1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинални инфекции!?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zizi.lady, 3 декември 2009.

  1. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    treba da se poseti ginekolog a ne da se ostava samo od sebe da pomine,zasto neznaes vo sto moze da se razvie,podobro da se spreci otkolku da se leci..
     
  2. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    pojdi na ginekolog i pisi ni sto napravi pozz So sREKa... ;)
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Женски јас денес бев на гинеколог и за среќа не е ништо сериозно, ме прегледа и како што и претпоставувавме е од незаштитен однос, и како што кажа елена99 се воспалило местото бидејки сум практикувала односи и после појавувањето на инфекцијата.Ми препиша вагиналетки Кансен и маст Хидроциклин бидејки овие денови треба да добијам и гинекологот кажа дека од крвта уште повеќе е можно да ми се воспали.И некое време да немам односи, додека не помине целосно.
    ради и еленапфп дали вие бевте на гинеколог и што ви кажаа ?
     
  4. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    :lol: Иако никој не ме прашува јас да си кажам да им е од корист и на другите со слични проблеми, еве веќе два дена како се мачкам со Хидроциклин маста и црвенилото речиси се повлече, немам ниту болки ниту ме чеша, фала богу бидејќи неподносливо беше! поздрав
     
  5. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Ne ne bev jas na ginekoloG :worried: imam 18 ama vo moevo smejstvo ne opravduvaat odnosi so decko ako ne ti e maz :( mene mi e prv mn se sakame i ete se sluci :( .. i sega znam deka ako imas seksualni odnosi treba da posetuvas redovno ginekolog ama jas nemam hrabrost :( da i kazam majka mi zosto sigurno ke mi trebaat pari :?
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    pa ne moras da i kazes na majka ti, i ne mora da gi napravis site pregledi odednas,potrudi se i soberi si pari,zdravjeto e najbtino
     
    На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    На гинеколог одат и девојки кои немале секс, ако посетиш гинеколог не значи дека си сексуално активна. Користењето на тоалетот во школи или на факултет( а знаеме какви се), бањањето во базен, пробувањето на алишта по продавници може да ти предизвикаат иритации, црвенило, чешање.
     
  8. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Па еленапфп не мора мајка ти да знае дека си била на гинеколог ( освен ако има навика да ти буричка по здравсвената книшка ). Нема да ти требаат многу пари за гинеколошки преглед, што можеш и да ги собереш за кратко време, ќе си скратиш од доручекот во школо, од парите што ти ги даваат за излегување на пр. Најважно е твоето здравје, пред се.
     
  9. Сакам да знам,е организација за се во врска со бремениста,дури и имаат бесплатен гинеколог.И можеш да ги добиеш сите информации кои те интересираат.Се наоѓа спроти државна болница,главниот влез преку улицата има како трафики и мн напикано,се оди доле по скалички.Прашај, закажи elenapfp
     
  10. да се поправам бременост и сексулани односи,инфекции се на едно место :D
     
  11. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2


    Za zal ne sum od SK :?
     
  12. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ве молам за помош. Ми се има случено неколку пати: на вагината ми се појавува нешто како мозолче едно, до 2 максимум и си стои така не ме чеша, не ме боли, ништо и за 3-4 дена си поминува само. Не ми се прави редовно незнам можеби еднаш на 5 месеци ама незнам што е ни како да го опишам. Некој да не знае што е работава? :)
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ти е инфекција од кандида, и на сестра ми и излезе така како мозолче , ама малку личеше и како кожичка, што знам како да го опишам :^) Беше на гинеколог и освен кандида ништо друго немаше. И препиша вагиналети и маст, и и помина.
     
  14. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Мене само ми поминува брзо што ми е чудно и не се појавува често... Да не знаеш од што се појавува?
     
  15. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Најдобро е да одиш на гинаколог, јас зборам лаички, од сестра ми што знам. Може е истото, а може и не е. Најдобро е да посетиш гинеколог, сепак со репродуктивните органи нема шала.
     
  16. Magdi

    Magdi Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Sinojka za prv pat staviv vaginaleta i sabajlevo vidov deka cela e istecena ?? sto sum zgresila?? so aplikator ja staviv ??? hhheeelllllppppp :sweat:
     
  17. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    треба да ја бутнеш најдлабоко што можеш, а кога ставаш вагиналети, носи еднодневни влошки и менувај ги почесто, нормално е да се раствори и вишокот излегува ;)
     
  18. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Инфекција?

    Имам еден проблем и искрено барам да ми одговори некој доколку знае за што се работи... И извинете али ваква тема не видов, а и не бев сигурна каков нслов да ставам :^)
    Имам бело прање понекогаш, денес приметив на хартијата една бела топка од повеќе партали...
    Збунета сум незнам дали се работи за некоја инфекција или слично. Ве молам помогнете кој знае или имал некое слично искуство :(
     
  19. girl17

    girl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    JAS GO IMAM OVOJ PROBLEM BOLKA PRI SEKSUALEN ODNOS I PECENJE NE PRIJATNO SE CUSTVUVAM I NEUGODNO VO STO E PROBLEMOT POZZZ
     
  20. bile-blondy

    bile-blondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Вагинални болести

    zdravo na site,sekoja pomos sovet znaenje... bi mi bilo dobredojdeno.
    Vaka pred izvesno od kako mi zavrsi menstruacijata mi se pojavija kako akni odnadvor i vnatre vo vaginata no nemav nikakva bolka,a najprvin mu se pojavi na decko mi slicno kako i na mene no kaj mene bese premnogu.E sega sekoj den se poveke imam bolka,pecenje vospalenie,ne mozam da pojdam na ginekolog bidejki ni samata ne mozam da se pipnam pa drug ne mozam da zamislam, bidejki ogromna e bolkata i mi teci nesto kako zoltenikav iscedok so neprijaten miris.Se plasam sto moze da mi bidi bidejki cekam sega malku da mi se smiri infekcijata pa da pojdam na ginekolog,dosega nikogas mi se nema sluceno ova redovno odam na ginekolog seksualno sum aktivna samo so decko i stvarno veke ne znam sto da mislam pocnav da sumnjam deka mozebi mi e od nego bidejki nego mu se pojavi najprvin.Za sto stanuva zbor ako znae nekoj neka mi pisi