Неодамнешна активност на andrejko82

 1. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на referentka во темата Ние околу и преку 40 години....

  Оние луѓе кои после "здраво" одма ти влагаат со некоја замерка "што си ослабела ма волку????" со тон ко да си ги навредила и треба сеа да...

  27 септември 2020 во 00:03
 2. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на referentka во темата Ние околу и преку 40 години....

  Јас денес се подновив за на нозе. Купив два пара чевли. Есенски, ама ниски, за кога ќе морам да одам по институции да ги носам иските а...

  27 септември 2020 во 00:03
 3. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Bubce38 во темата Ние околу и преку 40 години....

  Многу се улегнав. Морам нешто да чепнам . Не можам само да лежам. Инаку воопшто не ми пречи чуравата. Плус , знаеш колкава ни е буријата?...

  27 септември 2020 во 00:02
 4. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Sexybaby86 во темата Ние околу и преку 40 години....

  Ќе ги биде кифлите, нарасна тестото, веќе се печат :inlove: [SPOILER] Сите спијат по дома инаку, само јас брлавеам и си отварам работа, еве...

  4F63A900-BB0A-43F3-B9F6-817F4154A473.jpeg 27 септември 2020 во 00:02
 5. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на bittersweet во темата Ние околу и преку 40 години....

  Ола лејдис енд џентлемен.:hai::hai::hai: @Alishan30 нека ви е здрава и жива принцезата.:l::hug: [ATTACH] @LadyC @senjorita-v среќен...

  4F839B14-CDE5-4A3E-8408-D805D27A383E.jpeg 27 септември 2020 во 00:01
 6. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Feminka22 во темата Куќа или стан?.

  И едното и другото си имаат своја предност и маана. До лани зимото, 18 цели години живеев во куќа со двор.После тоа се преселивме во стан...

  25 септември 2020 во 14:19
 7. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Bubce38 во темата Ние околу и преку 40 години....

  https://www.neptun.mk/categories/APARATI_ZA_LEB/TEFAL-PF-210138 Не е бучен Ќе видиме што леб ќе излезе. Има 12 рецепти, јас сега француски...

  25 септември 2020 во 14:04
 8. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на mal.ecka во темата Ние околу и преку 40 години....

  Зеленкото го зеде? Исто имаме:inlove: Ти реков големи се моделите,мене С ми е големко,ама немаше помало. Термин за вторник,пратете...

  25 септември 2020 во 14:01
 9. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Mantub во темата Ние околу и преку 40 години....

  Внуци не сакам да чувам и нема да чувам кога ќе се пензионирам и не се ни извинувам (fingers) Гледање деца сега, а на стари години ќе си...

  25 септември 2020 во 13:32
 10. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на mode-kristina во темата Причини за рано стапување во брак.

  Еве јас имам 21 година и се' уште сум невина. Не мислам дека сум подобра од другите, а уште помалку светица. Дечко уште немам фатено. Ако...

  25 септември 2020 во 13:29
 11. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на bittersweet во темата Причини за рано стапување во брак.

  Македонскиот јазик ми е учен дома од моите, мислам дека сосема солидно го зборувам, пишувам и читам, англискиот е јазикот на мојата држава,...

  25 септември 2020 во 13:28
 12. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Mantub во темата Причини за рано стапување во брак.

  Ааааа втор Курва Само витали сакам да го прашам дали знае дека постои оперативен зафат за часни сестри со кој може да се врати хименот и...

  25 септември 2020 во 13:27
 13. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Sesil во темата Ние околу и преку 40 години....

  Не. Точно знам кај треба да бидам во главните званици, кај е сеедно дали ќе отидам и кај нема да сум поканета. Кај брат/сестра се знае,...

  25 септември 2020 во 13:27
 14. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на vitamina во темата Ние околу и преку 40 години....

  Од прилика знам што ти се дешава :D ама се поминува, за неколку недели ќе пишуваш овде и ќе читаш не се секирај воопшто. Каша попара ти е...

  25 септември 2020 во 13:27
 15. На andrejko82 му/ѝ се допадна мислење на Alishan30 во темата Ние околу и преку 40 години....

  Маменцето ми се расплака, во друг живот може и ќе ве прочитам;( :whew: (highfive) Фала ви за се, на ситеее. Неможам ни да се заблагодарам...

  25 септември 2020 во 13:26