ТЕМА: Тврда столица

Мислење 06 Мај 2011, 16:13

Овој пат ни тиква, ни пониква, ни никаква не ми помогна. |(
Него, зедов зелен чај да си се напијам рутински, му ставив една лажица рицино (од маслото за коса што го користам :wasntme: ) и очекувам резултати за 2 часа најдоцна. :!:
Нека помогне, па ако треба список на вратата од вц-то ке закачам за посакуван редослед на посетители. :wasntme:
Аватар на корисникот
Marilyn-Monroe

Жолто цветче
 
57694510
Мислења: 1806
Зачленет: 24 Дек 2010, 23:32
Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.
-----------------Eleanor Roosevelt.

Мислење 20 Мај 2011, 15:42

Ах таа тврда столица имам само 14 години и од секогаш се справувам со овај проблем а што ќе биде понатаму со текот на годините само госпот знае,бев 100000 пати на лекар и велат таков ти е организмот и тоа е сега ми рекоа Билакс апчината да ги земам бидеќи немам отидено во wc 1 месец вчера се напив и сабајле пола саат во wc останав :P
Аватар на корисникот
angel4e121

Зелено цветче
 
281632
Мислења: 687
Зачленет: 06 Авг 2010, 13:50
Локација: español (:
╔═╗╔═╗╔═══╗╔═══╗╔═══╗╔═══╗╔═══╗╔═╗─╔╗╔══╗╔═══╗
║║╚╝║║║╔═╗║║╔═╗║║╔══╝╚╗╔╗║║╔═╗║║║╚╗║║╚╣╠╝║╔═╗║
║╔╗╔╗║║║─║║║║─╚╝║╚══╗─║║║║║║─║║║╔╗╚╝║─║║─║║─║║
║║║║║║║╚═╝║║║─╔╗║╔══╝─║║║║║║─║║║║╚╗║║─║║─║╚═╝║ ║║║║║║║╔═╗║║╚═╝║║╚══╗╔╝╚╝║║╚═╝║║║─║║║╔╣╠╗║╔═╗║

Мислење 20 Мај 2011, 16:02

Нес-кафе помага, и избегнувај газирани пијалоци и банани. :)
Аватар на корисникот
creshicka

Жолто цветче
 
51162791
Мислења: 2071
Зачленет: 29 Мар 2011, 23:19
Локација: На Јупитер, на едно дрво.
Should I give up, or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere?

Мислење 29 Јун 2011, 14:43

Сакам да ве прашам за апчињата Билкас дали можат да се земат на слободно,дали треба консултација со доктор дали има шанси да се здебелиш од нив т.е дали создаваат зголемен апетит
Аватар на корисникот
lattie

Сино цветче
 
11039
Мислења: 416
Зачленет: 28 Јун 2011, 15:04
Локација: *Во светот на неонсите бои*
Што и да си, биди добар во тоа !

Мислење 29 Јун 2011, 15:09

lattie напиша:Ако има ваква тема слободно заклучете ја сакам да ве прашам за апчињата Билкас дали можат да се земат на слободно,дали треба консултација со доктор дали има шанси да се здебелиш од нив т.е дали создаваат зголемен апетит

Не знам за апчињата,ама ти препорачувам да пробаш на природна база некој лек за тврда столица.
Мене лично ретко ми се случува да имам тврда столица,ама кога ќе дојде до тоа не размислувам воопшто.
Една чаша млака вода и 1-2 мали лажички мед растворени во водата .Ова го пијам наеднаш и после 2-3 мин.трчам во вц.Пробај,нема што да изгубиш.
Аватар на корисникот
stetoskop

Зелено цветче
 
1484919
Мислења: 662
Зачленет: 11 Мај 2011, 14:31

Мислење 30 Јун 2011, 14:40

lattie напиша:Сакам да ве прашам за апчињата Билкас дали можат да се земат на слободно,дали треба консултација со доктор дали има шанси да се здебелиш од нив т.е дали создаваат зголемен апетит

На другарка ми имаше ефект се додека не се направи зависна од нив и потоа реши да со исхрана ја регулира столицата. Инаку да, можеш слободно да ги земеш без лекарски рецепт
Аватар на корисникот
slavica999

Жолто цветче
 
34642157
Мислења: 3692
Зачленет: 27 Дек 2009, 00:31

Мислење 03 Јул 2011, 11:06

За појадок овесни снегулки со јогурт и ленено семе. Откако почнав да го појадувам тоа неколку дена по ред, со шољава сме станати БФФ :D
Аватар на корисникот
Lady.Rose

Сино цветче
 
4510
Мислења: 134
Зачленет: 12 Апр 2011, 14:12
I am here so what are your other two wishes?

Мислење 03 Јул 2011, 11:11

Земи ајвар, пиј јогур, црни сливи , млеко, тиква, ако не помага ништо побарај помош од лекар :))
Аватар на корисникот
loly89

Сино цветче
 
7241
Мислења: 206
Зачленет: 29 Јун 2011, 10:28
Локација: надвор од мислите
Згапчи го денот ! ;)

Мислење 28 Окт 2011, 14:56

lolyta777 напиша:компот од сливи...помага..не се зезам.

А сушени сливи, варени помагаат? :)
Скриен текст: покажи
И ако знае некој да ми каже како да ги сварам :$
Аватар на корисникот
INSIDIOUS

Зелено цветче
 
499385
Мислења: 705
Зачленет: 19 Јул 2011, 21:56
Локација: На петата Авенија.

Мислење 28 Окт 2011, 16:19

alkalaks е најдоброто решение барем за мене . тоа е чај појма немам од кој производител е ама го има скоро секаде . за 6 или 7 часа се оди во њц без утка :rofl: :rofl: :rofl:
сливите сончогледот маслото за јадење и што уште не мене не ми помагаат . немам проблем редовен но кога го имам го имам еднаш дури 2 недели не бев одена дури и да неверува човек .
има и апчиња чоколатца и карамели за оваа намена :D но само карамелите се добри и се разбира се поздрави од апчињата
ај со лесно нека ви е :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар на корисникот
A.d.e.l.a

Сино цветче
 
9313
Мислења: 377
Зачленет: 22 Јун 2011, 19:45

Врати се на Здравствени проблеми

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: pili и 10 гости