1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора и гордост!

Дискусија во 'Разделби' започната од malecka.16, 19 јануари 2010.

  1. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Zdravo na sitee... vaka prvo nakratko da dadam even voved :) so deckoto idevme 3 meseci potoa se razdelivme, no prodolzivme da se druzime, sega dvajcata imame posebni zivoti (od ljubovna strana) no, toj celo vreme kako da se obiduva da me napravi ljubomorna, potoa jas mu vrakam i taka... :? jas se obiduvam da go zasakam onoj so koj sum sega.. no, mnogu sum ljubomorna i priznavam, mi smeta negovata devojka! Toj zgora na toa uste poveke mi oteznuva so toa sto mi kazuva se sto pravel i ke pravi so nea :x dvajcata sme mnogu gordi i samo se povreduvame megusebno... Ve molam za sovet kako da ne pokazuvam znaci na ljubomora koga ke go vidam i kako da pocnam na "kulturen" nacin da go ignoriram. Ne mi velete ne mu se javuvaj i ne mu pisuvaj, bidejki i onaka jas sekoj den go gledam vo skolo... ve molam za sobet :) pozdrav!
     
  2. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    Spored mene e tipicno detski :evil: :evil: :evil: Probaj da go ignoriras i kolku i da ti e tesko pravi se deka ne go gledas....Maskite gi najvekje toa nervira :lol:
     
  3. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    haha da da licime kako decinja od 5to oddelenie ama toa e... dvajcata sme mnogu gordi a i ljubomorni :? inaku fala za sovetot, ke probam iako znam deka ke bide tesko ama moram :roll:
     
  4. DzamPolat

    DzamPolat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    Љубомора и гордост! :@

    како тоа ГОРДИ а не можете да се игнорирате??????
     
  5. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    лоша комбинација, мислам дека никогаш нема да ве биде. мора едниот да е помалку горд и попопустив- во спротивно смао караници и проблеми ке си имате....бар ја така мсилам. сконцентрирај с ена новите случувања и љубови, бившиот е бивш со причина :hai:
     
  6. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.580
    Допаѓања:
    3.203
    Сметам дека вие сте само другари за да си се повредувате меѓусебно. Можеби е време да го прекинеш тоа другарство зашто сепак не ни оди некаде. А до некаде таа љубомора може да ти ја уништи и сегашната врска..гледај тргни се,поздраво ќе е за тебе.
     
  7. cat5

    cat5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Devojki, najnapred moram da se izvinam sto ne pisuvam na kirilica, no momentalno ja nemam simnato.
    Imav eden decko, bevme zaedno okolu 2 i pol meseci t.e skoro celo leto bevme zaedno. Bese prilicno dignat decko, zenskar, podlaznuvase i sl :D.. Otkako toj krena na fakultet vo skopje pocna se poretko i poretko da mi se javuva a po nekoe vreme i prekina voopsto da mi zvoni...jas nesakav da bidam ponizenata, bidejki bese epten ocigledno deka toj ne sakase da prodolzime (nemam poima zosto) go izbrisav od prijateli na fb i se pravev kako da mi e seedno. Otkako go storiv toa toj mi se javi edno 5-6 pati verojatno da prasa zosto sum go izbrisala od fb, jas ne mu otklopiv. Mi ponuduvase prijatelstvo okolu 20 pati jas ne go prifakjav...Potoa pocna da me pozdravuva po drugarkite, ne mu bea vozvrakani pozz :D A uste od togas koga se razdelivme postojano si pisuvame na fb so negoviot bratuced i epten zabelezitelno bese deka TOJ stoi do nego i mu kazuva sto da pisuva i samo me podbocnuvaa da vidt dali mi e tesko sto se razdelivme. no jas se potrudiv da go dokazam sprotivnoto (da se spusti na zemja malce). I sega pred nekoj den slucajno doznav (od sigurni izvori) deka toj seuste me sakal i postojano zboruval za mene i deka sakal povtorno da sme zaedno. E sega toj najverojatno ne saka da mi prijde poradi toa sto e siguren deka pak ke dobie korpa ili neznam sto....No jas sakam da se vratam so nego !! Kako bi se slucilo toa ????
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Не можеш да знаеш дали тој навистина те сака. Тој може да кажува на цел град колку те сака,но само тој знае што чувствува. Сега ако сакаш да го вратиш понуди му пријателство ти и чекај да видиш што ќе се случи. Можеби ќе се изненади што конечно си попуштила и ќе ти пише ако не пробај ти му пиши. ;)
     
  9. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    Мм мислам дека сеуште не му е сеедно па затоа те прави љубоморна, а по некоја логика и ти му возвраќаш од истата причина сеуште има жарчина..ако навистина не чуствуваш ништо за него тогаш со текот на времето ќе престанеш и ад го забележуваш ;):)
     
    На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. cat5

    cat5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    aham..a sto ako mu ponudam prijatelstvo i sega toj ne me prifati?? ili pak da me prifati i koga ke mu pisam da ne mi vrati ?? jas ke bidam ponizenata a toj fraerot :(( aj ke mu ponudam pa sto bide bide...
     
  11. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    А да го баталиш фејсбукот и да му пишеш порака или да му се јавиш да се видите и да зборите лице во лице? И он да каже што има, и ти.. Најубаво ке се објасните и ќе се сфатите така, а не преку поздрави преку другари и преку рекла-кажала. И дури тогаш ќе знаеш дали стварно те сака и што понатаму...

    А инаку баш за темава само морам да кажам дека ако нешто до сега сум научила тоа е дека дефинитивно ако сакаме да бидеме среќни во љубовта мораме да заборавиме што значи гордоста и да простуваме, искажуваме чувства и да САКАМЕ а не да чекаме да бидеме сакани :)