Orthophill
Се зачлени на:
31 мај 2012
Пораки:
1.291
Допаѓања:
3.268
Поени од трофеи:
296
Пол:
Машки
  1. friendy
   friendy
   Здраво Orthophill, би сакала да видам ваши размислувања воопшто и во други теми, не само теми поврзани со религија. Поздрав.
   1. На rose60 и Orthophill им се допаѓа ова.
   2. Види ги претходните коментари...
   3. Orthophill
    Orthophill
    Псалм 13
    1. Рече безумниот во срцето свое: „Нема Бог.” Се развратија луѓето, извршија гнасни дела, нема кој да прави добро.
    2. Господ погледна од небесата со внимание кон синовите човечки, за да види, има ли кој Го разбира и Го бара Бога.
    3. Сите се застранија, сите станаа лоши, нема кој да прави добро, нема дури ниеден.
    18 ноември 2014
   4. Orthophill
    Orthophill
    4. Зар нема да се вразумат сите, што вршат беззаконие, кои така го јадат народот Мој, како што јадат леб, и кои не го призовуваат Господа.
    5. Таму ќе се уплашат тие од страв, каде што нема страв, зашто Господ е во родот на праведните.
    18 ноември 2014
   5. Orthophill
    Orthophill
    6. Вие се подигрувате со сиромашниот, но Господ е негова надеж.
    7. Кој ќе му даде од Сион спасение на Израилот? Кога Господ ќе ги врати заробените од Својот народ, тогаш нека се зарадува Јаков, и нека се развесели Израилот.
    18 ноември 2014
 • Се вчитува...
 • Се вчитува...
 • За

  Пол:
  Машки

  Потпис

  Две работи ми ја исполнуваат душата со восхит и стравопочит - ѕвезденото небо над мене и моралниот закон во мене.
  Имануел Кант (1724-1804)