1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. psiha

    psiha Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    7
    cielo...panic away na srpski ja ima li? daj mi link kaj da ja najdam
     
  2. dunja

    dunja Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    866
    Пол:
    Женски
    Добредојде Хелекси... :) Ние сме живи луѓе без разлика дали сме лекари, наставници.....апсурд е да се срамам...хало јас не планирав да станам анксиозна ама ете станав(и излегов од неа :clap: )..тоа мора да го исфрлиш од глава.
    Јас работам со деца...ноо во ниту еден момент не дозволив тие тоа да го почувствуваат или мојата состојба да влијае на нив...напротив ..Кога ми беше најтешко...ја оставав колешката на момент со нив , се враќав во форам и продолжував.Верувајте дека моите ученици покажуваат подобри резултати од оние на ,,здравите, мрзливи наставнички,,... :D
    Знам дека луѓето имаат многу поголеми проблеми од нашите ама ...секоја планина со своја тежина..
    Поздрав и дружи ни се ние сме весела дружина..
    Прати ми имеил воЛП и јас или Анетчето наше ке ти ја пратиме Panic Away
    киссс девојчиња мои....Нестленце...ај малку ...бокс на анксот..и капи се таму.. :*
    Ферхии зошто губиш надеж...јас го надминав анксот, го надминаа уште мн. мои пријатели...незнам што ти е?? Лелее колку е часот ..ај на спиење |-)
    Борете се...нее.. игноррр на стравот и тој ке си замине... :* :inlove:
    Ајде дај малку храброст..
     
    На danika и SanjaBucka им се допаѓа ова.
  3. Cielo5

    Cielo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    98
    Psiha прати маил преку ЛП кај Дуња или Анета бидејќи јас не можам да праќам маилови нешто ми е блокиран акаунтот ќеја добиеш книгата и се надевам ќе ти помине.
    *Анушке дај уживај во одморот, јас неколку одмори уништив заради анксот од др држава се враќав дома за што заради анксот глуп. Уживај и бори се не се давај.
     
  4. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    97
    најдобар психијатар си сама себе CHERRY и мислам дека и нети треба . и најдобриот неможе да направи ништо за тебе затоа што не си болна од ништо а психијатарот е лекар. анализирај ја книгата што сите на форумов ја читаат и ке сватиш се што ти се случува а и ако се трудиш ке се излезеш побрзо од таа состојба .
    ферхундееее ме разочаруваш така да си знаеш
    јас мислев дека од тебе се исплашиле паниките од што си силна самоуверена типка а ти види што зборуваш.

    поздрав и добредојде на новите
     
    На dunja му/ѝ се допаѓа ова.
  5. psiha

    psiha Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    7
    fala ti nogu za upatstvoto,prativv...inakuu kako se osekasti seaga vo ovoj moment....jass me fati vozbuda vo stomakk ali nekako ja kontroliramm,a i me stea graditee uff
     
  6. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    97
    девојчиња и психа :D
    сите заспавте?
    ај добра ноќ кога нема никој за муабет
     
  7. SanjaBucka

    SanjaBucka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    460
    Да, јас кај шо одев супер е, ЕУМЕДИКА ПЛУС, докторот е звер, ако сакаш кажи,ќе ти дадам бројче ;) Поздравче :)
     
  8. anetka28

    anetka28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    18
    Чери не ти треба психијатар јас ти гарантирам дека овој форум ова дружење и зезање е најдобриот психијатар што постои, тој само парите ке ти ги земе и ке те клука со апчиња така да узивај опуштисе и јас имав анкс па ми помина не треба да се губи надеж и не треба да се паничи се ама буквално за се сме ние тука за било каков проблем да имаш можете сите да ни се придружите и на ФБ и таму се забавуваме и верувајте во тие моменти јас мислам дека никој не мисли на анксот,
    Психа ајде малку похрабро не губи надеж се ке биде во ред прочитај ја Panic away ке те смири многу ако не си ја добил прати ми го маилот у ЛП и ке ти ги пратам двете и сите кои ја немате книгата а убаво е да се прочита и таа и една друга пратете ми порака Лп ке ви ги пратам на сите,
    Поздрав и до новите лица кои ни се придружија, и до сите останати не губите надеж ке помине ке научите вие да го контролирате а не тоа вас јас научив и многу други ке научите и вие...поздрав и ве гушкам сите :*
     
    На dunja му/ѝ се допаѓа ова.
  9. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    97
    девојки само да ве поздравам па да одам да работам
    :* :* :* :* :* :* :* :* :*
     
    На dunja му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Девојки, уште еднаш ќе ве замолам да ги почитувате правилата на форумот. Неколку пати сте опоменати, и тука и по лична порака, но пак ќе повторам некои правила. Најголем дел од вас ги почитуваат тие правила, што е за поздрав, но сепак, има уште по некој кој најверојатно не ги прочитал правилата.

    Не пишувајте мислења едно под друго, ако имате нешто да додадете, користете ја опцијата „редактирај“ - се наоѓа во горниот десен агол на секое ваше мислење заедно со опцијата „ми се допаѓа“ и е достапна во рок од триесет минути.

    Пишувајте кирилица - тоа е основно правило на форумот, ако некој пишува со латинични букви, не значи дека вие треба да го следите тој пример, сепак се работи за македонски форум, а писмото во нашиот јазик е кирилица.

    Не испраќајте лични податоци или линкови до фб профили тука, тоа нека оди по ЛП. Не е дозволено тука јавно да се споделуваат такви податоци.

    Се надевам дека ќе го прочитате мојов пост и ќе ги почитувате правилата.
     
    На dunja му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Cielo5

    Cielo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    98
    Психа, јас сум постојано со вртоглавици. Се мачам со анксизносва цели 6 години и повеќе, и јас ги имав апсолутно сите симптоми кои ти ги набраоја, и стегање во гради, лошење, некоја чудна возбуденост во стомак, но се со тек на време помина останааа само вртоглавиците со кои сеуште се борам и се надевам дека ќе поминат еден ден.
    Прочитај си ја книгата ќе видиш дека ќе има подобрување, само не се предавај мора да си упорен во битката со оваа гадна анксиозност.
    Девојки мои да ве поздравам сите највеќе :)
     
  12. nadez31

    nadez31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    of,psiha i jas sum so toj problem ama se boram i se nadevam deka ke pomine,eve jas denes so glevobolka imav zakazano kaj ginikolog se vrativ ve citam vas,narednata nedela treba pak da odam kaj ginikolog(tesko ni odi pravenjeto deca na mene i maz mi :( )uste toa mi falese na glavata :( jas mislem deka e od anaksioznosta doktorkata saka da izvrsam nekoi ispituvanja seusne ne saka da dade diagnoza a mene glava mi puka cel den,i cela nedela veke i jas neznam sto da mislam i sto da pravam se nadevam deka ke pomine eden den ova zosto zivotot mi e totalen haos pozdrav do site mili moi samo vie mozete da me razberete kako se osekam....
     
  13. Cherry-m

    Cherry-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Поздрав девојки :)

    фала ви на сите за советите :*

    мене анксиозноста и паниката ми се стари пријатели,така да сосема ве разбирам :worried: само сто сега кај мене премина во депресија :x
    денес ми препишаа Асентра,ама имам негативно искуство со АД во минатото па ми е страв да ги пијам а морам :( дали некој од вас ги пробал и знае кои негативни ефекти ги имаат? :worried:
    и да дадов 1000 ден за преглед :@
     
  14. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    97
    CHERRY мене ми ми препиша доктор асентра пред 3 или 4 години
    се напив само едно и толку
    неможев да ги пијам а и мислам дека нема ни потреба да го уништувам природното чувство за последица заради глупост што поминува
    ако ти сметаш дека треба да ги пиеш пиј ги
    ете тоа е моето искуство
     
    На anetka28 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. anetka28

    anetka28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    18
    Чери батали апчиња не бегај од она кое ништо не ти може само малку повеке верба во себе храброст и ке помине :))
    Поздрав со сите вас најмилиииииииииииииии
     
    На dunja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. psiha

    psiha Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    7
    Ohhh znamm kako ee ete jas nekako denes bese ok ama ere sega pak nekoj film losejne trnejne na raka nogaa neznamm veke do kogaaa
     
  17. nadez31

    nadez31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    psiha da ti kazam pravo mene mi ostana samo nadezta deka ke pomine eden den,eve maz mi na spienje jas ne mozam da spijam se napiv edno b6 naporen den i misli me tepat aman vise,pozdrav do site.... :*
     
  18. SanjaBucka

    SanjaBucka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    460
    Шери, јас ги пијам асентрата и да ти кажам многу ми е подобро од нив, мислам како нова сум, не се тие апчиња кои ствараат зависност, тие се серотонински апчиња, за качување на серотонин, тој е хормон на среќата, јас ги пијам од пола Март па наваму и супер ми е, 6 месеци ми рече психичот да ги пијам и јас го слушам, закон ми е човекот! Инаку првите две недели ќе ти прават малку мачнина, ама после две недели ќе почувствуваш значително подобрување .. Пробај, чим ти се од доктор дадени, сигурно знае што дава, мене знаеше што да ми даде ;)
     
    На anetka28 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    97
    :*
    девојчиња како сте ?
    времето оди во прилог нема тешкотии
    јас да ви се пожалам како и секогаш ме боли уште мешето :(
    можеби ке одам на одмор па шо мислите вие ке ми помини таму ова ?
    ако одам ке одам на јонско море албаниа таму има најголема концентрација на сол
     
  20. bllakce

    bllakce Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    27
    zdravo devojcinja kako ste denes.jas nesum bas najdobro koga ke zavrsi ova trnenje i vrtoglavici neznam.