ТЕМА: Kрварење

Мислење 17 Окт 2010, 19:37

Вчера многу се уплашив кога видов крв пред мокренје ,а имав добиено пред 10 дена,од што може да биде дали зане некој нека ми помогне многу ми е страв,а одамна имам некој болки во десниот бубрег бев на лекар ми рекоја некој застој во 4 чашка ми дадоја некој апчинја пиев и увин чај,па дали може е од тоа или неззз што да правам што се не помислив дека ми е,нека ми каже некој ако знае од што се мозе да има крваренје :( :( :( :( :( :(
Аватар на корисникот
mackice

Сино цветче
 
102
Мислења: 237
Зачленет: 31 Авг 2010, 23:00

Мислење 17 Окт 2010, 20:00

Една замерка не е крварејне туку крварење.
Не знам што ќе биде, никој тука не може да нагаѓа тоа само на доктор повторен преглед и ќе знаеш.Можеда е од бубрезите може да е од јајници...Се надевам не е ништо лошо.
Аватар на корисникот
julie77

Црвено цветче
 
102618437
Мислења: 5320
Зачленет: 02 Фев 2010, 15:31
Локација: Special land
Слика

Мислење 17 Окт 2010, 20:04

Ако во урината има крв,не е од јајници,туку ти е од бубрегот.
Обично застој има од камен во бубрег или песок,па кога се поместуваат,буквално ги гребат бубрезите или мочниот меур и крварат,па има и во урината.
Ќе си одиш пак на лекар,нека ти направат ехо да ти кажат за што точно се работи и не го оставај така.Бубрезите се многу важен орган.
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223702826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 17 Окт 2010, 20:07

се согласувам со лилит оди на лекар и не си играј со здравјето ... не се паничи ... ств е глупаво што никаков друг совет за утеха не можеме тука да ти дадеме ама мораш да отидеш на лекар и да се средиш ... да видиш што е проблемот ... со бубрезите ни со јаниците не си играј ... се надевам не е нешто страшно . :*

едит... џули не мислеше ништо лошо сфаќам дека си повредена и нервозна ради ситуацијата ... ама мораш да се смириш .
Аватар на корисникот
teddybear

Жолто цветче
 
1029413605
Мислења: 2681
Зачленет: 28 Дек 2009, 13:51
Локација: Somewhere over the rainbow, where troubles melt like lemon drops ...

Мислење 17 Окт 2010, 20:13

јас си помислив сеешто дека ми е,дека сум болна од нешто на зенските органи ,ама сега сватив не мора да значи може да е од бубрезите,утре одам на ехо фала вии
претходниот пат кога бев на ехо,ми кажаја застој дека имам во 4 чашка во бубрегот и ми дадоја лидаприм апчиња и увин чај да пијам ,али мене многу му гат од тој чај не можам во уста да го ставам ;(
Аватар на корисникот
mackice

Сино цветче
 
102
Мислења: 237
Зачленет: 31 Авг 2010, 23:00

Мислење 17 Окт 2010, 20:30

Мачкице, смири се малку, Џули најдобронамерно ти го кажа тоа. Нема потреба од нервозни коментари.

Би ти советувала да одиш на лекар под итно, јас имав ваков сличен проблем и открија дека имам воспаление на бубрегот кое за среќа брзо помина со помош на антибиотици. Ама јас имав и температура, не знам дали имаш и ти?! Што значи кај тебе може да е друг проблемот. Сепак би отишла на лекар на твое место. Не се плаши можеби не е ништо сериозно. Само храбро и ќе биде во ред ;)
Аватар на корисникот
Phyramide

Жолто цветче
 
144869357
Мислења: 3009
Зачленет: 12 Јул 2010, 08:54
Локација: Сегде само не тука
Those of you who think you know everything, are annoying to those of us who do.

"Je suis l'as trèfle qui pique ton cœur."
"Je suis passé pour être présent dans ton futur."
MC Solaar

Мислење 17 Окт 2010, 20:34

Не сум воопшто нервозна за јулие,туку и укажав за друг пат да не наоѓа ситни замерки пошто се дешава секој да направи грешка ,јас не приметив воопшто дека има грешка зошто си мислам на проблемов што го имам а не на замерките за буква
Аватар на корисникот
mackice

Сино цветче
 
102
Мислења: 237
Зачленет: 31 Авг 2010, 23:00

Мислење 17 Окт 2010, 20:42

Не сум сигурна,ама мислам дека имаше тема крв во урината,побарајте ја.
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223702826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 17 Окт 2010, 20:52

најверојатно е од бубрегот ,али ќе видиме утре ;(
Аватар на корисникот
mackice

Сино цветче
 
102
Мислења: 237
Зачленет: 31 Авг 2010, 23:00

Мислење 18 Окт 2010, 18:10

Бев на ехо немам ништо бубрезите ми се како солза чисти ми рекоја , :angel:
може да е од некоја бактерија или прелада ама утре одам крв да испитам и мокрача се надевам дека ќе бидат позитивни резултатите :rofl:
Аватар на корисникот
mackice

Сино цветче
 
102
Мислења: 237
Зачленет: 31 Авг 2010, 23:00

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: fatamorgana123, ivanak и 32 гости