Форумџика на годината 2020

Неодамнешна активност на Skyfall

  1. На Skyfall му/ѝ се допадна мислење на ♡BuBaLe♡ во темата Фемина готвач - Тема: Турска кујна.

    [ATTACH] ТУРСКИ ЃЕВРЕЦИ - АЧМИ Потребни се : 900 гр брашно 1 сув квасец 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 250 мл вода млака 250 мл млеко...

    IMG_20210115_164512_947.jpg 18 јануари 2021 во 19:17