1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eндокринолог

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од T.I.P, 3 април 2011.

  1. T.I.P

    T.I.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Мислам дека имам пореметување на хормони ,плисссссс препорака за некој ендокринолог?
     
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    ендокринолог

    Чекај, како тоа мислиш :^) со овие работи нема МИСЛАМ... се оди на лекар... е сега, ако си под 18год, моја препорака од лично искуство е доктор Гучев од детска клиника - ендокринологија - кој наскоро ќе треба да го заменам... значи, човекот е супер, вистински професионалец и јас се бафтам со тие работи веќе 8 години

    Не би ти ја препорачала една типка, ја заборавам како се викаше... исто работи на детска ендокринологија... мечкарова ли, искрено не знам... ама толку неубаво се однесуваше кон мене, толку дрско и арогантно створење немам одамна видено... другите се океј :)

    Во секој случај, не можеш туку-така да отидеш на ендокринолог, прво кај матичен, па на гинеколог... па дури потоа следува ендокринологот... биди трпелива, има бааги тестови кои треба да се извршат за да се дојде до вистинскиот проблем ;)

    п.с. и јас би сакала да прочитам препорака за ендокринолог, затоа што наскоро полнам 18 години и ќе морам да заминам од детска клиника... :)
     
    На moni-t, Ema.Sk и T.I.P им се допаѓа ова.
  3. T.I.P

    T.I.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    ендокринолог


    ова е во скопје нели ? а за штип или куманово ? во секој случај фала ти мнооооооооооогууууууууууууу :* како што разбрав ти го имаш истиот проблем ,а јас сум нова во *клубот* па појма немам како одат овие работ и секој совет е добредојден
     
  4. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    ендокринолог

    Проф.Д-р Гордана Пемовска... Клиника за ендокринологија ( перпорака)
     
  5. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027

    д-р Бранкица Крстевска најдобар ендокринолог во македонија,сите ја бараат најмногу за хормоните,сите се задоволни од неа
     
    На Menasss, ana-banana и T.I.P им се допаѓа ова.
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    ДА ДА ДА дефинитвно д-р Бранкица е незаменлива и многу стручна во својата област, штета само тоа што за да закажеш преглед кај нејзе треба да чекаш многу, од причина што има страшна гужва кај нејзе.
     
    На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DJURIC

    DJURIC Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Kade moze da ja najdam d-r Brankica?
     
  8. DJURIC

    DJURIC Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    KADE MOZE DA JA NAJDAM BRANKICA?
     
  9. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Д-р Бранкица Крстевска работи на клиника за еднокринологија во Скопје. Во амбуланта работи секој вторник.
     
  10. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ме интересира кога сме веќе кај ендокринолозите, дали некој може да ми каже мислење за Проф.Д-р. Милчо Богоев..има ли некој слушнато за него или некакво искуство со него,работи во државна болница во Скопје на одделот за ендокринологија.
     
  11. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027

    постар професор кој не е нешто посебно,има многу подобри од него
     
  12. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    На пример?????
     
  13. bllakce

    bllakce Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    28
    dr.pemovska najdobra e.
     
    На Hova му/ѝ се допаѓа ова.
  14. At.ena

    At.ena Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    32
    Дали може да ми препорачате некој ендокринолог добар што работи приватно.
     
  15. sencence

    sencence Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Добар ендокринолог од приватните е др.Каранфилски јас одев кај него мегутоа ако си во можност да си закажеш и на Ендокринологија за побрзо др.Пемовска е супер јас првпат бев кај неа сега во четвртокот и супер е за хормони
     
  16. At.ena

    At.ena Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    32
    Каде има ординација? Не ми се оди на Ендокринологија бидејќи многу се чека.А кои хормони ги прегледуваше кај др.Каранфилски
     
  17. sencence

    sencence Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Др Каранфилски е постар доктор и навистина тоа што ке каже тоа е :Еден хормон е 700 ден ако ги правиш двата а треба ако имаш проблем со тироидната значи 1400 и преглед е 1000 вкупно 2400.Јас испитувам и др работи и затоа ми е малку поскапо и си фатив врски на Ендокринологија зошто не е еднаш да одиш приватно јас одев на 3 мес и многу пари е тоа.Ти имаш проблем со тироидната/
     
  18. At.ena

    At.ena Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    32
    Имам проблем со тироидната ама за неа одам на Патофизиологија во Државна, сакам да одам кај ендокринолог да ги проверам хормоните што влијаат за влакнетост по телото(незнам кои се :) ) и затоа сакам кај некој добар ендокринолог, Каранфилски сум го слушала дека е добар за тироидна доктор, но незнам дали е и за други хормони. :)
     
  19. sencence

    sencence Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Незнам што имаш Хипо или Хипертиреоза што пиеш јас имам Хипотиреоза односно Хашимото и пијам Еутирокс. Ако ти е проблем ТСХ тој е поврзан со пролактинот и тој дава зголемена влакнатост,исцедок од градите ,изостанок на менструација и др.Сите хормони се по 700 ден.На патофиза не направи хормонален статус?
     
  20. At.ena

    At.ena Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    32
    Прво имав зголемено лачење не знам дали е хипо или хипер(отсекогаш ги мешав :) ) се оперирав и сега имам намалено лачење и ги пијам истите што ги пиеш и ти,на Патофизиологија ги проверуваат хормоните само што се поврзани со тироидната жлезда, затоа сакав консултација со ендокринолог да не треба и некој друг хормон.