1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да чекам или...?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од anonimos, 16 јуни 2011.

  1. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    Поздрав.Нов сум на форумов и мислам дека беше најпогодно ова место да ви се обратам , епа да почнам.

    Бев седнат во еден локал , и некое девојче нон стоп сакало да ме запознае ми рече братучедми.Бев јас таму да му го напрам ќефот бидејќи отпрвин небев заинтересиран.Седнувам на маса со него , и девојчево седнува на спротивна маса и почнува така да ме гледа .. го приметив тоа ми падна малце незгодно незнам зошто.Но како секое машко и јас го направив основното се запознав , кафе муабет ова она ..
    Почнавме да се гледаме се почесто , секој ден по 5 сати сме заедно си слегувам долу кај што работи...
    Ја прашав дали има дечко таа не ми одговори само ми се насмеа малце и ми рече имам , и мене незгодно ми падна и и реков демек аа супер .. не ме остаде да докажам и ми рече одма ми упадна во зборот : исто како да го немам.
    Сношти бевме заедно и јас и реков дали сака да станиме да прошетаме малце .. таа немаше ништо против станавме шетнавме малце и таа ми рече да седниме.
    Видов дека и е ладно ја гушнав и нон стоп кај мене во прегратка беше.Ја бакнав 2-3 пати на образ да видам дали ќе ме погледне во очи но ... ништо.
    Си помислив ништо да не правам , да не има стварно дечко ... ма да не ми се верува.Е сега незнам дали да чекам уште или касно да не е да не се премисли ...

    Секоја помош е добредојдена , фала другари и другарки.

    ПОЗДРАВ ! :P 8)
     
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    помагајте луѓеее :))

    Абе шо се правиш блесав бе :^) , требало да и се ,,пуштиш,, кога сте отиделе да се шетате! Гарант тоа го очекувала девојката, а не бакнежи во образ! Она сама си се изјаснила дека дечко и исто ко да го нема, така да со тоа тебе ти дава зелено светло! Значи нардниот пат кога ќе ја повикаш на кафе, па прошетка бакни ја и или ќе се смувате а можеби и врска ќе си запчнете!
    Иначе се што ни ,,кажа,, ме асоцира на тоа дека девојката или воопшто нема дечко или пак е пред прекин со дечко и-се разбира тоа е во твоја корист!
    Со среќа ииииии си можел малце поаен наслов на темата да дадеш |(
     
    На Cloud95 и SaraTrajkovska им се допаѓа ова.
  3. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    помагајте луѓеее :))

    многу ти благодарам на советов ... од грешки се учи зарем не ... секако ова не е грешка можеби е незнам ...
    дајте другите одговори да чујам ... мина иначе вечерва пак ќе сме заедно па ... ќе биди нешто..
    заборавив да додадам во текстот нешто.
    нон стоп си сецкаме на телефон ова она песнички на фб ... ама викам нејќам да брзам незнам затоа барам совет овде.благодарам многу .
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    помагајте луѓеее :))

    Аууууу штом и на фб си ставате лајкови и песничи, па и си сецкате на тел 100% е бидната работата! Тоа е најважно од се, фб му е мајката, има хемија меѓу вас! |(
    И за вечер малце похрабро и опуштено, ај со среќа!
     
  5. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    помагајте луѓеее :))

    Ти рекла има дечко исто како да нема, шета со тебе сама и ти била во прегратка па што сакаш повеќе? Ти дала милион сигнали и ако чекаш повеќе ќе мора она да ти се пушти што не би било во ред нели :)?

    Ќе ти ја земе некој вака ако се колебаш :).
     
    На srcekrsacka и Abeja им се допаѓа ова.
  6. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    мал совет ако може .. незнам што да правам сега ..

    е да ... не е во ред нормално.
    Ама друга работа ме измачува...кога ја имав во прегратка почнав да и со доближувам до лице и да ја свртам полека накај мене , ама како да не сакаше , незнам незнам ... :^) неќам да испаднам кретен ме сваќате ? тоа е ... ќе чекам совети ... и ќе донесам конечна одлука има време до вечер .. таа ми рече те чекам вечерва да дојш :P
     
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    мал совет ако може .. незнам што да правам сега ..

    Разговарајте отворено и тоа побрзо.
    Ако навистина имаш 16 години па уште сте мали и верувам срамежливи, што знам така беше у мое време :lol: , можеби нема дечко а и да има голема работа, на нејзини години не е ништо сериозно, може и е само за фалење пред другарките. Ама штом те шмекала подолго време готова е работата на сигурно си.
    Само биди директен и прашај ја, ако не сака да се сврти кон тебе фати ја за лице и сврти ја ти, биди мушко 8)

    p.s. а на фб каков и е статусот, сингл или рилејшншип (тоа игра најважна улога)? :rofl:
     
  8. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    мал совет ако може .. незнам што да правам сега ..

    епаа дефинитивно девојката ти е во рацее... не ја пуштај да си оди :).... и згора на то чим ти рекла дека те чека вечерва да одиш, оди ОБАВЕЗНО ! :).... толку од мене :)
     
  9. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Гледам овде позитивни коментари, дека биднала работата, ама додека не биде, ништо не е „биднено“!
    Зависи од девојката, оти ги има секакви, можеби едноставно интересно и е со тебе, и и се допаѓа кога некој трчка по неа, може дечкото не и е овде , па си пополнува време, абе кој знае, од женско се може да излезе! Јас сум ти жив пример! ( Немам дечко! ) Се дружев со еден затоа што ми годеше неговото друштво и ми беше интересно со него, и знаев дека тој сака нешто повеќе, и чувствував кога сакаше да се приближи кон мене, јас се вртев, менев тема, мрдав како ненормална, абе мајтапи :wasntme: Ама не беше отворен кон мене, не ми кажуваше што сака од мене, и што сега јас ли да му велам: „Знам дека сакам да ми се пуштиш, ама уште сега ти кажувам дека ништо нема да биде! “ кога не ми се ни пуштил?

    Ти си знаеш, ама според мене имаш две можности:
    1. Да и се пуштиш, и да ја бакнеш, да нема време да трепне и да видиш што ќе се случи!
    2. Или да не се бајнеш како малечко дете, да бидеш искрен и директно во очи да и кажеш дека сакаш да ја бакнеш и да видеш што ќе ти каже!

    А и озбилно, ако има дечко, се смувате... сакаш да бидеш втор? Девојка да го беше напишала прашањето досега ќе имаше милион коментари: „ Има девојка, сака забава, сакаш да бидеш втора, бла бла.....“ Ах и ние жените што сме ти!!

    И едно прашање, кога поминувате толку време заедно, не ли разговарате, како до сега не си испитал терен во врска со дечко и, не знам :?:

    Ајде умно!
     
  10. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Чекај да ти ја земе некој друг.

    Абе срце бе,иди у напад,не му ја мисли,ако сакала да те запознае значи сака нешто со тебе ама се срами да ти каже,а ти си чекаш да ти ја лапне друг.Ајде сместа земај телефонот и јави и се
     
  11. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Девојчево само што не ти рекло "ке ти текне да ме бациш"?
    Тргни у напад де што чекаш?!
     
  12. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    ЛЕЛЕЕ бе ... :( баш јас и реков ај да прошетаме и во тој момент станавме и другарка и дојдее и ништо не бидна денес :( ... па ќе видиме утре ... јас и спомнав за сабота за надвор да одиме , и и реков ќе одам таму и таму и ми рече ќе дојдам ... ќе видиме утре ако не сабота би требало .... :D
     
  13. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Па пиши штоо си направил :)
     
  14. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    баш сега одма кога дојде од надвор ми пиша на фб..праевме муабет зезање и све то и ми даде една песна со која ми даде очигледен огромен знак
    Код:
    http://www.youtube.com/watch?v=jUwp9Vbw73U
    .Епааа , утре ќее прајме работа ако не друго ... :P
     
  15. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ти текна! :D
     
  16. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    И во 3 час полнок ке и се јавиш ако треба само да ја фатиш јасно?
     
  17. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    А ти можеш како контра реплика да и го дадеш овој линк :lol:

    Тај ти не личи малааа тај ти не стои....

    http://www.youtube.com/watch?v=z4mJSdB4 ... re=related

    И ќе бидете изедначени, и после прати и кисс на фб ;)
     
  18. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    jasno :$
     
  19. anonimos

    anonimos Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    baram odgovor sega za ova :// ...


    jas:
    moze li da me zapoznaete so zetot ?:P haha
    -.-

    taa:
    hahaha jass teweeE?

    jas:
    e sho se iznasmea sea .. :DD
    jas si prasav

    taa:
    hhaaha pa i jas te prashav de?

    jas
    pa da :DD jas prasav moze li
    :$

    taa:
    aaa i ushte neshtoo ne e zet]\'

    jas:
    deckoto

    taa:
    gledash negde prsten namene ?

    jas:
    dobro de deckoto
    :DD

    taa:
    haha zosho ti e da go zapoznajsh ziti se

    jas:
    onaka , dal go znam ne go znam
    ..
    :$ :$

    taa:
    haha
    toj sho go zagubi tel vrestoran
    ti tekvit?

    jas:
    dada :DD:

    taa:
    eee toj

    jas:
    epa ubavo ...
    :))

    taa:
    aaa epten

    jas:
    e sho ?

    taa:
    go nejcis zarem ? hahaha xD

    jas:
    hahaha
    se shalam
    :))

    taa:
    nee to nemat vrskaa ama ojt i so druga 100 % sum sigurna
    misloam mi kazaja

    jas:
    :// i razocharana si tii ?://

    taa:
    haha am neka krshit gla ich ne se zamaram

    jas:
    taka e be sonciii

    taa:
    jas nemozam da go nateram sosila da e somene



    stvarno sega se zbuniv i ... ko da mi se rasturi sve vomene :(
     
  20. lunchita

    lunchita Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Ств што чекаш??? Уште поголем курназ ке си ако ја смуваш..гледаш дека трчка по тебе..рекноо