1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Догинг (dogging)

Дискусија во 'Секс' започната од Strumka22, 14 декември 2015.

  1. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Догингт иако на прв поглед асоцира на кучешка поза во суштина не е тоа, туку нешто сосема друго.
    Dogging е со едностаен речник кажано секс на јавно место т.е на места каде може да ве види некој. Догингот најчесто се практикува во некои селски средини покрај патчиња на ливади, или во градска средина паркови, потоа затскрени плажи.... со еден збор место кое не е премногу прометно но сепак има можност некој да ве види.
    На прв поглед изгледа вулгарно, непристојно но во суштна знае да биде доста интересно и пред се возбудливо, самото чувство дека сте на места каде што во секој момент може некој да ве види го потикнува лачењето на адреналин и сексот го прави екстра возбудлив.
    Би сакала да го слушнам или во случајов прочитам вашето мислење за dogging-от, дали сте го практикувале, дали ви се допага, ако да зошто да, ако не зошто не...
     
    На Роберт 7, Davidmfo, Spiceyourlife и 4 други им се допаѓа ова.
  2. traveler

    traveler Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    91
    Sum go probal i mnogu e vozbulivo, bi go povtoril pak :)
     
  3. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Нешто како ова, Струмка ? :?:

    47b2dvlr8gty.gif
     
    На Candy.D, Lolo5, realGirl и 43 други им се допаѓа ова.
  4. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    или можеби ова :D :D
     
    На Lolo5, blackwave, martine и 11 други им се допаѓа ова.
  5. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl: што е со темава. Секс во јавност, ете едноставно е, и догинг ли настанало :D
    Гарант има 100 теми да се пише нешто за ова, не гледам баш потреба од темава.
     
    На veren, Petar80, Valerin и 9 други им се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Догинг, рим џоб што е следно.
    Трактор секс?!
     
    На Lolo5, j......s, veren и 9 други им се допаѓа ова.
  7. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    На Arthur и Petar80 им се допаѓа ова.
  8. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    А зарем мораме за се да користиме странски зборови? Јас мислам имаме веќе термин за тоа во македонскиот јазик - секс во јавност. Вака ако кажеме догинг нешто понапредни сме? Или поблиску до западната култура??? Или 'френдиците' ваши така зборуваат кога сте на 'парти' во 'најтклаб'? Ма плис донт ду догинг ин да парк, не е вери најс, може да ве види самбади.
     
    На blackwave, Priroden, Fire*fly и 18 други им се допаѓа ова.
  9. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Грешка си малку со преводов, еве urban dictionary што вика:

    having sex with more than one person in a public place, often with at least one stranger, and usually with others watching. (Hence a more or less spontaneous meeting point between "exhibitionists" and "voyeurs".) Good for spreading the DNA around. The word comes from the idea of dogs "doing it" in the open air with whoever else they happen to bump into. Also includes the sense of dogs wandering around in groups in search of something interesting to sniff ....
     
    На Lolo5, blackwave, imelda и 2 други им се допаѓа ова.
  10. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Ааааа, ова како нешто одиш на улица, начекуваш два-тројца на пешачки, и спонтано почнуваш секс таму лево од кај човекот што прадава пуканки и шеќерен памук. :rofl:
     
    На Lolo5, Annath, Priroden и 9 други им се допаѓа ова.
  11. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    За мене тоа е глупост жива да се тресам на јавни места секој да ме гледа кога можаам дома да си го праам.
    Ќутиси бутиси ;))
     
    На Maca_<3 и Petar80 им се допаѓа ова.
  12. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Уште повозбудлив е филингот да ве начека џандар и опне пендрек од газ, а потоа и една казна. ;)
     
    Последна измена: 16 декември 2015
    На Lolo5, blackwave, Priroden и 11 други им се допаѓа ова.
  13. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Ова повеќе ми личи на шупинг него ли на догинг.
     
    На Lolo5, Winter Lady, SimonaTino и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека нема потреба да се користат странски зборови но гледам дека во сите теми се користи и оригиналниот збор посебно кога се фетишите во прашање па затоа го напишав и оригиналниот збор.
    Инаку многумина темава ја мешаат со секс во јавност но јас мислам дека има суштински разлики помегу овие 2 теми. Сексот во јавност може да биде во лифт, афтобус, воз, влез од зграда..... Додека догингот е ненаметлив, тој се практикува најчесто надвор од гратските средини на малку прометни места. Ако гледаме од тој аспект сексот во јавност повеке можеме да го поврземе со егзибиционизмот отколку со догингот.
    Инаку ме изненадува ниското ниво на култура во некои од коментарите, едноставно лажниот морал некако како да преовладува. Сите сме имале секс на милион места од типот на кола, вц,.... и да не набројувам и одеднаш морализираме на една ваква тема. Искрено мое мислење е дека догингот е ништо во споредба со она каде се денес младите имаат секс вклучувајки и одвратни тоалети, или на седиста од афтомобили на кои има мал милион бактерии.
     
    На traveler му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    @Strumka22 ако не се лажам, ти имаше пишувано на форумов дека имаш некој фетиш со пелени, каде што вршиш нужда, така нешто беше поправи ме ако треба.
    А пишуваш за бактерии на седиште од кола, имаше и во темата орален секс исто така некоја одбивност зашто не било многу хигиенски.
    Ај објасни ми како ти е по хигиенски да се мачкаш во измет отколку да пружиш орален?

    Не го сфаќај ова како навреда или понужување, озбилно прашање ми е. И ако сум утнала нешто поправи ме, бидејќи еептен од дамна имав читано ама ми имаше оставено впечаток па памтам :)
     
    На zekzeki и Winter Lady им се допаѓа ова.
  16. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Паметам и јас, имаше брутални фетиши.Такво нешто беше, и тоа мислам шпред 1 месец го имаше пишано.Не е оддамна.Сега ќе се расчепкам по нејзините мислења. ;)
    Трактор секс :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Не би сакала да ѓи мешам темите но еве да ти одговорам, Никогаш не сум се мачкала со измет, писингот е нешто друго, се користи само мокрачата. Имаш неколку варијанти на пиинг да не ги објаснувам сега тука.Инаку тоа што го реков за сексот во кола го кажав толму поради тоа што сите продаваат некој морал а се е...т по коли на паркинзи и во вецеа а ваму ми продаваат лажен морал.
     
    На kim.k и Abrakadabra им се допаѓа ова.
  18. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Струмка, неколку пати сум прочитала низ форумов твои коментари во кои велиш како имаме лажнен морал.
    Ако е така, зошто воопшто отвораш тема на која со никој не можеш да размениш искуства ?
     
    На amore_mio1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.182
    Допаѓања:
    10.085
    Ја видов темава во новоотворени и не приметив во која категорија е, јас очекував дека е некој новитет во вежбањето и рекреацијата ме асоцираше на џогирање со куче (сериозно) dog+jogging = dogging. Само нешто измислуваат jogalates, spinning, pool fitness па викам да прочитам што е во тренд да не сум неинформирана.
     
    На Lolo5, cresa-jagoda, j......s и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Pa ti si bila Expert , ushte malku pa kje me stasash mene kako Sexpert.
    Dogging si se poshtuva da , gradski park star del mi e veren drugar ushte od mladosta.
    Vo poblic sex magistar imam... Epten sum ljubitel na takov sex, posebno ovoj leten period.
     
    На Spiceyourlife и Lolo5 им се допаѓа ова.