и јас навистина не разбирам воопшто што бараат машки да се зачленуваат баш овде, од толку други универзални форуми. Кога веќе се зачленил сеедно е кај коментира, ама не се чувствувам пријатно да си го искажам мислењето или приватноста ако знам дека машки читаат во темата "секс", а повеќето знаеме дека тоа го читаат од љубопитност или во најлош случај задоволување на ниските страсти.
    И најважно што би сакала да го кажам, дури помислив и тема да направам за ова: Машки, не е ова страница за онлајн запознавања, флертувања и слично па за да ми пишувате лични пораки, а да не збориме за тоа дека не знаете воопшто кој има зад мониторот, исто како и јас за вас, што не ме ни интересира. На форумов сум си од други причини. Поздрав.
     
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Не мора да е регистриран да чита, а темите од секс на форимов се ставаат на ФБ и се исмејуваат на нив.
    И тоа најчесто го прават женски. Посебно со она - трудна ли сум, кивна накај мене. :))) Затоа, не е до машките на форумов, туку до глупостите од сите. Анкетите од сексот се тема на исмејување на друга социјална мрежа.
    Инаку, мене ме интересира мислењето на машките на форумов, така што... Секој има свое право слободно мислење и изразување, определено со Устав :)
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Не сум начекала некои мањаци во СЕКС (а и ретко влегувам во тој подфорум) но приватни пораки на неколку пати ми имаат пристигнато од членови што воопшто не пишале ниту еден коментар по темите. Неколкумина мислам и ги пријавив.
     
  4. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека најдобро би било да ја направите таа категорија како скриеното катцхе.
    Ѕака нема да ве замараат и кје мозете да си писувате приватни работи и само маски со сино цвецхе. И нема да мозат да влезат несакани гостини т.е. Манијаци. :)
     
  5. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Чекајте малку, зашто за ваква дискриминација воопшто и да се помисли.

    Доколку не сакате лични пораки со навредлива (секс) содржина од машките членови имате опција да се исклучите од примање на лични пораки.

    А за тоа што некои ваши мислења се ставаат и на фб - па бидете подискретни при поставување/одговарање на темите.
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  6. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Јас колку што знам сајтот се вика "Женски сајт и форум", така да незнам маживе шо лечат комплекси тука? Не само во категорија секс,туку во сите. Во секоја тема си даваат совети како тоа да ги задоволиме и како Ним да им е убаво а посебно во категорија секс. Така да големо ДА од мене,ми сметаат.
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Фемина е женски сајт и форум зашто темите кои ги обработува се такви, а не затоа што само жени смеат да го посетуваат.
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    На сајтов има повеке машки отколку женски членови што ужасно ми пречи. Не само што не им е местото тука туку се пријавуваат со женски никови и само манијачат, но нема начин како да се регулира тоа. Незнам само која им е целта? Уф се изнервирав, коса ми се крева кога ќе помислам на нив.
    Немам ништо против машките, напротив ама овие манњациве ме вадат од кожа. Ај што замараат тука па уште и нон стоп праќаат пораки со вулгарна содржинижа.
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.297
    Допаѓања:
    83.253
    Пол:
    Женски

    Истото и јас го мислам ... седат на форумот читаат се и сешто и копираат кај нив на фб демек да се направат фраери што пронашле.
    Туку гледам и многу машки има регистрирани што не се кријат и си коментираат слободно во темите :x
    Смешно ми е :D Искрено многу ми е смешно :D
     
  10. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    ^^^

    OK.

    Чао феминки |(
     
  11. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Зборуваме за оние напалените машки што си го д****т пред фемина...
    Или оние кои напраиле акаунт само за да дрдорат на категоријата „Секс“.
    Колку што видов по твоите мислења не си до толку напален...
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    А да си бидат некои теми заклучени односно само за регистрирани корисници. И така и така си читаат луѓето од една страна нас не се крие никот џабе е од др страна пак има вакви манијаци.
     
  13. Ilinaaa

    Ilinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    169
    Мене воопшто не ми пречат машките на никоја теме па и на темата секс ,било какви да бидат нивните коментари било какви да се сепак треба да се почитува секакво мислење и ке додадам дека во тема каде се дискутира за секс не треба да се критикува дека некој бил первезен ,вулгарен ,напален ,мањак ..поради неговото искажано мислење на темата секс ,зашто за некој тоа што е первезно ..за тој другиот е нешто нормално ,и сепак ова е форум каде треба да се искажуваат секакви мислења и треба да научиме да го почитуваме различното мислење од нашето без да се навредува другиот ако нема исто размислување како нашето посебно во темата секс
     
    На Дугокоси Швалер и nezen27 им се допаѓа ова.
  14. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Ни мене не ми пречат, доколку не се со лоша намера..
     
  15. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    мене не ми пречат машките членови, но потојат машки членови тука кои и не се толку активни т.е немаат коментирано никаде но сепак читаат и следат женски членови и потоа пишуваат лични пораки со недолична и невкусна содржина со објаснување те следам ми личиш вакава така- ајде да рзговараме за секс теми без да знае некој ??? штом се крие некој како лисица зад некој профил и само чита и следи некои девојки значи нема чиста намера-па не должен некој да се расправа ај да казам слободно со мнијаци??? профилов е за жени и женски теми сепак, не е за мажи кои бараат наивни јагненца....
     
    На Elena69221, bubamara12345, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ако мислењата се искрени,а советите добронамерни, секако дека не ми пречи машката популација во категоријата Секс.Тоа е дел од интимноста на секоја личност,па пожелно е да се разменат искуства меѓу двата пола за одредени работи. Но,има и такви со непристојни прашања и вулгарен вокабулар кои ги читаат постовите на членките како пасивни набљудувачи и пишуваат лп барајќи си простор за внимание со цел да уловат жртва.
     
  17. lolly77

    lolly77 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    не ми смета нивно присуство, сепак треба да сме еднакви :)
     
    На Дугокоси Швалер, nezen27 и ADOKI им се допаѓа ова.
  18. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    и мене не ми пречат.на лп не мора да одговарате ако не сакате.не знам за вас,за мене зборот манијак има некое поинакво значење.
     
    На ADOKI и strejt им се допаѓа ова.
  19. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139

    се сложувам драга со тебе! но за жал многу ги има такви личности.
     
    На bubamara12345 и makedonkamak им се допаѓа ова.
  20. fairy90

    fairy90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Е тоа е никаде не се присутни само на темата секс ги има,дури и лп пишуваат и ги читаат нашите коментари,па нели е оваа женски форум? си имаат тие фор мен.