1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Газирана или обична вода

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од SexyLady, 19 јули 2011.

  1. Bloom

    Bloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    40
    Обична.
    Минерална пијам само кога ми е лошо. :puke:
     
  2. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    И таква и таква! Вчера бев низ град и ми се пиеше вода па си купив Bonaqua газирана, не знам дали до тоа или до што беше ама ептен ме поду дури едвај чекав дома да си дојдам, имав грчеви. Ми се чини дека во последно време од газирано добивам грчеви, можно ли е? :^)
    Инаку морам да се согласам со Mishela дека газирана вода со вкус на лимон ми е = на сјај за миење садови + CO2 :D
    Поздрав до комшиите :hai:
     
  3. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Обична дефинитвно..без обична вода не се живее :D
     
  4. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    899
    Допаѓања:
    1.958
    Пол:
    Женски
    Обична. Ептен ретко пијам газирана вода, кога немам ништо друго. А без обична вода не можам.
     
  5. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Обична пијам, минерална неможам, ич не ми е убава и плус стомачето ми го дува :D :D :$
     
  6. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Пијам обична.
    Кога ќе се напијам газирана чинам воопшто не сум се напила вода. |(
     
  7. palacinka

    palacinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Обична- негазирана, газирана ми го дуе стомакот и создава непријатни гасови :envy:
     
  8. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Воопшто не пијам газирано, секогаш пијам обична вода, газирана ептен кога ми е лошо само и тоа со тешки маки ја голтам. Не пијам ниту газирани сокови, едноставно не поднесувам газирано
     
  9. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    што би рекла мајка ми пубо од вода нема...обична вода само....газирана не...не ми оди низ грло некако :D
     
  10. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Пијам и обична и газирана вода,но сепак обичната ми е по убава бидејки можам и едно шише да испијам фазирана вода и пак да ми се пие.Обична вода си е обична и ништо не може да ја замени.
     
  11. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Пијам кисела вода често и ми се допаѓа вкусот но кога сум жедна попрво би купила обична отколку кисела вода бидејки обичната повеке ми го намалува жедот и+киселата ме режи на грлото а нели ако си жеден ке го накрениш цело шише :D Никогаш не мешам сок џус со кисела вода едноставно не ми се вклопват,а не верувам и во тоа дека помага во слабеењето бидејки според мене газираните пијалоци ги дујат стомачината :D А за пречестото конзумирање дали е штетно не знам но се што е во неразумно количини е штетно нели? :)
     
  12. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Доста често пијам газирана вода, да не речам секојдневно! Мене пак ми ја гаси жедта и баш ме освежува особено во жешките денови!
    Најчесто пијам Добра вода актив или велнес, а си пијам и обична Кожувчанка (помалце газирана ми е од Пелистерката и затоа повеќе ми се допаѓа)
     
  13. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Повеќе пијам обична вода, но сепак газираната повеќе ја сакам :) Најчесто земам од Горска со вкус на лимон или пак Пелистерка, а кога земам обична земам Јана. :)
     
  14. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Пијам само обична,најчесто Јана или адна.Газирана воопшто.Порано пиев,ама кога сватив дека премногу ме дуе и плус и киселини ми прави,ја откажав скроз.Така да од чешма истечена ми е најслатка и најубава :D
     
  15. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Газирано воопшто не пијам. Ни вода газирана, ни сокови газирани. Сум пробувала да пијам, но не не и не. Никако неможам :) така да само обична вода си пијам :)
     
  16. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Газирана вода пијам само кога нема обична :D
    Шалата на страна мојот омилен пијалок ми е обична вода. Секој ден пијам само 1.5-2литри вода а некогаш и повеќе, а плус е тоа што пијам и други течности па во ден ми излегува над 3 литри течност. :)
     
  17. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Сакам да ве прашам дали обична вода пиете само купечка или и од чешма? :)
    Дека имам многу пријателки кои не сакаат да пијат од чешма, па таа вода ја користат само за бањање, а си претпочитаат да пијат купечка, па 24/7 имаат шише во фрижидер.
     
  18. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    Обична , и газирана пијам но како може да се спореди газирана и обична ? Обичната вода дефинитивно..
     
  19. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    почести обична не ја сакам газираната вода
     
  20. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Најчесто пијам обична вода, и тоа Роса или Горска.Газираната многу ме дуе, иако многу ја сакам Добра вода Велнес.Од чешма не пијам-многу хлор има и топла е :tmi: