Неодамнешна активност на orevokrsacka

 1. orevokrsacka одговори во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Чеј сеа, точни се бројкиве? Ако да, излегува дека ковидов "спасил" скоро 3.000 души од смрт во првава половина од годинава? Или луѓево се...

  2 јули 2020 во 17:39
 2. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на NovusOrdoSeclorum во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Јас не реков дека треба да има баш сеа свадби, туку дека е глупо да се смееме на луѓето на кои им пропаднала заработувачката за живот во...

  2 јули 2020 во 17:20
 3. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на NovusOrdoSeclorum во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Ако не си за полициски час, не знам зошто се најде повикана да ме реплицираш. Јасно реков чив став напаѓам, а тоа е на оние кои упорно...

  2 јули 2020 во 17:17
 4. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на Bunny2 во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Па убаво сама си кажуваш кое е решението.Поголеми санкции и контроли. Точно е дека секаде во светот изгубија луѓе работа,ама затоа и...

  2 јули 2020 во 17:14
 5. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на NovusOrdoSeclorum во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Вие кои упорно скандирате за полициски час и повторен карантин или сте садомазохисти или не резонорате добро или седењево дома ви удрило во...

  2 јули 2020 во 17:11
 6. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на Bunny2 во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  ^^ Не може Скопје да се затвори зошто е главен град и има луѓе што работат овде од цела Македонија.А да не зборувам дека за се нешто работа...

  2 јули 2020 во 17:06
 7. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на Veta во темата Анкета - Избори 15 Јули.

  Ај ќе гласаме за тие што јадат живи луѓе и ќе е°°т се живо и диво....и шуто и рогато заборавив:wasntme:

  2 јули 2020 во 00:53
 8. orevokrsacka одговори во темата Цвеќе.

  Засега еднаш неделно, ама убаво ги навадувам, да истече вода во тацната под саксија.

  2 јули 2020 во 00:45
 9. orevokrsacka одговори во темата Цвеќе.

  Само некој час во денот сонце, не повеќе. Или во целосна сенка. Иначе им горат гранчињата. Кај мене се на тераса, сонце само пола саат ги...

  1 јули 2020 во 21:03
 10. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на jacqueline.s во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Денес во возот со свекрва ми се возел човек со скршена рака. не го примале на болница :( Го испратиле директно за СК... човек со...

  30 јуни 2020 во 22:37
 11. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на Oxymoron во темата Фото натпревар - Гласање: Ноќно небо.

  [ATTACH]

  F551F3FF-6DCC-4B05-9B27-BA4C31046EE5.jpeg 30 јуни 2020 во 10:09
 12. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на John Snow во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  И да сакаат кафаните да се наполнат не можат додека не се сменат протоколите за двајца на маса. Сите угостители работат со пола капацитет....

  29 јуни 2020 во 14:56
 13. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на John Snow во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Забрани да ама мора да се живее Вајлд, 5ти месец е состојбава вака . Луѓево од воздух не живеат, мора бизнисите да се реактивираат.

  29 јуни 2020 во 14:54
 14. На orevokrsacka му/ѝ се допадна мислење на NovusOrdoSeclorum во темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот.

  Епа ако е дотолку непредвидлив, значи дека сите сме во некаква заблуда, вклучувајќи не и мене и @Bridget и не можеме да се наслониме ниту...

  29 јуни 2020 во 12:56
 15. orevokrsacka одговори во темата Нашите цвеќиња преку слика.

  директно во земја, лесно се зафаќа. И додека не зајакне гранчето нека биде во сенка.

  29 јуни 2020 во 12:21