1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    добар гинеколог е др-ложановски јас таму почнав да одам редовно и навистина сум задоволна
     
  2. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    и јас одам таму, мислам во таа ординација само кај докторката и ок ми е ептен сега за сега...
     
  3. bubi26

    bubi26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Dali nekoj odel kaj Biljana so ima ordinacija u debar maalo Geniko Biljana i dali e dobra?????
     
  4. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    братуцекта ми ја водеше бременоста кај биљана од дебар мало и навистина е задоволна
     
  5. sonjak

    sonjak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ako moze da te zamolam dali znaes spermogram vo remedika dali treba da se zakaze ili moze da otide i da napravi?
     
  6. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Здраво на сите,јас сум нова :) и имам мал проблем. Има 22 год и до сега не сум била на гинеколог. Пед неколку месеци(3-4) почна неколку дена пред да добијам ми се појавуваат по неколку капки и потоа нема ношто и после 2-3 дена си добивам нормално.Обично добивам на 26 дена а овој месец добив на 20-тиот ден. Дали е тоа нормално сто ми се случува? Знам дека не е во ред тоа што досега никогаш немам отидено да се прегледам ама сега сум ресена да одам. Имате ли да ми препорачете некој добар гиниколог за прв пат ;) .И како одат работите,затоа што стварно немам поим и колку би ме чинел еден преглед?
    Ги читам сите работи,ама некако пак ништо не ми е јасно :$
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    за добар гинеколог и слично,прочитај ги претходните страни има се си сешто.
    а за ова твоево мислам дека се работи за предменструално крварење и знам дека се пијат едни хормонски апчиња за да не се случува тоа.гинекологот најубаво ќе ти каже ;)
     
  8. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Ајде пиши дали може со плави картони и како помина.И ако може некој да ми го пише бројот во лп да се јавам.
     
  9. Fanki

    Fanki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    јас правам редовно пап тест два пати годишно. ништо не е страшно само со цеткице ти зема примерок ниту боли ниту е проблематично. ако несакаш да знае никој оди приватно али ти е поскапо до 1500 бар мене ми земаа, затоа матичен но ти требаат плави картони. пап тестот го правиш и имаш резултати за отприлика 2 недели. а за друго нека ти објасни некој подетално јас само пап тест имам правено[/quote]



    Falaa mn :)
     
  10. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Ке ми каже некој на која возраст би било препорачливо да се почне со правење на пап тестови ?
     
  11. korovin

    korovin Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Ќе може број од д-р. Надица која се преселила??? Пишете ми во ЛП поззче
     
  12. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    не се гледа возраста ако си сексуално активна тогаш и ќе треба да почнеш да правиш пап тестови бар ако е се во ред 1 годишно. поздрав
     
  13. femina-sk

    femina-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Здраво !

    Форумов е супер :)

    Мозе ли некој да ми даде број од Д-р Хаџиевска од млин балкан , бидејки гледам дека докторката е супер па би сакала да заказам кај неа

    Однапред благодарам .. :)
     
    На Sggs15 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Santo

    Santo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    suze,toj e najdobriot,samo kaj nego vidov sebap...slobodno da odis kaj nego nema da zgresis...poz
    Dr.tase trpcevski e the best :*
     
  15. klar4ence

    klar4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site.Jas sum nova na forumov i sakam da prasam dali nekoj ima odeno na pregled kaj d-r Palceski vo sistina.Jas sega zakazav pregled tamu i mi zakazaa kaj toj doktor pa sakam da znam nesto poveke za nego odnosno za negovata strucnost.
     
  16. Mikako

    Mikako Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    jas ne sum zadovolna od dr.hadzievska,vistina e ljubezna ama neznae dijagnoza da postavi ni da ti objasni na postavenite prasanja.
     
  17. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Дефинитивно Д-р. Ставридис во Државна клиника. Зимава татко ми беше болен и се оперираше кај него. Фала му на Бога сега се е во ред.
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    а колку е цената не еден машки преглед?
     
  19. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    [off-topic] Кога е најдобрата возраст да се почне со гинеколошки прегледи? (Знам негде прочитав од 18 години или првиот сексуален однос)
     
  20. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    За цената неможам да ти кажам бидејќи татко ми е крводарител и не плати ништо. За секој случај оди до Државна клиника - Урологија и ќе ти објаснат подетално.