1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да ми каже нешто за Кристинка Пајаковска од Плодност??? Би сакала да закажам преглед таму и се двоумам кој доктор да го одберам.. Ме интересираат и цените ако некој знае нешто за тоа.
    Иначе бев кај Мирјана во „Св. Ана“, и ми кажа дека имам полицистични јајници :worried: Ја прашав дали е сигурна, ми рече 100%.. Ама јас не сум сигурна (ме гледале и пред тоа на ехо и не кажале ништо такво), па барам второ мислење кај некој постручен.
    Многу сум загрижена.. докторката ми рече дека тоа не претставувало проблем, дека не требало ништо да превземам, само кога ќе сум сакала да останам бремена, тогаш... Сакам да слушнам мислење и од друг доктор, мислам дека не е „мачкина кашлица“ па да си уживам..
    Ептен ми треба помош... :worried:
     
  2. cherry02

    cherry02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    здраво феминки
    Може ли некој да ми препорача добар гинеколог во штип ?
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.471
    Пол:
    Женски
    Др.Органџиски-но малце поскап е или
    Др.Огнен Мицков.
     
  4. darling69

    darling69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки. Пред три години бев кај д-р Цветановски и секогаш кога требаше да идам на гинеколог јас бев уплашена и на раб на паника. последниот пат многу ме исплаши за миом на матката којј едвај се гледаше на сликата и толку ја направи работата голема што не се соземав 3 дена. Од тогаш се одјавив кај него и ми го препорачаа Стамболиев. На почеток супер беше, се ти кажува, те испрашува дури со мерак да одиш на гинеколог. Ама откога една пријателка ми кажа какви проблеми здравствени и направил размислувам да се одјавам и да одам кај д-р Сузана Костовска кај Коруноски МВР. Што викате? Не сакам да менувам пак гинеколози а ми ја препорачаа неа и стварно сакам да ги снема сите проблеми доле!
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Некој добар гинеколог во Околината на Скопје? Сакам да го сменам сегашниот од ххх причини.
    Исто сакав да прашам дали медика плус имаат одел за гинекологија?
     
  6. Dorotti

    Dorotti Нов член

    Се зачлени на:
    26 септември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јас сум кај Блажевски од Румунска, и додека немав проблеми беше ок, но имав цин 3 па морав на операција, потоа останав бремена па бев на церклаж, а тој цело време се оградуваше и ми велеше ти што сакаш тоа направи, а кога си побарав второ мислење и отидов кај него со извештајот да се консултирам ми ги фрли документите и ми рече кој е тој што ти го препорачал ова и повторно, прави како сакаш. И чашата се прели кога ми требаше упат за скрининг, и упат за конзилијарно мислење за боледувањето и ми рече дека не може да ми даде два упата во ист месец и рече да си одлучам што ми е поважно и за тоа ќе ми даде упат??? А се водам како високоризична бременост и лежам цело време.
    И сега сум решена да го сменам, само се прашувам дали ке има проблем да направам трансфер, бидејќи сум на боледување или ќе морам да чекам да се породам.
     
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Кажуваш на почеток....а после тоа? Само затоа што на некој друг не му ги исполнил очекувањата, а ти немаш никакво лошо искуство, тоа значи дека треба да го смениш? Сите ние си имаме различни очекувања од докторите...Некој бара внимание, некој бара да објаснува, некој да биде краток и јасен и тн. и тн. Ако јас сум задоволна од некој доктор, нема зошто да ме предомисли мислење од туѓо негативно искуство. За секој доктор можеш да наидеш и на позитивни и на негативни искуства, дали тоа значи дека ќе талкаш од доктор на доктор? Ако за некоја негова дијагноза не си 100% уверена, обрати се на второ па и трето мислење. Тоа не значи дека треба одма да го менуваш.

    Од мене за Стамболиев: кај него сум веќе 10 години, ми водеше и бременост и отворено и директно за све ми кажува. Имало денови кога бил во гужва и напнат, па не ми обрнал доволно внимание, односно не се потрудил многу-многу да ми објасни, но не се стресирам. Доктор е, дури и да нема време да ми појасни знае што прави. Не ми е потребно да се однесува како да ми е најдобар другар, потребно ми е да си ја знае работата и да ми го следи репродуктивното здравје.
    Околу мене имам уште неколку другарки кои одат кај него плус и мајка ми. Никоја се нема пожалено.
     
    На guarana, janickaskopje и mynameislove им се допаѓа ова.
  8. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Вие што одите кај др.Сузана во ординацијата на Коруновски како сте задоволни од неа,сакам да одам деновиве.
    Или пак дајте препораки за женски гинеколог...
     
  9. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Дали знаете како се движат цените во Плодност- Битола?
    Мислам работат со картончиња или не воопшто??

    Стварно не можи чоек салам гинеколог да најди во ова Битола.
    Препораки?
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Искуство со Филип Матев од Сандански?
     
  11. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Ве молам мислење за Д-р Лиле од поликлиника Букурешт.
     
  12. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Јас бев минатата недела на преглед кај д-р Надица Кекиќ од Промедика и сум многу задоволна. И докторката и сестрата беа многу многу љубезни и внимателни, прегледот помина сосема пријатно, земањето на пап беше безболно и сосем океј, воопшто не беше непријатно искуство како што очекував дека ќе биде. Исто така и ехото како искуство беше сосема во ред само резултатите беа малку разочарувачки. За преглед, ехо и пап платив само 60 денари т.е папот беше 60 денари, другото е се покриено од фондот. Брисеви треба накнадно да ми земат, не знам тоа колку се наплаќа.
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Се закажува или се оди така?
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ^^ Се закажува, еве го бројчето 3248468 :)
     
    На Princess-Jasmine, Irrepleceable и buba4e89 им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Фала.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.209
    Допаѓања:
    93.613
    Ај Струмичанки ако има на форумов да ми кажат некој добар гинеколог во Струмица и не многу скап :) за на приватно дека сакам ( за обично ехо ми треба само).
    Фала
     
  17. gabitem

    gabitem Нов член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ovaa Dr. Nadica Kekic vo promedika e?
     
  18. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ^Да, и има склучено договор со фондот.
     
  19. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Имам матичен во друг град, сега веќе не сум таму, далеку ми е, па би сакала да го сменам.

    Ми треба некој да ми ја следи бременоста. Некој ми го препорача Павле Кокорманов (чинам тако му беше името) како стручен доктор. Ве молам ако има некој искуство да сподели. Или некоја друга препорака за матичен?

    Навистина ми е итно и битно, и немам намера да барам после друг, затоа ме интересираат и вашите мислења и препораки. Фала.
     
  20. ZDR

    ZDR Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    53
    Дали имате искуство со др Божидар Бошковски од Skopje Polyclinic и Никола Баџаков во Систина. Треба да се одлучам кај кого да одам за абортус. Бев и кај еден и кај друг на преглед.
    1. Бошковски беше по смирен дури ме прегледуваше се ми објаснуваше. На крај ми даде вагиналети затоа што сум имала исцедок. Ми објасна се во врска со зафатот и ми ги објасни ризиците. Она што ме попишмани беше што кога ми се јави после 3 дена да ми ги каже резултатите од брис ми кажа да земам вагиналети зошто сум имала кандида. Јас му кажав дека ми даде вагиналети уште кога бев на преглед. Ок тогаш ми рече си ја земала терапијата, немора да земаш....
    2.Баџаков беше многу опуштен да кажам дури и несериозен. Бев заедно со дечко ми внатре и му вика = ти си мајсторот? Кога ме прегедуваше беше многу брз, ништо не ми објасни, не сакаше ни да слушне претходно што ми кажал матичниот, само ме прекинуваше. Ми рече дека немора да ни објаснува дека се си знаеме. неговите пациенти биле доволно возрасни. И тоа беше се. Не виде дали имам исцедок, јас му спомнав дека пред една недела гинекологот ми кажа дека имам кандида и да земам канестен... не не не ми рече и ми напиша шкртаници на еен лист. и тоа беше се. Страв ми е да не биде така незаинтересиран и за време на зафатот,, или па груб

    сега сум пред сериозна одлука зошто несакам да експериментирам. Имате ли искуство со овие доктори за абортус?