Неодамнешна активност на Monella

 1. На Monella му/ѝ се допадна мислење на Сабијаа во темата Прво тромесечие од бременост.

  Daj bože me ohrabri malce ..panikata mi e pogolema od simptomite hahhaa

  29 март 2020 во 21:26
 2. Monella одговори во темата Прво тромесечие од бременост.

  Многу е рано за да се види на ехо. Не се секирај, мисли позитивно. Заради овие причини препорачуваат преглед по 2 недели доцнење. Среќно...

  29 март 2020 во 17:08
 3. На Monella му/ѝ се допадна мислење на Ano во темата Мајчински муабети.

  Добра ноќ мајки. Јас само што се испружив до мали, да шкртнам некој ред и одам да спијам. Прво да ве почастам денес ми е роденден(упс...

  16714-birthday-cake-600x600.jpg 28 март 2020 во 17:11
 4. На Monella му/ѝ се допадна мислење на Yowannty во темата Мајчински муабети.

  Добра вечер :) Ја изгледав и последната епизода од серијата и малку проплакав троа, оти јас сум од оние што плачат на филмови. :wasntme:...

  28 март 2020 во 17:09
 5. На Monella му/ѝ се допадна мислење на emkaemka во темата Мајчински муабети.

  Произведувате гз папир ^_^ Абе ти богаташка си била значи :rofl: Мојов од никогаш не давал да му брцаш у јадење, а и што има да дава,...

  28 март 2020 во 17:09
 6. На Monella му/ѝ се допадна мислење на danichap во темата Мајчински муабети.

  Добра вечер мајки. Прибрав компјутерот и слушаките во постела. Биче журка:tmi::rofl: Веќе предолго така функционираме, он на терен цела...

  28 март 2020 во 17:02
 7. На Monella му/ѝ се допадна мислење на eli25 во темата Мајчински муабети.

  Хит ни е и нас топчето од финети:) Маж ми вика ѓаволско топче се викало:) Имаме две. Се разочара кога во последното финети му се падна...

  28 март 2020 во 17:00
 8. На Monella му/ѝ се допадна мислење на BabyT* во темата Мајчински муабети.

  Добро вечер мајки, Дур натегаме една жолта со салата да пишам некој збор. @emkaemka мојата болка веројатно е поради и претходно искривени...

  28 март 2020 во 16:59
 9. На Monella му/ѝ се допадна мислење на drugarka во темата Мајчински муабети.

  Сакам уште едно бебуле. Многу брзо ми порасна ова моево.. дур трепнав. Би било убаво да си има другаче... Само гласно си размислувам.. :D

  28 март 2020 во 16:59
 10. На Monella му/ѝ се допадна мислење на 24.07 во темата Мајчински муабети.

  Здраво. Нема што да се пиши,нигде не сме мрнати од дома еве 15 дена.Само во двор со дете,но и времево ни се расипа а сака надвор.Откако...

  28 март 2020 во 16:59
 11. На Monella му/ѝ се допадна мислење на snegulkata во темата Мајчински муабети.

  Ајде добар ден! Не знам што имам да кажам во овие еднолични денови, ама ете ќе се обидам! Јас сум на работа, скратено работно време!...

  28 март 2020 во 16:56
 12. На Monella му/ѝ се допадна мислење на Ceculka во темата Второ тромесечие од бременоста.

  Јас од старт сум со низок притисок,ссмо кока кола ми помага и турско кафе ,некогаш и лимон ке истискаш во кафето.

  27 март 2020 во 12:12