1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со женет човек

Дискусија во 'Врски' започната од Bianca, 9 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Bianca

    Bianca Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    16
    Дали е возможна и колку ја оправдувате врската со женет човек?
     
  2. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    pa vidi vrskata e mozna no ne i opravduvana..Moze da te svati nekoj koj sto veke se nasol vo takva situacija kako jas , a za drugite retko koj......Ti si vo vrska so ozenet covek?
     
    На BELLEN му/ѝ се допаѓа ова.
  3. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65
    moze da se sfati , ja podrzuvam secret deka ke ja opravdaat samo onie koi sto se ili bile vo takva sitacija (vklucuvajki me i mene )
    ima mnogu dobri i losi strani zavisi koj kako gleda na rabotite i na zivotot
    no veruvaj mi ako se fatis na "oroto" i ne daj boze se zaljubis vo covekot , tesko ide otkazuvanjeto ......pozz :(
     
    На NikiBastore му/ѝ се допаѓа ова.
  4. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    BABYGIRL....kazi nekoja pozitivna strana na vrskata so ozenet covek...
    Me interesira dali ima i koi se??????
    Ne sum slusnala do sega...
    Ne me sfacaj pogresno....stvarno me interesira..bez da mislis deka te ismejuvam...
    Nemam nisto prituv bilo koja vrska,ama mislam deka vakva vrska nosi samo problemi ,dokolku devojkata e nemazena.
    Ako se i dvajcata vo brak o.k do nekade razbiram,ama vaka ..???Ne mi e jasno?
    Stvarno pisi i kazi....
    Nikoj ne te osuduva ,a najmalku jas ,ama me interesira tvojot aspekt.
    Poz.i pisi ni..
     
  5. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65




    mila moja babyketi .....ne sfakaj me pogesno i ti ...ubavite strani gi dozivuvas vo tvoeto srce ....koga si so covekot sto go posakuvas , te pravi srekna , te pravi posakuvana.....veruvaj mi zaboravas na se sto stoi megu vas i zivees samo za momentite pominati so nego...nosi problemi daleku od toa deka ne .....nooo mozes samo da pocustvuvas samo dokolu dozivees (a ne ti preporacuvam :)
    bidi mi pozdravena ....ti i site ostanati
     
    На 2212, didush и biljanavasileva им се допаѓа ова.
  6. Bianca

    Bianca Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    16
    taka e ubavite strani se dozivuvaat vo srceto a sekoja vrska si ima svoi pozitivni strani i toa koga se raboti za ljubov samo toa mozam da kazam i da vi recam ogromno FALA na site onie so me podrzuvaat i so znaat kako e da se bide vo takva situacija zatoa sto posyoi ljubov i da znaete vie so ste protiv deka se se slucuva so PRICINA
     
    На biljanavasileva и simona...a им се допаѓа ова.
  7. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    sekoj toa go gleda i go dozivuva na razlicen nacin......a ti kolku vreme si vo vrska so ozenet covek smetas deka imate nekoja idnina ili ostavas vremeto da pokaze?
     
  8. Bianca

    Bianca Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    16
    jas izlegov od takva vrska pred nekoe vreme i toa od moja strana a da ti odgovoram na prasajneto imavme zaednicka idnina da no izlegoa sosema drugi problemi mnogu bev osuduvana pa zatoa i ja postaviv ovaa tema da znam i drugi kako razmisluvaat i kako gledaat na rabotite dali i tie bi me osuduvale isto kako i drugite inaku sakam da potenciram deka ne zastanav megu deca zatoa sto nemaa deca koga se zapoznavme i od koga bevme zaedno edno 1 i 7 meseci toa sakav samo da znam zatoa so vas mozam poveke da napravam muabet i da pobaram sovet od kolku so bliski licnosti koi samo sto gledaat da osuduvaat
     
  9. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    site smetaat deka se kompetentni da osuduvaat i toa im odi od raka,no nikoj ne saka da gi sogleda svoite postapki bidejki ova sepak ne e najgolemata mozna greska vo zivotot ima i polosi raboti koi nekoi gi zanemaruvaat zatoa sto nim taka im odgovara.Ako nekoj sakal da ja ostavi zena mu toa ne e tvoja vina ako smetal deka treba da se sluci toa ke bide licno pred se poradi samiot nego dali porano ili podocna.Ne znam zosto sekogas ljubovnicite se staveni vo glavnata uloga i sekogas se tie vinovnite.Tocno deka snosat del od vinata no sepak toj cekor ne go prevzemaat sami.Ti nema da bides ni prvata ni poslednata sto bi bila bvo vrska so razveden.Sepak tuka koj bi mozel da te osudi.Zivotot za niv ne zavrsuva bez razlika dali e kaj mazot ili kaj zenata......
     
  10. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Da bides so zenet covek nema ni edna pozitivna strana,toa samo zbori za zenata i za toa na kakvi odvratni cekori e spremna...treba da imas premalku custva i nikakov moral za da se vpustis vo takva avantura,koja naskoro bez somnez ke ti se vrati...i toa kako... :twisted:
     
    На zdravkova, LoveHim, angelica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Sekoj pred da mu se sluci takvo nesto gleda na nego kako sega ti......I nie sme mislele taka pa ne snaslo ......sto znaci onie koi se najmnogu protiv i sto najmalku ocekuvaat im doagja niv zatoa sto pred toa i jas taka razmisluvav dodeka eden den mene ne mi zatropa na vrata....taka da ne se cukajte mnogu vo gradi bidejki sekoj na svoj nacin pravi nemoralni greski bidejki nikoj ne e dovolno kompetenten da osuduva bidejki si uste mala i ne znaes sto te ceka i sto ke te snajde :|
     
    На lion101, maci28, aksor82 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    O.K.
    Fala sto mi pisa BABYGIRL!
    Nemozam da znam ,ne sum bila i teeeeesko deka nekogas ke bidam vo takva vrska,ama nikogas ne velam nikogas,neznam sto ke donese"utre".
    Vo ljubov veruvam ,ama veruvam i vo izbor.
    Znam kako e koga covek e zaljuben i neznae "so so sebe si" :) ,ama sepak mislam deka slobodnite devojki (nemazeni )imaat moznost na izbor ,pa mozat da izberat koj sakaat.
    Licno smetam deka niedna devojka ne treba da bide so nekoj koj ima "minato"..
    Vo "moe vreme" :lol: ne sakav da znam za nekoj koj imal dolga vrska pa raskinal,velev "Jas li ke go lecam?!"ama sepak veruvam deka zivotot nosi razlicni nesta.
    Pozdrav do tebe i ti posakuvam se najubavo i mnogu,mnogu sreca vo ljubovta!
    POZ.
     
    На zdravkova му/ѝ се допаѓа ова.
  13. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Sekoj zasluzuva sansa vo zivotot pa i onoj koj sto ima minato.Site nie imame minato a zivotot ne zavrsuva tuku prodolzuva i sekoj si ja bara srekata.Ne mozeme da gi gledame od strana onie mazi ili zeni koi bile vo brak pa ednostavno poradi nekoja pricina odlucile da se razvedat.zarem tie ne zasluzuvaat da bidat povtorno srekni????
     
  14. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Secret mislam deka si uste mlada i deka ke go smenis mislenjeto otkako ke sfatis kolku e kompliciran zivotot ...
    I jas mislev taka ,osobeno sto majka mi e razvedena ,sto znaci dek aznam nesto ,od nesto...
    Sepak si mlada i nekogas ke se setis na ovie soveti...
    Bidi si slobodna i ne se zamaraj so enkoj koj nikogas nema da ima cisto srce za tebe ,tuku ke ima kompleksi (mozebi ,ne osuduvam!) i ke te sporeduva sekogas so iskustvoto sto go imal...
    Jas taka mislam ,a ti si go zivees zivotot kako sto mislis deka i ispravno....i da.....ke gi snosis posledicite...
    TI JA POSAKUVAM CELATA SRECA NA OVOJ SVET!
     
  15. zoricavezenkoska

    zoricavezenkoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    zdravo na site jas sum nova no bi sakala da kazam neso na ova kratko i jasno.NE PRAVI GO TOA STO NE SAKAS DA TI GO PRAVAT!
     
    На kara1, zdravkova, martincencee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Никако не можам да ве разберам девојки,никако......Зошто морате да се впуштате во врска со оженет човек кога има толку многу слободни момци кои чекаат да ви ја подарат својата љубов?Што е тоа што ги прави толку привлечни оженетите?Што?Слаткоречивоста,добриот изглед,искусвото...?Или можеби забавата што ви ја нудат кога ќе ве поведат на некое патување?Навистина не ми е јасно...И што мајка бараш да се фатиш на орото,кога немаш еснаф таму? :lol: :lol: :lol:
     
  17. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Што е тоа што ги прави толку привлечни оженетите?Што?Слаткоречивоста,добриот изглед,искусвото...?Или можеби забавата што ви ја нудат кога ќе ве поведат на некое патување?Навистина не ми е јасно...И што мајка бараш да се фатиш на орото,кога немаш еснаф таму? -prvite tri epiteti sekako plus vnimanieto i ljubovta (vo zavisnost od slucajot) no ne se slozuvam so vtoroto bidejki ne sekoja devojka odi so zenet za da i udovoli so toa sto ke ja odnese na patuvanje.Sekoja situacija ima dve strani a vo taa ili devojkata e sponzorusa (gi ima mnogu koi odat samo za pari ) ili pak od ljubov i im znaci toa vreme pominati zaedno.A dali nekoja ke ima nesto od taa vrska ili ne ne moze da znae. ne sekoja vrska zavrsuva slavno no megjutoa ima i isklucoci
     
  18. kikuuus25

    kikuuus25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Samo da ve prasam nesto sto ne mi e jasno...vikate tuka e ljubovta i se...toa e vo red...no kako odlucuvas da pocnes so zenet covek, ne se zaljubuvas bez da go znaes...znaci ti doznavas deka e zenet i izlagas se gledas so nego i posle ljubov e vo prasanje i t.n i.t.n...toa ne mi e jasno...mene pred mnogu vreme mi s epustase eden decko...ubav , dobar, slatkoreciv...se...dve nedeli si pravevme muabet i ni idese rabotata...sosema slucajno doznav deka e zenet...naredniot vikend se vidovme vo diskoteka i mi zboruva bla bla bla...i jas slusam...i vo 4 saat sabajle mi vika aj ke odime nekade....i jas mu vikam :ne te ceka nekoj doma, a toj mene:moite rano si legnuvaat...i mu rekov a zenati?ke padnese vo nesvest i po 2 min vika...pa ona ne se ljuti...i mu rekov vaka:Da ne te vidam uste ednas, ke me obelezese zasekogas da bidam so zenet covek, (za mene toa e strasna rabota),me lazese , da ne te vidam...me sledese, me barase ama ne i ne....toa ne mi e jasno...kako za cigarite sto vikaat so da praam se naviknav...taka se rodi ili svesno proba>???gluposti....Sega ste zaljubeni toa e ok go razbiram, jas sum zaljubena...ama krivi ste be...zosto kako pocnavte...toa se sece u koren, a sega sami ste krivi sto ste vtora violina i sekogas ke bidete, i sto rusite necij dom, zivotot na nekoja zena i najtragicno DETSTVOTO NA NEKOE DETE...OBICNO NE SUM VOLKU RADIKALNA ZA NISTO NO OVA LICEMERIE ME VADI OD TAKT...ZALJUBENA SUM LIG LIG...PA STO IZLAGASE SO NEGO...DA PRESECESE KO MENE NEMASE DA SE ZALJUBIS....SRAMOTA
     
    На esperanca, zdravkova, MalataViki и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Возможна е но не ја оправдувам воопшто. Знам една од мојот град што одела со женет и сега е трудна па ќе абортира, а абортус на прво дете е ризичен.
     
  20. skorpija93

    skorpija93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Da bides so zenet covek nema ni edna pozitivna strana,toa samo zbori za zenata i za toa na kakvi odvratni cekori e spremna...treba da imas premalku custva i nikakov moral za da se vpustis vo takva avantura,koja naskoro bez somnez ke ti se vrati...i toa kako... :twisted:



    tocno.. se slozuvam totalno so blue.. nema nikakva smisla vrskata so zenet covek.. zosto da se ponizuvas sebe si i da bides na nekoj rezerva koj ke te koristi koga ke ima on potrebi, nesfkajaki gi tvoite custva i stavovi (ako voopsto gi imas).. a deka toj celo vreme ke ti zbori za svoite problemi, za zena mu i red dr raboti toa e taka.. sepak taa mu e zena, a ti ke si mu samo minliva avantura so koja ke gi zaborava na kratko svoite problemi i koga togas ke se smiri so nea, i ke prekine so tebe, poso vakvite vrski ne se dolgi, a najzalno ke bide dokolu ti se zaljubis vo nego... toa e najgolemoto ponizuvanje sto moze da i se sluci na edna devojka... nema potreba da si se gazis sebesi i svojata gordost, svojata licnost za nekoe minlivo zadovolstvo vo koe nema vistinski custva... sepak, razmisli on za site praznici e so svojata zena i semejstvo, taa go ima pokraj sebe, sekoe utro se budi so nego, a ti??? ti samo go imas nekolku sati, ako se i tolku. dali toa bi te napravilo srekna??? dali bi bila srekna ako rasturis nekoj brak, ili nekoe dete ako ostane bez svojot tatko?? taka nema da si izgradis sreka. karma postoi, ke ti se vrati! sepak sekoj ima svoi stvavovi i razmisluvanja.. sekoj si odlucuva za sebe.. pozz ;)
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.