vinozito1
Се зачлени на:
21 февруари 2013
Пораки:
583
Допаѓања:
3.417
Поени од трофеи:
186

vinozito1

Истакнат член

Во душата никогаш нема да се создаде виножито ако во очите немало солзи. 29 ноември 2014

  1. Captain-Omni
   Captain-Omni
   Децата носат гени на родителите и апсорбираат сè што родителите ќе им кажат и покажат дека е добро. Особено на возраст како твоите деца. Ако ти гледаш ТВ, и тие ќе седат на Јутјуб. Ако ти гледаш Вашите 5 минути, децата сигурно нема да израснат со желба за документарците на Карл Саган.

   Затоа, Луничка е КОМПЛЕТНО во право, а децата се такви, зашто родителите се такви.
   1. На lunicka му/ѝ се допаѓа ова.
   2. vinozito1
    vinozito1
    Во право си ти и Луничка, но камо среќа воспитувањето да зависеше само од родителите.Во денешни услови за жал кога работното време е по 12 часа некаде родителите едвај и да ги гледаат своите деца.
    Сакам само да ви укажам на фактот дека општеството во кое живеме влијае врз нашите деца признале или не.
    11 декември 2014
   3. Captain-Omni
    Captain-Omni
    Не би сакал да се спротиставувам зашто си многу фина и коректна во муабетот, ама ќе пробам да бидам и јас на исто ниво. :)
    Нашето општество токму е спротивно од тоа, нашите родители во најголема мера седат дома бидејќи барем еден е без работа и децата израснуваат како нивните родители.
    12 декември 2014
  2. Captain-Omni
   Captain-Omni
   Знам дека немам што да барам на твој профил, ама... многу ме допре со твојот пост во СДК, каде што ѝ одговори на @lunicka за воспитувањето на децата. Само што, допирањето не е позитивно.
  3. vinozito1
   vinozito1
   Во душата никогаш нема да се создаде виножито ако во очите немало солзи.
   1. На Teodora*, glosipgirl, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  4. vinozito1
   vinozito1
   Се има крај ,само борбата е вечна.
   1. На Teodora* и poenta им се допаѓа ова.
 • Се вчитува...
 • Се вчитува...
 • Потпис

  Во душата никогаш нема да се создаде виножито, ако во очите немало солзи.