1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација пред секс... Да или не?

Дискусија во 'Канта' започната од TheDevil, 24 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. TheDevil

    TheDevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Онака просто од љубопитност сакам да ве прашам! Бидејки ја сум имала само еднаш односи! И сакам да знам во иднина каква да ми биде! Поздраф !
     
  2. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Дали имаате или немате влакна за време на ....?!

    Средена ....да нема ни влакненце ...:) Ама тоа се подразбира и за нозе ,пазуви...јас на пример ги депилирам и рацете покрај целиот пакет хахахха обожавам кога сум нежна и мазна ...Како што се чувствуваш најприродно,така и треба да правиш ,но сепак средена доле е подобро и за одржување на лична хигиена а и дечко ти повеќе би преферирал така ....!!!!
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  3. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Дали имаате или немате влакна за време на ....?!

    Потполно се согласувам со NotInLove88. Не само заради дечко ти, туку и заради самата себе и одржување на хигиена, чистота и свежина е многу подобро без влакненца. Јас многу мразам влакна и иако ги имам ги средувам и депилирам постојано и на раце, нозе, пазуви, интимен дел, позади на половина, на стомаче малку однапред. Ма цела :lol: :lol: :lol:. И многу е поубаво самото чувство на нежност и мазно :)
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Има тема за интимна депилација и се наоѓа во тело. Нема потреба од нова.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.