Captain-Omni
Се зачлени на:
2 септември 2013
Пораки:
662
Допаѓања:
5.221
Поени од трофеи:
346
  1. Lady Phoenix
   Lady Phoenix
   Капетане, Капетане, какво е денес морето?

   Арно ти текна да се појавиш. Фалеше на форумов. :)
   1. На Marossa и Captain-Omni им се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Како пауза за гориво и рум во Тахити. Толку ми е појавувањето. :)
    11 декември 2016
  2. Cka
   Cka
   Dobredojde nazad :)
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Арно ве најдоФ :)
    10 јуни 2016
  3. Madam-A
   Madam-A
   Мaчoр, пoминa фебруaр, у реду е... КАДЕ СИ?!

   Твoјa М, (штo пoмисли нa тебе у петoк нaвечер, пa сеa ти види).
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Види ги претходните коментари...
   3. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Пиши сега дека нема, да знаат сите дека е констатирано. :)
    1 април 2016
   4. Madam-A
    Madam-A
    У прaвo си, не зa другo, ќе ни гo нaселaт oстрoвoв и ништo oд бизнисот...

    луѓе, НЕМА живoт нaдвoр oд тукa, НЕМА.
    Н Е М А!
    2 април 2016
   5. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Значи НЕМА! Go back, we don`t need you here and there`s nothing to see here!!! :)
    4 април 2016
  4. Sanjichka007
   Sanjichka007
   Кај си ти??? :)))
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Кацити? :)
    9 февруари 2016
   3. Sanjichka007
    Sanjichka007
    Видиш нејќев да се лигавам, ама ме провоцираш сеа. :D
    9 февруари 2016
   4. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Haha, hit me with your best shot! :)
    10 февруари 2016
  5. Lady Phoenix
   Lady Phoenix
   Капетане, Капетане, какво е денес морето? Кај те снема последниов период? ☺
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Немирно море бара капетанот да ја преземе контролата врз кормилото. Тоа бара посветеност. :)
    3 февруари 2016
   3. Lady Phoenix
    Lady Phoenix
    Логично. Тогаш, што поскоро ти посакувам мирно море. Да искулира малку Капетанот.
    3 февруари 2016
   4. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Данке мајне леди Феникс. :)
    3 февруари 2016
  6. Madam-A
   Madam-A
   Го гледав Спотлајт. Интересна тематика. Ми се свиѓаат мене теми каде е обработувана бруталноста на Црквата како институција. Сеа собирам сили за Биг Шорт.
   Него, со две допирни точки, а оф д рекорд, да прашам, дали си ја гледал серијата Реј Донован?
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Никад. Не сум голем фан на серии, бараат премногу време и посветеност, а јас не можам да си приуштам такво нешто. :)
    3 февруари 2016
  7. Lady Phoenix
   Lady Phoenix
   Капетане, фала за убавите зборови. Многу си убедлив, само да ти кажам. :P
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Убедлив? :)
    14 јануари 2016
   3. Lady Phoenix
    Lady Phoenix
    Да бре. Иако нема да го сменам, зашто вчера кога пробував не изгледаше убаво, многу ми ја крати сликата, сепак знаеш како да срочиш реченица, да му изласкаш на човек и да го убедиш дека и најпокаканата работа е убава. :D
    14 јануари 2016
   4. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Аха... сега ми е појасно. :) Мило ми е што сум направил да се чувствуваш убаво. Не излажав, значи со право се осеќаш убаво. :)
    14 јануари 2016
  8. Madam-A
   Madam-A
   Мaчoр, пaк јaс. Имам дa пријaвaм нештo....
   Изгрејсoнцетo си гo ставив нa бекгрaунд. Мoлим лепo =)

   Чaдoт ми дaвa пoсебен шмек.
   Well done ;-)

   Дoбрa ти нoќ.
   Имaј убaв ден утре.

   Твoјa М, :-*
   1. На Lady Phoenix и Captain-Omni им се допаѓа ова.
   2. Види ги претходните коментари...
   3. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Малце чуден излезе, ама ај. Не ме бива за монитрање мачори, мачки ми се специјалност. :) Ама само у Фотошоп :(
    http://oi63.tinypic.com/ibj4vc.jpg
    13 јануари 2016
   4. Madam-A
    Madam-A
    Ич не е чуден. Баш е топ. Сега си го симнав и ќе си ја ставам оваа на позадина.
    Махер си, не ми глуми скромноча тука, моеше комотно да не прелажеш сите и да ја поставеше ваква сликава.
    :D
    13 јануари 2016
   5. Madam-A
    Madam-A
    13 јануари 2016
  9. Madam-A
   Madam-A
   Среќнa нoвa гoдинa Мaчoр!
   Среќa, пaри, успех, здрaвје, љубoви, сексoви, пршутoви... штo више тo бoље ;-)

   Се нaјдoбрo.
   Твoјa М, :-*
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Фала фала, среќна нова и тебе Мадам. Сето тоа веќе наведено, плус виножита што се протегаат од дневна до спална да имаш. :)
    3 јануари 2016
  10. Elissa
   Elissa
   Иначе каде за нова година???

   Жолта дуња зелен бор
   брзо чекам одговор
   :)))))))

   ...сигурно и брачедот чека @Adina
   1. На Captain-Omni и Adina им се допаѓа ова.
   2. Види ги претходните коментари...
   3. Adina
    Adina
    se osetiv dzoa poshtar...samo namesto pisma nosam pozdravi i cestitki :D
    29 декември 2015
   4. Elissa
    Elissa
    uste nagradi da pocnis da delis
    ako ne od mk ke se selis
    paketce za sekogo da ima
    za da bideme posrekni vo zima...
    29 декември 2015
   5. Adina
    Adina
    Zar na lazen Dede Mraz ti licam
    pa pokloni vo plik godinava ke delam
    nekjam nikomu negovoto da go zemam
    pa posle so tugjo cela godina da setam.. :P
    Paketce za site sekako ke imat
    tie od vlada do utre nek se ljutat
    ja sakam da usrekjvam lugje
    ne mi e gajle za dravniot budzet... :D
    29 декември 2015
  11. Summerlover
   Summerlover
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Ееее така, тоа е добар почеток, уште смајли и сонценце и таман сме. :)
    18 декември 2015
  12. Sanjichka007
   Sanjichka007
   Море ексик Омни шо јас те разбирам кога другите не не разбираат, еве и понеделников пијандурски ми започна и заврши. :D

   Те гушкам. :)
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Нормално, човек мора добро да се напие за да може да изгура до крајот на неделата. :)
    15 декември 2015
   3. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Добро да се напие во понеделник, нели. :)
    15 декември 2015
  13. 1209
   1209
   Kaпетане κај си ти?Добив желба да те поздρавам ваκа на пρофил поштено :D Аρен?
   1. На buba4e89 и Captain-Omni им се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Арен, жив здрав... :) Малку поспан, ама кафе и рум и све е средено. Ти?
    13 ноември 2015
   3. 1209
    1209
    Таκа, таκа, не обожавам јас ρум, ама штом за тебе фунκциониρа неκа ти е наздρавје.И јас аρна, се теρа неκаκо :)
    13 ноември 2015
  14. Kukla994
   Kukla994
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Фала Кукла. :) Убав викенд имај и не претерувај со сокчето, ќе те фати. :P
    13 ноември 2015
   3. Kukla994
    Kukla994
    Fala fala, e da, ke vnimavam da ne preteram :p
    13 ноември 2015
  15. Madam-A
   Madam-A
   Мaчoр, јaс не знaм дa ги кoпирaм мислењaтa aмa дoјдoв зa дa ти гo пoфaлaм денешнoтo вo сдк.
   Мнoгу те сaкaм кoгa вербaлнo шaмaрaш. =}

   Твoјa М,
   *смaјли штo стaвa кaрмин и ти прaќa пoљубaц*
   1. На 1209 и Captain-Omni им се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    :Со гласот од топ шоп: - И НЕ САМО ВЕРБАЛНО! :)
    27 октомври 2015
   3. Madam-A
    Madam-A
    Гледaм си ми гo дoлoвил муaбетoт декa и тoa не е се, oд кaј мене нa прoфил :-)
    27 октомври 2015
   4. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Игзекли. :) Истиот глас.
    28 октомври 2015
  16. Elissa
   Elissa
   Капетане ептен пари ќе спечалиш па ќе треба на Hawai да не носиш.
   1. На Captain-Omni и Adina им се допаѓа ова.
  17. Madam-A
   Madam-A
   :
   :-*

   жив?
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    И здрав. Со обавези, ама присутен. Ме нема некаде? :P
    8 мај 2015
   3. Madam-A
    Madam-A
    тoa е битнo, дa не те мислaм.

    п.с. Не ме влечи зa јазик дa пoчнaм дa збoрaм кaде требa дa те имa :)
    9 мај 2015
   4. Captain-Omni
  18. Summerlover
   1. На Viktorijaaa5 и Captain-Omni им се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Издржи Самерка, уште малце и ќе дојде нашето време. :)
    3 април 2015
   3. Summerlover
    Summerlover
    Уште малку остана од казната :D xo
    3 април 2015
  19. Madam-A
   Madam-A
   и ти ли скитaше? :-)
   1. На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Види ги претходните коментари...
   3. Madam-A
    Madam-A
    ти му ја живееш ;)
    ..него, потенцијално дружељубиво место што зборевме пред некое време е Брик. Не така домашно да ти згрее душа ама може да пројде :)
    Нели ти кажав дека ќе се вдадам во патрола, па чисто да споделам дека упецав фин впечаток таму ;-)
    Ќе бидеш апдејтуван со нови информации ако најдам уште нешто B-)
    2 април 2015
   4. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Брик, ако е на кеј кај Стадион, Брик бар, го проверив, убаво е, ама некако ми е многу далеку од „домашно“ :)
    Три маси околу мене беа некои фаци, елита, а на такви места мора да пазиш како мрдаш, дали шишката ти се разлетала, дали сум искомбинирал гаќи со кравата... шо знам, поише сакам бар со шанк кај што публика не те приметуе. :)
    Ипак, keep me posted... ;)
    2 април 2015
   5. Madam-A
    Madam-A
    се рaзбирaме штo се бaрa ;-)
    aмa мнoгу е битнo и дa нaчекaш сooдветен buddy нa сменa :)
    ...aјде aјде, ќе гo нaјдеме светoтo местo.

    stay tuned...
    a вo меѓувреме aкo ти нaлетaш нa нештo, прaти aбер :-)

    Имaј убaв ден мaчoр :-*
    4 април 2015
  20. Summerlover
   1. На Adina и Captain-Omni им се допаѓа ова.
   2. Captain-Omni
    Captain-Omni
    :Икончето-со-сонцето-што-се-смее-и-се-врти:
    16 март 2015
 • Се вчитува...
 • Се вчитува...
 • Потпис

  Okay, let`s see...