1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    15.279
    срце абе секаде на приватно ти се толку брисевите,дури во ремедика мислам 2.800,00 ден а во систина 3000 не ме фаќај точно може и грешам
     
    На Nenasitni му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Vo red e da se odi na privaten ginekolog za nekoj poseben problem, no da se zemat mikrobioloski brisevi, toa vo USA i Kanada sestri go pravat, po mene e frlanje pari, osven ako komoditetot Vie e na prvo mesto, posto najmnogu zavisi do laboratorijata, a site gi koristat istite laboratorii....A za mikoplazmi, ureaplazmi, hlamidii tie nekogas i ne se pokazuvaat na brisovite, mozat da bidat dlaboko vo kriptite vo sluznizata vo cervikalniot kanal i da ne e zemen dobar primerok ama toa ne zavisi od ginekologot....
     
    На slobodka, Unique.chick и tambelina им се допаѓа ова.
  3. macii22

    macii22 Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    а колку се наплака за земње на брисеви за микробиологија кај матичен гинеколог со плаво картонче знае ли некоја ??
     
  4. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    кај матичниот не плаќаш ништо туку на микробиологија се плаќа јас земав на почетокот на бременоста и мислам дека платив околу 600ден.
     
    На ana-33 и macii22 им се допаѓа ова.
  5. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    јас пак битола платив 25о денари...
    изгледа секаде е различно а нели треба да е исто?? :?:
     
  6. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Исто е за фалење по вести и во весници, инаку не е исто во вистинскиот живот. :devil:
     
  7. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    и јас ако памтам убаво мислам дека ми зема 200 ден. матичната
     
  8. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Maticnite ne smeat da naplakaat za tie uslugi taka mi kaza mojot maticen...
     
  9. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    ^ Очигледно не сите ги почитуваат правилата
     
  10. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    за тоа мислам дека си во право :devil: кај сите е различно, нели за преглед не се наплака??
    јас кај претходната матична секое одење си плакав и тоа за ист преглед различна сума :envy:
     
  11. risto...cado

    risto...cado Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    3
    доктор тофофски ск дрзавна болница и доктор лјусев ох приватно НАЈДОБРИ поз
     
  12. macii22

    macii22 Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    znaci i jas rabotam vo zdravstvo , i sorabotuvam so fondot , od fondot ni gi diktiraat cenite za so plavi kartoni i tie vazat za cela makedonija, a za privatnite ni ja odreduvaat minimalnata cena a posle sekoj doktor kolku so si saka moze da ja zgolemi samo nesmee pod tie cifri da raboti ...... ako ovie pravila vazat za drugite granki na medicinata , sigurno vazat i za ginekolozite, a ako naplaka doktorot nepropisno sprema fondovskite ceni treba da se prijavi vo fondot i im gi raskinuvaat dogovorite.....nemoze em da zima kapitacija od fondot em da si naplaka od pacientite za nesto sto nesmee
     
    На ana-33 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Ако реално гледаме треба скоро сите да се пријават затоа што сами си вадат цени од ракав дури и како матични гинеколози, па и наплаќаат за тоа што не треба...
    Дали има некаде ценовник на услуги за кај матичните гинеколози од фондот што треба да биде секаде ист?
     
    На ana-33 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    ординација ХИСТЕРА кај универзална докторот е перфект , јас моите прегледи таму ги вршам и од приемот и од прегледот сум презадоволна. Доктор Филип дури знае да ми се јави да ме праша како сум после преглед, мислам дека тоа никаде го нема. А за професионалност кон работата ако верувате до деталј ми казува сто и како ке прави и што ке се случи за време на преглед...перфект за мене страшсливката
     
  15. Leo82

    Leo82 Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo Feminki,
    pred tri dena doznav deka sum bremena i imam golema dilema okolu mojot maticen ginekolog. Imal li nekoj dosega iskustvo so doktor Agnesa vo Kapishtec? Jas odam kaj nea i mislam deka e ok ama imam bliski prijatelki shto imaat mn losho iskustvo so nea.
    Bi vi bila blagodarna za kakov bilo komentar i mislenje.
     
  16. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Leo82 sto navistina treba da znae ginekolog koj vodi bremenost??? Znaci na pocetok da ti zeme PAPA test i brisevi, krvna grupa i testovi na Hepatitis B. Da ti odredi kolku si trudna. Veke vo 11-12 nedela treba da ti odredi nuhalen nabor i da te prati na biohemiski skrining. Vo 20nedela rabotata e poslozena koga se pravi skriningot za anomalii. A ponatamu treba samo da go prati rastot na plodot i da vidi da ne slucajno zaostanuva vo rast. Znaci dokolku nemas doverba vo maticniot otidi kaj nekoj koj ke te pregleda vo 12 i 20nedela na uzv i ponatamu se e rutina.
     
  17. vesnaaaaaa

    vesnaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    15
    Најдобар доктор гинеколог Горан Димитров. Работи во Државна Клиника - Гинекологија. Може да си закажете на тел, или секој четврток од 12ч е во амбуланта бр.35. Мене овој човек ме спаси. Од погрешни дијагнози стигнав до CIN 3, по интервенцијата и исправна терапија за 4 месеци ме врати во нормала. Многу му благодарам и искрено го препорачувам.
     
  18. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    малку е офф топик ама да прашам
    дали при правење микробиолошки тестови има влијание во кој период ги правиш? мислам јас треба во секој момент да добијам а имам за утре закажано.
    благодарам
     
  19. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Мојава матична зима пари како да работи приватно... За ехо 400 денари, ПАП 500 денари, микробиолошки 400 денари,плус на клиника уште 250... Претеризам е ова...
     
  20. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Za mikrobioloski testovi nema vlijanie, samo da ne gi pravis za vreme na mestruacija. Za PAPA test najdobro vo sredina na ciklus.
     
    На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.