ТЕМА: Cin 2

Мислење 06 Фев 2013, 15:07

Нова сум на форумов, но сакав да го споделам и моето искуство со вас. Мене ми се појави хпв и за време од два месеци преминав на цин 2 и покрај тоа што пиев секакви таблети за имунитет, вклучувајќи и витамини и вагиналети. Се извадив од памет, нормално. Правев типизација и испадна високоризичен тип - 31, правев и брисеви и ми најдоа две бактерии : уреаплазма и гарднерела вагиналис. За цинот и хпв докторката ми даде betaimune и уште едни природни таблети витамин Е од истата фирма (wheatgerms така нешто беа), ги пиев еден месец, не зимав ништо друго, престанав да палам цигари и односи само со заштита. Откако ги завршив таблетите, пиев имуновит чај на виталиа еден месец па после од брусница на алкалоид што е новиот природниот. Овошје не јадев нешто премногу, ама колку да не биде без ич. Правев пап и денес се слушнав со сестрата за резултатите и рече дека резултатот од пап тестот ми е негативен, немам ништо. Сеуште не ми се верува, ја препрашав сто пати дали е сигурна, останува уште со свои очи тестот да го видам. :)
Природните чаеви се многу добра работа кога станува збор за имунитет, пробајте може ќе ви помогнат и вас при терапијата.
Аватар на корисникот
HplsRomantic

Фем почетничка
 
2119
Мислења: 45
Зачленет: 06 Фев 2013, 13:43

Мислење 06 Фев 2013, 16:01

HplsRomantic напиша:Нова сум на форумов, но сакав да го споделам и моето искуство со вас. Мене ми се појави хпв и за време од два месеци преминав на цин 2 и покрај тоа што пиев секакви таблети за имунитет, вклучувајќи и витамини и вагиналети. Се извадив од памет, нормално. Правев типизација и испадна високоризичен тип - 31, правев и брисеви и ми најдоа две бактерии : уреаплазма и гарднерела вагиналис. За цинот и хпв докторката ми даде betaimune и уште едни природни таблети витамин Е од истата фирма (wheatgerms така нешто беа), ги пиев еден месец, не зимав ништо друго, престанав да палам цигари и односи само со заштита. Откако ги завршив таблетите, пиев имуновит чај на виталиа еден месец па после од брусница на алкалоид што е новиот природниот. Овошје не јадев нешто премногу, ама колку да не биде без ич. Правев пап и денес се слушнав со сестрата за резултатите и рече дека резултатот од пап тестот ми е негативен, немам ништо. Сеуште не ми се верува, ја препрашав сто пати дали е сигурна, останува уште со свои очи тестот да го видам. :)
Природните чаеви се многу добра работа кога станува збор за имунитет, пробајте може ќе ви помогнат и вас при терапијата.

Супер за тебе многу ми е мило за резултатот од пап што ти е нагативен сега, и јас си имам проблем со истиот хпв тип 31, прво само хпв инфекција, за после на пап да покаже цин 1 и и после кога го повтори пап тесто на друго место после еден месец, немаше ништо само бенигни промени и инфламација. И јас почна да ги пијам wheat germ oil и плус бетакаротен, едни биовитрум имуно и зелен цај таблети и плус пијам по една чаша зелен чај од виталија и пред два дена си зема од брусница од новио на алкалоид и јадам моркови по 200 грама на ден. Инаку сакам да те прашам за хпвто какви вагиналетки користеше???
Надевам се дека и јас ке се израдувам како тебе на наредната конторола :) позз
ikica86

Фем почетничка
 
40
Мислења: 35
Зачленет: 17 Јан 2013, 12:01

Мислење 06 Фев 2013, 22:12

ikica86 напиша:
HplsRomantic напиша:Нова сум на форумов, но сакав да го споделам и моето искуство со вас. Мене ми се појави хпв и за време од два месеци преминав на цин 2 и покрај тоа што пиев секакви таблети за имунитет, вклучувајќи и витамини и вагиналети. Се извадив од памет, нормално. Правев типизација и испадна високоризичен тип - 31, правев и брисеви и ми најдоа две бактерии : уреаплазма и гарднерела вагиналис. За цинот и хпв докторката ми даде betaimune и уште едни природни таблети витамин Е од истата фирма (wheatgerms така нешто беа), ги пиев еден месец, не зимав ништо друго, престанав да палам цигари и односи само со заштита. Откако ги завршив таблетите, пиев имуновит чај на виталиа еден месец па после од брусница на алкалоид што е новиот природниот. Овошје не јадев нешто премногу, ама колку да не биде без ич. Правев пап и денес се слушнав со сестрата за резултатите и рече дека резултатот од пап тестот ми е негативен, немам ништо. Сеуште не ми се верува, ја препрашав сто пати дали е сигурна, останува уште со свои очи тестот да го видам. :)
Природните чаеви се многу добра работа кога станува збор за имунитет, пробајте може ќе ви помогнат и вас при терапијата.

Супер за тебе многу ми е мило за резултатот од пап што ти е нагативен сега, и јас си имам проблем со истиот хпв тип 31, прво само хпв инфекција, за после на пап да покаже цин 1 и и после кога го повтори пап тесто на друго место после еден месец, немаше ништо само бенигни промени и инфламација. И јас почна да ги пијам wheat germ oil и плус бетакаротен, едни биовитрум имуно и зелен цај таблети и плус пијам по една чаша зелен чај од виталија и пред два дена си зема од брусница од новио на алкалоид и јадам моркови по 200 грама на ден. Инаку сакам да те прашам за хпвто какви вагиналетки користеше???
Надевам се дека и јас ке се израдувам како тебе на наредната конторола :) позз

Ми даде докторката линекс лејди и вагисан. Овие ми ги даде воглавно за бактериите, зашто примав и антибиотици, па не знам колку тие имале влијание за хпв-то. Претходно кога бев кај претходната докторка ми даваше секакви можни вагиналети и ништо не се поправи, така што претпоставувам вирусов најдобро се лечи со кревање имунитет. Инаку да тие се и јас што ги зимав wheat germ oil ама во комбинација со betaimune. Пиј чајчиња и се што внесуваш гледај што поприродно да биде и немај гајле, ќе биде се ок. позз и дај боже да ти биде се во ред на наредната контрола :)
Аватар на корисникот
HplsRomantic

Фем почетничка
 
2119
Мислења: 45
Зачленет: 06 Фев 2013, 13:43

Мислење 07 Фев 2013, 11:47

Фала и јас се надевам дека така ќе биде, позз :)
ikica86

Фем почетничка
 
40
Мислења: 35
Зачленет: 17 Јан 2013, 12:01

Мислење 22 Фев 2013, 01:57

можно ли е од резултат на пап со инфламација (вклучува типична обнова)и бенигни промени да дојде до цин 1или 2 имам и мала раничка која гинекологот рече дека не е страшна мислам дали е страшна оваа состојба и како се лечи ???? во текот на оваа недела сум на контрола па неможам да издржам до тогаш мисе увртел некој филм у глава дека имам цин инаку пред6 месеци последно земав пап
Аватар на корисникот
eva11

Жолто цветче
 
679208
Мислења: 1855
Зачленет: 23 Јун 2011, 00:34

Мислење 17 Апр 2013, 18:05

знаци вака девојки.пред 2 ,месеца добив резултат од пап и имав цин 1.на 28 февруари др.петановски ми правес еколпоскопија и ми зема брис за хпв типизација.колпоскопијата показа видлива промена као дмеек на десна усна мозаик несто.а хпв типизацијата дека имам високо ризицен тип 16.сега на 10 април имав биопсија исто кај петановски и замислете добив вцера резултати.сум имала веке цин 2 и хпв 31 аман луге како го виде тоа од примероко од матката,и ми препораца ласерска ин тервенција со д апрам мислам ке пукнам веке .плиссс совет
Аватар на корисникот
stevemila

Фем почетничка
 
39
Мислења: 35
Зачленет: 23 Мар 2011, 23:29
Локација: strumica
ZIVEJ GO SEKOJ DEN KAKO DA TI E POSLEDEN

Мислење 09 Јул 2013, 22:01

Devojki nova sum i jas na forumot..sakam mislenje i od vas.vo januari pravev pap iskoci cin 2.pa vo februari pravev biopsija i od togas sum na vitaminska terapija i na vaginaleti flazil betadin aloe vera propolis..sega pravev pap pred nedela dena pak iskoci cin 2 :/ kazete mi ako ste koristele nekoj priroden lek ili nekoja terapija sto navistina vi pomognala ..pozz
Renatka0303

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 14 Апр 2013, 00:17

Мислење 09 Јул 2013, 22:02

Devojki nova sum i jas na forumot..sakam mislenje i od vas.vo januari pravev pap iskoci cin 2.pa vo februari pravev biopsija i od togas sum na vitaminska terapija i na vaginaleti flazil betadin aloe vera propolis..sega pravev pap pred nedela dena pak iskoci cin 2 :/ kazete mi ako ste koristele nekoj priroden lek ili nekoja terapija sto navistina vi pomognala ..pozz
Renatka0303

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 14 Апр 2013, 00:17

Мислење 10 Сеп 2013, 10:58

здраво девојки денес ми кажаа дека имам ЦИН 2 и многу сум исплашена треба да одам на биопсија сакам да ве замолам дали може да ме упатите тоцно како иде процедурата за лекување на ЦИН 2 зошто на нет прочитав многу рабати инаку не сум мажена и немам деца тоа највеќе ме плаши ве молам дајте ми некој совет позз
uplasena23

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 22 Јул 2013, 14:45

Мислење 13 Окт 2013, 23:20

Dali nekoj znae koj den e dr.Goran Dimitrov na klinika?
mare39

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 13 Окт 2013, 21:19

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: ana-girl, H.VAGA, lina.ina, pili, Wildrose1995 и 27 гости