Responsible
Последна активност:
20 март 2021
Се зачлени на:
20 април 2011
Пораки:
347
Допаѓања:
434
Поени од трофеи:
266
Пол:
Женски

Responsible

Популарен член, Женски

Последна посета на Responsible:
20 март 2021
  1. Nene14
   Nene14
   Здраво. Во форумот „Работа во Германија“ имаше пишано дека имаш најдено работа во Германија во Call - центар. Најде работа со македонски пасош? Мислам ако може да ми кажеш, секако. Исто би сакала да знам колку време чекаше за работна дозвола откако ти кажаа дека ќе ги испратат документите на одобрување. Ти благодарам на одговорот :)
   1. Види ги претходните коментари...
   2. Nene14
    Nene14
    Мене тоа ми побараа, друго ништо, а за останатите документи тие треба да прашаат таму, друго не знам. Работодавецот доколку му треба работник и доколку се нафаќа да ги среди документите ќе биде, само пак треба и од агенцијата да дозволат, без работната дозвола не може да одиш кај нас да поддаваш за работна виза во амбасада. А во кој дел на Германија аплицираш? На интервјуто што те прашуваа?
    22 октомври 2016
   3. Nene14
    Nene14
    Пасошите ќе ги скенираш и по меил ќе им ги испратиш.
    22 октомври 2016
   4. Responsible
    Responsible
    Vo Berlin :) Me prasaa za rabotno iskustvo, koe e moeto najgolemo dostignuvanje vo zivotot,najgolem problem sto mi se ima pojaveno vo zivotot, pa malku muabet opsto kako e vo Germanija a kako vo Mk pa mi kazaa za toa kako funkcionira firmata tocno 30 minuti traese intervjuto.
    23 октомври 2016
 • Се вчитува...
 • Се вчитува...
 • За

  Пол:
  Женски

  Потпис

  We spend too much time wondering why we are not good enough!