1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барање на непозната личност

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Ane-99, 11 август 2012.

  1. Ane-99

    Ane-99 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Дали имате искуство со истражување за некоја личност што сте ја сретнале само еднаш во својот живот? Дали ви се случило некогаш да треба да пронајдете име на човек кој живее во странство, во милионски град како што е Цирих? :^) Ми треба име на младо момче, од прилика 16-17 години. :inlove: Од Цирих, Швајцарија. Освен овие информации и фотографии од него и неговото семејство немам ништо друго. Сакав да прашам дали би можела некако да дознаам нешто? :( Дали да се надевам? И ако некој/а од вас некогаш дошол/а во ситуација да треба да бара некој....скоро непознат.....дали сте успеале и како? Дајте ми барем некоја идеја :!: каде можам да пронајдам информации за него. Барем најмала информација.... :geek: ....и за тоа би била благодарна. Би благодарам однапред!
     
  2. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Искрено да ти кажам без да те разочарувам многу е тешко да се најде скоро сосема непозната личност за која незнаеш скоро ништо. Единствен начин можеш да пронајдеш во се за љубов ако навистина ти важно да ја најдеш таа линост. На своја рака не верувам дека ке можеш да преземеш нешто ,да не биде безуспешно зошто сепак се работи за друга држава. Можеш да прикачиш фотографии на некој сајт, да отвориш страна.. и ако некој нешто слушнал за момчето и знае да те извести.
     
  3. LuDaChA22

    LuDaChA22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    29
    Штом имаш слики, ќе можеш да го најдеш.
    Јас имам барано еден, немав ни слика од него, ни име ни презиме. Од Куманово беше, и го најдов. Ми дадоа слика од него и име, само фб изгледа нема. :)
     
  4. Ane-99

    Ane-99 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    [/color][/color]
    Како го пронајде? Како ти успеа? Дали бараше преку некоја организација...или....Те молам кажи како успеа да го/ја најдеш. Неверувам дека ќе помогне нешто ако си барала преку некоја организација или некој фонд од Македонија бидејќи се работи за држава на дури 3 дена патување од Македонија, а и сосема подруго ќе биде барањето во милионски град (Цирих, Швајцарија) , одколку во Куманово, но сепак може да помогне барем малку, барем како идеја каде би можела да барам. Иначе имам негова и фотографија од неколку негови роднини. Ништо друго.
     
  5. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Интересна тема :) Се имам обидено да најдам повеќе информации за повеќе личности :lol: но ретко кога успевам да дознаам за некој нешто повеќе.А па за некој што е толку далеку...уште потешко да се најде нешто повеќе.Така мислам :D
     
  6. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Ау да. Имам барано многу луѓе, знаејќи им го само името и со нивна фотографија. Еднаш барав низ фејсбук момче со име, знаејќи дека нема негова фотографија, но му ги знаев другарките, па преку нив гибарав сите со тоа име во лајкови и коментари, и оп, го најдов.
    Но, навикната сум на тоа, често така наоѓам непозати.
     
  7. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Се случувало понекогаш да побарам некоја личност на фб, ако ми требало некоја информација, нешто така.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.