Неодамнешна активност на Ana.Jones

 1. Ana.Jones одговори во темата Породилни приказни.

  Кај мене беше активно до крај. Би ти препорачала да си појдеш на гинеколог и да си бидеш раат. Не е дека на крај имаат намалени движења,...

  18 август 2019 во 23:05
 2. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на Turna во темата Породилни приказни.

  Здраво.. Ајде и мојата приказна додека спие крофнава и истовремено си кенка :lol:, 19 јуни среда ( две недели пред термин) . Чистам дома...

  18 август 2019 во 16:50
 3. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на marchi-cool во темата Породилни приказни.

  Јас додека имам време,а знам дека во наредните 5 години ќе немам :rofl: да си ја раскажам својата втора приказна:lol: Малку збунувачки ме...

  18 август 2019 во 12:00
 4. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на Septemvri во темата Породилни приказни.

  Додека ми е тазе и јас да ви раскажам. 16.08 Околу 18ч.почна некое мало крварење, се јавив на лекар ЦТГ нема болка, отворена ич. Истиот...

  18 август 2019 во 11:58
 5. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на EvieBabe во темата Породилни приказни.

  Душа бе, те измалтретирале непотребно, а ти пак со најубави зборови презадоволна од сите во Чаир :) Мислам дека не смееле да те остават...

  18 август 2019 во 11:54
 6. Ana.Jones одговори во темата Породилни приказни.

  Додека спие до мене бебе, го гледам и милина на душава ми е. Термин 29.05. Редовни прегледи и цтг на 2 дена во Чаир. На 2ри јуни се...

  18 август 2019 во 01:09
 7. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на cinderella5 во темата Породилни приказни.

  Ајде мојата породилна приказна. Четврток со поминат термин 4 дена ме задржуваат во болница, бебе цел месец не напредува. Ми викаат сабајле...

  17 август 2019 во 23:34
 8. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на tetoviranta во темата Породилни приказни.

  Пред да си ја раскажам мојата породилна приказна еден мал дисклејмер: Јас имам таква среќа секогаш да ми се случуваат ретки компликации, и...

  17 август 2019 во 23:19
 9. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на karak во темата Децата и градинките.

  Kade ti e najbliskata gradinka ke pomines po potrebni dokumenti. Se ke ti objasnat i nema da ima nikakov problem. Realno ako ti gori pod...

  15 август 2019 во 23:52
 10. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на TeddyGrey во темата Децата и градинките.

  Па ја од Ѓорче за Ѓорче не можев(м) да ја запишам. Не па за друга општина. Многу е гужва во сите градинки во Ѓорче. Мене ми е запишана во...

  15 август 2019 во 15:18
 11. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на JoyJoy во темата Децата и градинките.

  Градинките во Карпош и Тафталиџе се друга општина (Карпош) од оние во Хром и Ѓорче (оштина Ѓорче). По Карпош ти се и градинки во Влае кои...

  15 август 2019 во 13:27
 12. Ana.Jones одговори во темата Децата и градинките.

  Фала ти многу за одговорот. Која е централна градинка? Онаа кај Крофните од Хром? Ако е таа, супер, тука и живеам.

  15 август 2019 во 13:24
 13. На Ana.Jones му/ѝ се допадна мислење на AngelOfArh во темата Децата и градинките.

  Сите градинки во Ѓорче имаај јасли освен онаа кај Димитар Беровски школото во Ѓорче. Мораш веднаш да го ставиш на список, вторник и...

  15 август 2019 во 13:23
 14. Ana.Jones одговори во темата Децата и градинките.

  Женски, да ве прашам, имам бебе 2 ипол месеца, и размислувам за градинка после 9ти месец (може ќе земам 3 месеца неплатен одмор), знаете ли...

  15 август 2019 во 12:59