1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Како сте денеска ?
     
  2. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Денес, ја почувствував, но само на кратко. Веднаш пото ги префрлив мислите на нешто прекрасно и ѝ реков на мајка ми: "те сакам мамичке!" . Насмевка од шеска до шеска и излегов на воздух малку. И толку од мене. Се надевам нема да се поврати во сериозно ниво. Сега за сега, животот ми е прекрасен, не жалам за ниту една одлука и морам да признаам, тоа ми се одразува на психата. Само убаави мисли. :$
     
    На Viki693 и natemila им се допаѓа ова.
  3. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Никако ;( , ми се плаче, ми се вртат лоши мисли низ глава. Мислам дека нешто ми е. Лошо ми е ;( Едвај седам на работа, а и дома е исто.
     
  4. alehandro

    alehandro Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    лехус и мене ми така и покрај тоа што пијам терапија.ти пиеш нешто ад?или седативи?мислам дали си на терапија?јас за да не ми биде така гледам да сум зафатен цело време само работам и работам турбо како робот неможам да се опуштам.позз
     
  5. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Пијам, без ад мислма дека скроз ќе полудам. Пијам Асентра од 100, Заласта навечер од 25мг и преку ден по потреба Лорсилан од 1мг. Незнам дали е од врмево или од што е. Се обидувам и јас со работа да не мислам, ама тешко.Немам воља за ништо. ;(
     
  6. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.252
    Допаѓања:
    124.698
    Јас веќе недела се борам со проблеми со желдникот,подуеност,гадење,не помогна ни про хербис,ни ранитадин,ни чај од кантарион.Најверојатно лудува бактеријата.
     
  7. alehandro

    alehandro Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    изгледа има и времево мн влијание на сите не само на нас анксиозните.и јас како тебе мислам без ад ке полудам еднас депрозелот ме извлече бев супер се надевам и по втор пат ке ми помогне .а ти лехус зошто пиеш заласта (тоа е АП така)?
     
  8. lejdi-di

    lejdi-di Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    11
    едно време сакаше да ме дружи ама одма ја снема се предомисли нешто :rofl:
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Заласта пијам навечер, 1 саат прд спиење зошто имам несоници.Неможам да спијам, па затоа. А добра е Заластата затоа што не создава зависност.
     
  10. guzi

    guzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    7
    ijas duri ja pijav ovaa terapija mi bese podobro sega nemozam ni da spijam ni nisto mnogu mi e tesko pozdrav pisete
     
  11. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    хаха кај мене нешто почна обратна да е, кога е вакво времево почнав да бидам расположена, денес цела кука ја исчистив, и цела населба ја прошетав хаха и за велигден си изнакупив се. Иначе јас од кога престанав AD да пијам сум подобра, се наопaчки е кај мене хаха.
     
  12. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Апчиња, таблети ви помагаат ли во моменти кога ве фаќа анкс? :?:
     
  13. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Јас денес цел ден на шопинг си изнакупив многу убави работи од 9 сабајле до 3 отпоручек значи не застанав се изморив и не ја осеќам анксиозноста
     
    На mal.ecka, srnicka7 и natemila им се допаѓа ова.
  14. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    ЕЕЕЕ супер па кога ке ги облечеш ке се сликнеш и во Mодни критики :D :*
     
    На srnicka7 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    da da :)
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  16. acebitola

    acebitola Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    2
    Казете сто да се прави со ова тезина сто се нема воздух да се земе и стегање во гради и овие врти главици и трпки низ глава не можам појке вака ке се акнам некаде:///
     
  17. srnicka7

    srnicka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    acebitola,izlezi malce nadvor,prosetaj nekolku kruga,ili zemi izvezbaj se,jas si pustam videa na youtube za vezbi,i otkako dobro fizicki kje se izmoram,poopushteno mi e.Posle napij se toplo mlekce ili cajce od majcina dusica.
     
  18. srnicka7

    srnicka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    i obidi se da ne pridavas znacenje na fizickite simptomi,nema nisto loso da ti se sluci,samo do mislata e.Taka mi vikase mojata KBT terapevtka.
     
  19. srnicka7

    srnicka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
  20. Ane10

    Ane10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    143
    Значи стварно помага физичка активност,дури седев дома полудував по цел ден сега си почнав на работа и се осеќам многу убаво се движам по цел ден таква ми е работата па уморна сум кога ќе си дојдам дома и немам време да мислам на глупости ќе земам ќе исчистам ќе напраам за јадење и со душа го чекам телевизорот да си погледам серии :D Само физичка активност требаа ништо друго,
    Натемила баш ми е мило за тебе и ја сум ко тебе времево е лошо јас пак сум расположена па и денес на времево ќе одам во град :D
    Елизабета и за тебе баш ми е мило и мене шопингот ми помага јас обожавааам да пазарувам
    Не се секирајте ќе пројде се само малце повеќе храброст и борба,знам дека не е лесно ама мораме друг излез нема,најдете си некоја занимавка за да немате време да мислите на анкс
     
    На srnicka7, natemila и elisabeta им се допаѓа ова.