1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    4.367
    Пол:
    Женски
    Да, можно е. Не се плаши, истото и мене ми се случи и се беше во ред.
     
  2. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Da od apceto ti e, zosto ti e unishtena jajce kletkata
     
  3. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    4.125
    Пол:
    Женски
    Нема потреба да се плашиш и мене така ми беше. Ако и следните менструации не ти се нормални направи си еден гинеколошки преглед чисто да бидеш мирна.
     
  4. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Mene posle apceto mi bese normalna.....ima prostor za panika?
     
  5. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.917
    Пол:
    Женски
    Не
     
    На Annia и Nalutena1 им се допаѓа ова.
  6. Maybeme

    Maybeme Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Devojki zdravo..
    Imavme ne zastiten odnos so partnerot na 26.05 i svrsi nadvor no mislime deka bese malku kasno pa ostana i nesto vnatre potoa na 27.05 imavme odnos so kondom no za nasa "sreka" kondomot se skina i se napiv apce za den potoa 2 casa po toj odnos i pomalku od 24 po prviot odnos.
    Denes trebase da dobijam menstruacija no imam samo bledo rozevo mnogu malku.Pravev test denes i mi izleze negativen no ovaa bledo rozeva krv me misli mnogu.
    Dali mislite deka apceto ne deluvalo i taa e od bremnost ili pak deka e nekoj ne sakan efekt od apceto?
    Vi blagodaram mnogu odnapred
     
  7. BlondieWitch

    BlondieWitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам, дали е во ред да се земе вакво апче ако имаш правено абортус? Може треба да прашам и во темата за абортус
     
  8. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Devojki, dali postoi sansa apceto da deluva posle 72 saati, t.e. cetvrtiot den?
     
  9. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Не ,во упатството пишува до 72 часа колку покасно го испиеш толку поголеми се шансите да не делува.
     
    На Annora и krofnicka27 им се допаѓа ова.
  10. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Постои,
    Mozi, no premnogu mali ti se shnsite. Vo stranstco istoto apce so ista doza vo upatatstvo stoi deka e do 5 dena, ama rabotata e sho ne deluva apceto ako kletkata e veke oplodena, zato vikaat shto e mozno pobrzo da se ispie
     
    На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Krcko

    Krcko Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    На 20.06 имавме сексуален однос по 17 сати се напив норлево менструацијата ми дојде точно на време има шанси да сум трудна??
     
    На DanceT му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Феминки здраво....ептен сум успаничена... прво да кажам имам многу нередовна менструација ...на 40-50 дена добивам...
    На 13.05 со дечкото имавме однос незаштитен и после 15 часа го испив апчето норлево...

    На 25.05 ,,добив,,...незнам дали тоа беше менструација или така треба да се исчистам... дека не ми е редовна го рачунав како менструација....

    До денес немам добиено а од тогаш има поминато 46 дена... Ве молам кажете ми што да правам... :sweat:... симптоми за добивање имам...ама никако да дојде ... а и како што читам истите симптоми се и за бременост :shake::whew:
     
  13. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    976
    Допаѓања:
    2.362
    Направи тест за бременост :!:
     
    На Tatijana1993 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Ме фаќа страв...ми се плаче...во едно време ми се плаче и ми се смее... веќе никогаш во уста не го ставам тоа апче... ми ги поремети и хормоните...а и ми ги истенчи и живците (facepalm) фала на совет Лејла :*
     
  15. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.060
    Допаѓања:
    81.642
    Пол:
    Женски
    Сигурно ти има дојдено ,бидејќи апчето не делува ако си останата бремена така да нема од што да се исчистиш ....апчето не предизвикува абортус ...
     
  16. MysteriousQueen

    MysteriousQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Дали апчето норлево делува ако се испие откако се случила овулацијата (на денот на овулација)? На интернет пишува дека делува само ако се испие пред овулација, за да ја одложи...:worried:
     
  17. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Норлево се пие после ризичен однос.. кога имаше?
     
  18. MysteriousQueen

    MysteriousQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Пред 3 дена (на денот на овулацијата) и се напив по 1 час
     
  19. La Di Du

    La Di Du Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пред 10тина дена имав секс со партнерот без кондом минатиот ден пред да имам секс ми заврши менстроацијата наеднаш му дојде додека го извади малку изгледа истече во мене не фати паника го купивме апчето го испив после 10 дена ме болеше стомакот премногу ми се гадеше една вечер стасав до болница оти ми беше премногу лошо вечерта неможев да дишам убаво имав треска неможеа да ме смират добивав ко панични напади многу е лошо немојте да си дозволоте да дојдете до тоа. Користете кондоми девојки и да инсистира вашиот партнер немојте да попуштате само за да не ви се налути јас после воа шо го доживеав никогаш веќе нема да имам секс без кондом. Инаку после 7 8 дена од кога го испив апчето ми дојде пак и еве уште имам и уште ми се гади немојте во никој случај да си дозволите да дојдете до ваква ситуација претешко е и психички да поминете низ тој период
     
    На Зуси и Doris123 им се допаѓа ова.
  20. Krcko

    Krcko Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Devojki na 20.06 imav seksualen odnos ne svrsi vo mene megjutoa 45 min pred sex vo vc svrshi i posle to in out 4-5 pati pa potoa stavi kondom..inaku menstruacijata mi dojde redovno kako sho treba....apceto go ispiv 17 casa posle odnosot....ima shansi da ostanam bremena?