ТЕМА: Анксиозност

Мислење 01 Авг 2011, 22:56

и јас сум колку тебе... и јас го поминав тоа и мене 4 ри години ме мачеше чумата и ете ја се откажа а да пробаш да одиш на психијатар да ти ја сменат малку терапијата може не ти помага а може и од неа тоа да ти се прави, да прашаш за нешто друго, јас искрено не сум била ни на психијатар ни на ништо кардиолог кога виде дека се е ок со мене ми даде деметрин ги пиев неколку месеци и сама ги откачив зошто мрзам апчиња да пијам.... и само со тоа игнорот и прво не ми одеше од рака ама секој ден го вежбав одев кај другарка и си купив куче да ти казам искрено ја имам веке 2 години и откако е со мене јас се препородив си играв со неа ја шетав и некако мислите сами по себе почнаа да се губат и на фб си правев муабет се смеев зошто ние во нашата група паѓаме од смеење ако ми веруваш незбориме за анксот.. ти советувам придружи ни се забавно е...поздравче и мораш да успеееш иначе ке почнам да тепам... :D
Аватар на корисникот
anetka28

Бело цветче
 
1840
Мислења: 56
Зачленет: 15 Јул 2011, 09:07
What goes around comes around !!!!!!!!!

Мислење 02 Авг 2011, 00:18

девојчиња и психа :D
да ве известам денеска ги зедов резултатите тироидната ми е ок
ама стомакот никако да ми престане упм веке да ви кажам незнам веке шо да правам
ве сакам и ај бидете похрабри малце
психа па незнам колку пати ти имам пишано стварно дали читаш појма немам
Аватар на корисникот
A.d.e.l.a

Сино цветче
 
9313
Мислења: 377
Зачленет: 22 Јун 2011, 19:45

Мислење 02 Авг 2011, 00:49

Психа, мораш да се куражиш малку. Мене кога ке ми кажеше доктор дека се ми е ок, јас бев многу среќна и тогаш кога ми ја даваше тој таа некаква сила, јас уште толку ја туркав мојава за да издејствувам позитивно чувство. И еднаш така, два пати, три пати и почна да избледува крастата. Многу е битно позитивни личности да држиш околу себе додека се средуваш, да не дозволуваш ама апсолутно ништо да ти влијае и да те трга од намерата.. Ајде, силно момче си ти, знам дека можеш, повеќето од нас бевме таму кај што си ти сега, но со силни напори, истргани маки, напливи на емоции, стасавме до овде кај што сме, и може не сме идеални, но сепак сме без крастата! Добра ноќ! :)
Аватар на корисникот
SanjaBucka

Сино цветче
 
458369
Мислења: 258
Зачленет: 24 Јул 2011, 01:15
Понекогаш кога ќе речам добро сум посакувам некој да ме погледне во очи, да ме прегрнe цврсто и да ми рече знам дека не си добро.

Мислење 02 Авг 2011, 13:37

psiha напиша:da pijam helex 0,25 po edno na porucek edno navecer,i iiiiiiiiiiii mora da vezbammm ej 28 god sum samo,a me maci 4 godini.Znam \Anee ama znaess potzvestaa vikaa paii da ne te fati srcee,aa jass samio znam deka bev na filip i mi kazaa se e ok,i pak me plasii........e aj kazi mi seaa tii....
mwaa podravceee

mozam da ti kazam i jas sum na tvoja vozrast i memaci poveke od 4 godini ova bolka vo rakata jas sekogas pisuvam bodezi okolu srceto vo levata grada,psiha neznam kolkku pati bev na doktor i jas sega se boram poslednite nekolku meseci bez apcinja ne e lasno zosto sakam da zabremenam ama i toa ne mi ode(nemozam da zabremenam) plus stres pa sega i kaj ginikolozi i kaj kardiolozi si se setam inaku na vozrast so godinitesum za malku pogolema od tebe amam maki macam i jas so ovaa cudo samo se nadevam deka ke pomine pozdrav do ostanatite
nadez31

Сино цветче
 
2374
Мислења: 133
Зачленет: 16 Фев 2011, 15:00

Мислење 02 Авг 2011, 17:13

бев да се посончам и да попливам малце но неси поминав идеално
од утро почнав со нерви и ништо неми беше погодено но ај пак несе досадував дома
исход DOIZGOREV :rofl
ве бакнувам
Аватар на корисникот
A.d.e.l.a

Сино цветче
 
9313
Мислења: 377
Зачленет: 22 Јун 2011, 19:45

Мислење 02 Авг 2011, 19:54

Zdravo na site ,kako ste mi deness,sto se desava ,inaku jas sum so poumereni misli denes. No simptomite se tuka cel dem me stega, a i osekam dva tri dena pozadi glavata kako me stega ,dali e od klimata poso spiev 20 dena navecet pustena ili pa neznamm so ke da ee ,jas po malce si vikam da ne e nekoj pritisok visokk,i me zaplasuvaa :envy:
psiha

Бело цветче
 
70
Мислења: 54
Зачленет: 09 Мај 2011, 19:50

Мислење 02 Авг 2011, 20:08

Hellooooooo девојчиња,девојки,жени и "мшкото" што не дружи PSIHO :) .........ја денес сум супееееер од сабајле бев во црква после ја киднав за село со моите и супер си пројдов КУЧКАТА ја оставив дома :lol: ја заклувив за секој случај да не излезе по мене :rofl: :rofl: .Сега уживам со винце и мезенце и добро сум но како и секогаш знам дека ова ке трае кратко па го користам секој момент и едноставно кулирам 8)
Поздрав за сите и си знаете ситее ве гуш муш :hug: :hug: :hug: ово оно И ТО ;)
Аватар на корисникот
ferhunde9

Сино цветче
 
3812
Мислења: 106
Зачленет: 19 Мај 2011, 18:44
Кога одиш со премногу издигната глава...внимавај зашто и најмалото зрно песок може да те сопне!

Мислење 02 Авг 2011, 20:27

ufffffffff
luge kakov grozen den zel den me kako guse nemam vozduh aman be veke ke pomine li ova :( mi trne levata raka :( katastrofa pozdrav
nadez31

Сино цветче
 
2374
Мислења: 133
Зачленет: 16 Фев 2011, 15:00

Мислење 02 Авг 2011, 20:39

психа од климата ти е сто посто


муцетоооо мое ( знае која е) треба да си знае дека секогаш вака убаво ке и биде ако се шета секој ден и се дружи а анкс не постои лугеее тоа е човечка измислица и треба да се заборави
ајде сите да го користиме летово за дружење седенки забави
ајде лепотициии

надеж мила не обрнувај толку внимание нека гуши нека боде нека стега тебе ич да нети е гајле
релаксирај се со нешто во што уживаш
земи го сопругот или дечкото и на вечерни прошетки
ајде сите заедно кажете дека ова непостои и стварно непостои
бог штом некажал за ова непостои
честит празник на сите и молете се луге молитвата е најјакото оружјњ против сите зла
одам да шетам сега па вие ако сакате да се самосожалувате и да си го трошите времето со глупости додека другите уживаат останете дома
Аватар на корисникот
A.d.e.l.a

Сино цветче
 
9313
Мислења: 377
Зачленет: 22 Јун 2011, 19:45

Мислење 02 Авг 2011, 20:40

nadez31 напиша:ufffffffff
luge kakov grozen den zel den me kako guse nemam vozduh aman be veke ke pomine li ova :( mi trne levata raka :( katastrofa pozdrav

Ne si sama i ja ti pravam drustvo , i mene i raka i noga me stegat gradite i zgora na se me boli pozadi glava od so ke da e mmmmm ?
psiha

Бело цветче
 
70
Мислења: 54
Зачленет: 09 Мај 2011, 19:50

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: guzi, olence86, rita22 и 40 гости