1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Град во кој живеам и град во кој би сакала да живеам

Дискусија во 'Канта' започната од Hiroglifa, 20 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Hiroglifa

    Hiroglifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Јас лично живеам во мал град , прилично убав и среден , но ме дават тие оговарања , а луѓето меѓусебно како да заборавиле да се ценат, почитуваат и сакаат, преовладува сиромашноста, гладот и трачевите пред се. Искрено не би сакала да останам во ваков град, град во кој би сакал да живеам и Њу Јорк, се надевам дека еден ден ќе ми се оствари сонот :D
    Мислам дека секој од (нас) вас живее во различен град,со различни култури и обичаи и исто така мислам дека секој си има по некој замислен град каде би сакал да живее, град поразличен од оној кој се наоѓаме и живееме. Епа ајде да си размениме мислења и дадеме збор,два за нашите мили градчиња во Македонија,па може и пошироко... :)
     
  2. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Има ваква тема se-i-sesto/kade-bi-sakale-da-ziveete-t1931/ .
    Ќе те замолам бидејќи си нова, пред да отвориш тема разгледај убаво да не има слична на неа.
     
  3. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    се слагам со тебе јас живеам во штип и не го сакам како град мегусебно сите се познаваат владее омраза и злоба лош народ се штипјани.потеклото ми е малешевско и тој крај многу си го сакам.прва прилика одма би заминала од тука го сакам скопје или белград.
     
  4. Hiroglifa

    Hiroglifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Обично ме мрзи да разгледувам и затоа се изинувам што тоа ви смета тоа што истата тема е пак поставена. И сега како да ја избришам темата и да ја вметнам во каде би сакале да живеете ? :)
     
  5. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    За жал нема таква опција, штетата е веќе направена :) . Затоа друг пат ако те мрзи, подобро не отварај нова тема. Позз
     
  6. Hiroglifa

    Hiroglifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Добро,сепак не е толку страшно за да се нарече штета :) Премн.сериозно го сфаќате форумов, без да ме сфатиш погрешнно... позз
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    :^) :^) :^)
    Па не е само отварај теми како ќе ти дојде. Од дупли теми веќе ми е преку глава! Сите ве мрзи да побарате, кој како се зачленил само нови теми отварате и форумов станува хаос! Ако не те мрзи да отвараш нова тема, нема да те мрзи ни да побараш дали веќе постои таква.
    Nothing personal by the way.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.