1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Американска пита (American pie)[1999-2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од Shery, 5 јануари 2011.

  1. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Израснав со филмовиве. Треба некој ден да седнам да си пуштам пак некој, веќе сум ги заборавила. :D
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Сите делови ги имам изгледано, сите ми се пресмешни и по неколку пати ги имам гледано и сеуште се така дебилни, смотани, а сепак пресмешни.
    Стифлер е царот, леле колку се занесува, а секогаш го јаде на крајот... :D
    Првиот и вториот дел ми се едни од најдобрите комедии во поново време.
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Имам гледано два или три дела. Оној The book of love го имам на ЦД. Интересен филм но некако е претерано со сексот, после и луѓево си прават некои филмови и гледам по Фејсбук некои момци се потпишале и тие Стифлер. :D
     
  4. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Филмот е закон нема што. Сите делови ги имам гледано, но првиот и вториот дел се најаки. И да, многуууу ми е сладок Крис Клајн.:lol::l:
     
  5. homer simson

    homer simson Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2019
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Машки
    добар филм
     
  6. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Јас сум ги гледал само првиот и втроиот дел и ситни делчиња од тројката и четворката многу одамна....криво ми е што не сум ги изгледал до крај, а исто и новиве делови...само малце ми е глупо ако се без старите глумци ради носталгија и првиот впечаток кој е секогаш најсилен ама би ги гледал и новите...најјака сцена ми е онаа со Стифлер (не знам кој дел беше) кога ќе и се додворува на женска со шампањ и не сакајќи тој ли ќе ја бапне со нешто по глава или тие од горниот спрат, не ми текнува, а тој у занес чека акција од девојкава замижан...дечките од горниот спрат после пиење пиво се олеснуваат и цела глава му ја мочаат, а тој онака еуфоричен ужива, се минува низ косата помочана со прсти и вика колку е прејако и ги чувствува меурчињата дури од шампањското...ама кога ќе сфати дека е урина и кога ќе рече онака очајно oh fuck и оди да повраќа, тоа ми е неповторливо:D
     
  7. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Деловите со старата гарда се многу интересни, единствено тој со Бета Хаус воопшто не ми се допадна
    Омилен лик Стив:lol:
     
    На Pacifist му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Третиот дел со свадбата ми е омилен, Стифлер во полн елемент. Гледајте го серијалов, многу е смешен, само не го препорачувам за малолетници. Мене ко дете питиве ми беа too much, дури сега добро ги варам. Стифлер изјавил дека идејата не би била воопшто прифатена во денешно време и креатор на ваков филм би завршил во затвор.
     
    Последна измена: 19 септември 2023
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.