1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Не знам да ти кажам. Јас правам само редовно вагинално ехо и ПАП-тест. За тоа заедно ми земаат 2500 денари. За другово ќе мораш да прашаш по телефон.
    Поздрав ;)
     
  2. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    може ли некој да ми препорача добар уролог ??? бил ли некој ваш близок / дечко/ маж на уролог.... не знам како да го убедам дечко ми да отиде, а во последните две години постојано ми се јавуваат некакви инфекции и сметам дека дефинитивно треба и тој да се провери/// :(
     
  3. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    da i jas sakam da probam kaj nea... kaj nadica mi ja imaat zboreno deka e dobra... ke moze preku poraka da mi go pises brojot...?
    a kaj potocno i se naoga ???
    pozdrav !
     
  4. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    devojki-ima odeno nekoj vo PROMEDIKA ( karsi Ramstor vo zgradata na Oriflame?). nekoe iskustvo od tamu...?imate slusnato nesto???

    Fala vi odnapred
     
  5. rose24

    rose24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Веќе 3 години одам кај др.Тања Хаџиевска-Илиевска во Млин Балкан...супер љубезна ....знае СЕ и нема утка до сега никаква .. Си закажуваш, со насмевка те пречекува...
    работи со сини картони а цените е не се сеќавам али од се срце ВИ ЈА ПРЕПОРАЧувам :)
     
  6. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    и јас го поставувам истото прашање кои може да ни одговори нека пише :doh:
     
  7. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    и јас одам тука али 2 години докторката е топ
     
  8. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    a kako da ja najdeme ovaa super ljubezna doktorka? koj se naoga? telefon....?
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    ако мислиш на тања хаџиевскс илиевска се наоѓа во анбулантата во млин балкан тоа ќе му дојде една станица автобуска пред беверли трговскиот. работи во смени ај тел. ќе ти оставам во л.п. работи со плави картони прашај дали има место нели за матичен. ќе се изненадиш од љубезноста. па пиши како си поминала
     
  10. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    aj ke moze i mene vo LP da mi go pises brojot na ginekologot irena hadzievska...?
    bidejki nema odgovor za nadica sto se preselisa i otvorila svoja ordinacija pa da probam kaj dr irena
    fala
     
  11. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    A KOLKU E PRIVATNO BEZ PLAVO KARTONCE ? I AKO MOZE DA MI GO TELEFONSKIOT BR ?
     
  12. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    jas moram da se pofalam od Aleksandra Sopova me vodese cela bremenost i mnogu bese fina raboti vo remedika,a moram d kazam deka doktor kako Hadzi Lega vo remedika ne se raga veke toj me porodi moam da kazam bev mnogu isplasena kolku mu vikav a toj samo me tesese ni glas da povisi stvarno alal da mu e no steta togas rabotese vo cair a sega e vo remedika a tamu mi e nekako skapicko.imam i eden problem mnogu se plasam od pregled rodiv dete pred 3,5 godini no nikogas nemam napraveno vaginalen pregled nitu pap znam deka zvuci glupo svesna sum i samata no mnogu se plasam od pregledi
     
  13. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    ako mozite da mi kazite nekoj ginekolog vo bt
     
  14. MadamButterfly

    MadamButterfly Нов член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Nema zasto da se plasite a inace za pab testot tosno e sleduva 1 godisno na sekoja zena gratis. A za privatno kolku bi platile zavisi od doktorot kolku se precenuva :)
     
  15. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9

    Se nadevam deka mislis na dr. Cerepnalkovska! Jas odev kaj nea uste dodeka bese vo zeleznickata ambulanta ( sproti promedika mu doagja toa) i tamu bev nekolku pati zasto demek bila dobra. Na zakazano, koe patem go zakazuvaa od sega za 2 meseci, minimum cekav po 2-3 casa da me primi i za 2 min bez da me pregleda bez nisto mi davase terapija od edni isti tableti i vaginaleti postojano koi nikako ne mi pomagaa i me lecese od infekcija koja potoa se dokaza deka sum ja nemala voopsto. Koga se preseli vi promedika mislev deka e privatno i ke mi obrne poveke vnimanie pa zakazav pregled tamu ama i tamu me snajde istoto samo mi go kaza cenovnikot sto kolku ke me cini i me isprati po doma da razmislam dali sakam da pravam pap, eho, brisevi .....i normalno povtorno od muabet mi gi dade istite apcinja i vaginaleti. Togas mi ja preporacaa dr. Hadzievska od mlin balkan i otidov kaj nea koja detalno me pregleda i ne mi najde nikakvi infekcii ili sl od sto me lecese prethodnata. Na seta maka otidov da si go pobaram i kartonot za da znae novata doktorka niz sto se sum pominala pa me udri slog koga mi kazaa deka taa voopsto ne mi ni otvorila karton. Podocna vo muabet so drugi devojki sto odele kaj dr. cerepnalkovska se ispostavi deka site sme imale razlicni simptomi ama ne lecela so ista terapija.
    Neznam nekoj drug kako e zadovolen,ama jas ne bi ja preporacala na nikogo nea.
    Pozdrav i se nadevam deka ti pomognav
     
    На Marelica и Elenaaa87 им се допаѓа ова.
  16. Fanki

    Fanki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Значии вака сеа иам 17 год и сум сексуално активна веке неколку месеци..Не ни планирав да идам на гинеколог и таквии некој ствари али коа ви ги видов муабетиве ме акна шок..Дајтее ако може некој нека ми објасни се и за тоа брис и пап и ехо за се кажете ми шо као се дешава..иначе не би можелаа да разговарам на темава со мајка ми пошо незнае декаа сум имала односи со дечко ми :( tnx оdnapred
     
  17. bibush

    bibush Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Dali nekoj znae broj od Sistina, za zakazuvanje i dali mn se ceka za da se zakaze?
    Pozz
     
  18. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    pobarj go na nivnata strana na internet
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    јас правам редовно пап тест два пати годишно. ништо не е страшно само со цеткице ти зема примерок ниту боли ниту е проблематично. ако несакаш да знае никој оди приватно али ти е поскапо до 1500 бар мене ми земаа, затоа матичен но ти требаат плави картони. пап тестот го правиш и имаш резултати за отприлика 2 недели. а за друго нека ти објасни некој подетално јас само пап тест имам правено
     
  20. bibush

    bibush Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Jas zakazav kaj D-r Olivera, bas poradi tvojava preporaka, mene mn mi znaci doktorot da mi gi objasni rabotite i da znam sto se slucuva so moeto telo, se nadevam deka ke najdam odgovor na moite prasanja, inaku jas odev kaj Zaklina Cocorovska ama nekako doktorkata ne bas komunikativna i nisto ne mi objasni, zatoa sega ke ja smenam i ke odam kaj ovaa Olivera sto ja preoracuvate, pa se nadevam deka ke bide podobro.Pozdrav devojki