1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влијание на таблети за слабеење врз забременувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од mariiiii, 15 јуни 2013.

  1. mariiiii

    mariiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    Би сакала да прашам дали апчињата за слабеење влијаат лошо и ги намалуваат шансите за забременување? Би сакала да купам таблети за да симнам некое кило, ама некои луѓе ми велат дека биле многу штетни и не можеш да останеш бремена понатаму. Ќе ве молам за мислење. :(
     
  2. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Jas so prvoto se popraviv 30kg ,20 mi ostanaa po poroduvanjeto,10 simnav za edna godina,drugite 10 nikako nemozev da gi simnam
    Zemav slim line I za dva meseci gi simnav I tie 10 :)
    Edna godina se drzev vo linija pa se resivme zza vtoro,ni se fati za 8 meseci eve imme 2 mesecno bebce
     
    На zelcepapagalce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mariiiii

    mariiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    аиии фала многу :*
    да ви е здраво и живо
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zelcepapagalce

    zelcepapagalce Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Што мислите, дали таблетите за слабеење slimeline soft gel влијаат врз плпдноста....
    јас ги имав пиено уште пред да планирам да имам дете... но еве веке 2 год сум во брак од кој што точно 11 месеци пробуваме за дете и никако не се фаќа а се е во ред со нас двајца...

    фалати многу ме охрабри бидејки ми се уврте во глава дека од тие апчиња неможам да забременам фала ти уште еднаш :)
     
    Последна измена од модератор: 30 март 2017
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.