dm drogerie markt
Последна активност:
4 декември 2015
Се зачлени на:
6 ноември 2014
Пораки:
294
Допаѓања:
3.474
Поени од трофеи:
106
Веб сајт:
Локација:
Скопје

dm drogerie markt

Истакнат член, од Скопје

Верификуван профил
Последна посета на dm drogerie markt:
4 декември 2015
  1. Triksy27
   Triksy27
  2. IloveScience
   IloveScience
   Здраво :),

   Сега пред неколку дена ги донесовте новите производи на Catrice односно Velvet matt lip cream. Од тие постои најсветла нијанса 010 Midnude season но во ДМ донесени се само од 030 па натака нијансите. Дали ќе ја добиете таа нијанса?

   Поздрав!
   1. IloveScience
    IloveScience
    Исто така, дали ке добиете повторно и за колку време пак од Essence matt matt matt lipglosс нијанса 02 ?
    7 ноември 2016
  3. hunter26
   hunter26
  4. sadgirl21
   sadgirl21
   ДМ, сакам да прашам дали во Германија, во вашите продавници, ги имате производите на Викторија Сикрет, поконкретно спрејовите за тело? :) Благодарам однапред!
   1. dm drogerie markt
    dm drogerie markt
    Од она што можевме да провериме dm Германија ги нема производите на Victoria Secret во својот асортиман.
    Убав ден
    15 мај 2015
  5. IloveScience
   IloveScience
   Во последно време кога имам потреба од нешто избегнувам да идам таму заради такви непријатни ситуации и не сакам да е така. Според мене тоа е единствениот голем минус. Не сум единствена со ваков став.
   1. На dotcom му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IloveScience
   IloveScience
   зошто ми е омилена продавница и обожавам да минувам време таму ама обезбедувањето прави да се чувствувам многу непријатно со неубавото однесување и постојаното контролирање. Многу пати сум купила погрешна нијанса на нешто од брзање за да не се чувствувам толку нагледнувано и непријатно во нивно присуство.
   1. На dotcom и Quuen им се допаѓа ова.
  7. IloveScience
   IloveScience
   Морам ова да го напишам, се работи во врска со обезбедувањето во DM. Разбирам дека имате загуби со тестерите на производите и дека обезбедувањето е поставено за да контролира кражби и слично но, јас идам да се релаксирам и да си разгледувам на раат
   1. На dotcom, Quuen и molikaMk им се допаѓа ова.
  8. fairy90
   fairy90
   Mene me interesira zoshto go nema lakot za nokti s.he. vo dm vo Germanija potocno vo Ingolstadt.Bev i vo dvete prodavnici i ne gi najdov?
  9. snegce
   snegce
   Дали планирате да отворите ДМ во Штип? Би сакале и тука еден ДМ маркет :)
  10. IloveScience
   IloveScience
   Здраво :) Ме интересира кампањата "Биди лице на ДМ". Каде да се информирам повеке за тоа, на сајтот неможам да дојдам до такви информации :)
   1. dm drogerie markt
    dm drogerie markt
    Здраво, изборот за "Биди dm лице" заврши на 26.10.2014. Во тек е припрема на каталогот за оваа кампања во кој ќе презентираме 5 стилови од секојдневието на една модерна жена. Каталогот ќе биде достапен од 17.11.2014 на нашата веб страна. Веднаш потоа ќе ги презентираме и видео записите со целиот процес како сами да го постигнете посакуваниот look. Повеќе информации на нашата FB страна www.facebook.com/dm.Makedonija
    14 ноември 2014
 • Се вчитува...
 • Се вчитува...
 • За

  Веб сајт:
  http://www.dm-drogeriemarkt.mk/
  Локација:
  Скопје
  dm drogerie markt е во еден од најголемите синџири дрогерии во Средна и Источна Европа. Асортиманот на dmво Македонија опфаќа преку 9.500 производи за убавина и здравје, за бебиња и домаќинство, фото производи, храна за домашни миленичиња, текстилни производи како и сезонски производи од домашни и светски производители.